Wszystko o:

almatur

nel

Kolonie z OK Tours

Kolonie z OK Tours

Co roku kilka tysięcy młodych ludzi wyjeżdża na wakacje z OK Tours. Firma organizuje wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży, także polonijnej - z Niemiec, Francji, Austrii i USA

Andrzej Urbanik, lekarz, dziennikarz i podróżnik*

Serce zostało w Azji. Podczas moich podróży odwiedziłem wiele krajów - w Europie, Azji, Afryce, Australii, Oceanii i obu Amerykach. Nie lubię rekordów, więc nie wiem dokładnie ile, ale na pewno ponad sto

Lato 2005 - Co słychać w biurach?

ALMATUR Nowością są obozy młodzieżowe z przelotem samolotem (nocleg w hotelach 2- i 3-gwiazdkowych) do Hiszpanii (Costa Brava), Turcji (Riviera Egejska), Bułgarii (Złote Piaski) oraz poszerzona oferta obozów połączonych z aktywnym wypoczynkiem - windsurfing, żeglarstwo, jeździectwo, tenis... Nowe

POLECAMY WIDEO

Almatur

Witam!!! Mam pytanie:czy ktoś z Was korzystał z usług biura Almatur, napiszcie swoje opinie o tym biurze.Chcę pojechać na obóz studencki do Turcji z tego biura.Dzięki za informacje!

ALMATUR?????????????????

HEJ MAM PYTANKO CZY KTORAS Z WAS WYJEZDZALA JAKO AUPAIR DO WILEKIEJ BRYTANII ZA POSREDNICTWEM BIURA PODROZY "ALMATUR". ??????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????

Almatur

Witam! Proszę o opinie dotyczące biura podróży Almatur.Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?Pytam ponieważ chciałbym pojechać z tego biura na obóz studencki do Turcji.

Almatur

witam serdecznie, czy ktoś mógłby podzielić się ze mną swoim zdaniem na temat biura "Almatur"? ..oraz na temat hotelu "Don Juan" w Lorret na Costa Brava tnx za pomoc

almatur

mam prośbę czy ktoś był w zeszłym roku w Hiszpani z Biurem Podróży Almatur na imprezie Jesienna Iberiada, chcę jechac do Hiszpani oprócz tej imrezy znalazłem jeszcze Viva Iberia z Itaki i z Biura Arion. Podzielcie się wrażeniami. Napiszcie czy warto, jak wygląda organizacja.

ALMATUR

Zamierzam wyslac syna na oboz tenisowy do Poraja z Almaturem. czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym biurem, tak o nim cicho na forum?

Almatur

Czy ktoś może wie kiedy mozna oczekiwać katalogu Almaturu na lato?Zainteresowana jestem terminami objazdówki po Hiszpanii i Portugalii

almatur

czy ktos był na wycieczce z Almaturem w Niemczech, mam na mysli imprezy Zamki Ludwika Bawarskiego i Zamki nad Renem, zastanawiam się która z imprez wybrac,

egipt

Egipt

Egipt to jeden z ulubionych krajów urlopowych Polaków. Tanie wycieczki last minute sprawiły, że Egipt był top kierunkiem ubiegłych lat.

Położenie Egiptu: Egipt leży w północno-wschodniej Afryce, obejmując także należący do Azji półwysep Synaj. Od północy otacza go Morze Śródziemne, natomiast od wschodu Morze Czerwone.

Pogoda w Egipcie, kiedy jechać: Niemal cały Egipt, poza wąską strefą Morza Śródziemnego, leży w strefie klimatu zwrotnikowego, pustynnego, skrajnie suchego. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy temperatury przekraczają nawet do 40°C! Najkorzystniejszym okresem turystycznym jest wiosna (od marca do maja) oraz jesień (od września do listopada). Zimą w ciągu dnia jest zwykle ponad 20 stopni Celsjusza. Noce są już chłodne.

Jak dotrzeć do Egiptu: W grę wchodzi tylko samolot.

Najpopularniejsze kurorty Egiptu: Hurghada, Sharm El Sheikh, Asuan, Dahab, Taba, EL Gouna, Makadi Bay, Safaga, Soma Bay.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Egipcie: Piramidy w Gizie, Kair: m.in. Muzeum Egipskie, Kair muzułmański, Stary Kair i Cytadela, Dolina Królów, Świątynia w Karnaku, File - sanktuarium Izydy, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Miasto-ogród Ismailija, Architektura w stylu delty w Rosetcie, Aleksandria - katakumby Kom asz-Szukqafa, Oaza Siwa - Cytadela, gaje palmowe, skalne grobowce i słone jeziora, Abu Simbel - wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari, Oazy Pustyni Zachodniej, Hurghada.

Warto wiedzieć: . Piloci polskich wycieczek w Egipcie radzą, by nie wybierać nigdy obiektów mniej niż czterogwiazdkowych. Za każdą wykonaną usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek - tzw. bakszysz. Nie każdy jest skazany na „zemstę faraona”. Trzeba pić przegotowaną lub butelkowaną wodę i nią też myć zęby, nie pić drinków z lodem, zamawiać dobrze wysmażone dania i obierać owoce.