Wszystko o:

antałówka

Narty i snowboard na weekend. Przewodnik.

Koziniec - tereny zjazdowe

Koziniec - tereny zjazdowe

Koziniec, Antałówka i Pardałówka - tereny zjazdowe. Teren obejmuje 10 wyciągów na krótkich stokach wzgórz Koziniec, Antałówka i Pardałówka, kilkaset metrów na północ od Nosala. Na stokach spotkać można różnego pokroju miłośników białego szaleństwa: od spokojnych i statecznych po szalonych rajdowców. Wyciągi, jeśli tylko są chętni, funkcjonują z reguły od 9.00 do ostatniego zjeżdżającego.

Zakopane

Nie bez przyczyny Zakopane nosi miano "zimowej stolicy Polski". Kto choć raz zobaczył pokryte śniegiem, błyszczące w słońcu Tatry, nie zapomni tego widoku i zawsze będzie tutaj wracał.

Narty z gwiazdką. Ranking ośrodków narciarskich

Tylko trzy z 62 ośrodków dostały pięć gwiazdek, Kasprowy Wierch... dwie

Trasy turystyczne po Polsce: 5 miejskich spacerów [CZĘŚĆ 1]

parku, znajduje się pomnik upamiętniający Józefa Kurasia "Ognia" i jego podkomendnych, poległych w walce z hitlerowskim i komunistycznym zniewoleniem w latach 1943-50. Dalej przy ulicy Jagiellońskiej po lewej stronie widać zbocze wzgórza Antałówka, u podnóża którego założono osiedle

Antałówka

Nie wiesz może przypadkiem kiedy planują otworzyć baseny na Antałówce? Zapomniałem się dowiedzieć i mnie rodzina prawie za to przeklęła ;-)

Re: Antałówka

Gość portalu: Maruda napisał(a): > Nie wiesz może przypadkiem kiedy planują otworzyć baseny na Antałówce? Zapomnia > łem się dowiedzieć i mnie rodzina prawie za to przeklęła ;-) Stan surowy gotowy,słyszałem o jakimś opóźnieniu finansowym więc dopiero chyba przyszły sezon.

Re: Aquapark Zakopane

Antałówka,www.aquapark.zakopane.pl/

Zakopane gdzie na weekend

Witam, chcemy jechac na weekend do Zakopanego, gdzies na ubocze, np. Antałówka. mozecie coś polecić sprawdzonego?

Re: Zakopane nocleg blisko centrum

Szanowny panie, Antałówka jest oddalona od centrum hohohooooo.Czytajmy ze zrozumieniem:)

Re: czy blisko zakopanego są ciepłe żródełka?

zakopane CAŁE jest na ciepłym zródełku.vide-jaszczurówka,antałówka,ujęcie w bańskiej, w chchołowie.

Re: Geotermia Podhalańska SA... SYMPOZJUM

Ukwalujom,ukwalujom, moze kie ta Antałówka i bee? www.nowiny.z-ne.pl/news.php?id=15470

Re: A gdy krakus publikuje w W-wie, to "na północ

Oj, ja tak napisałem, bo lubię Kraków, jego bohemę i naukowców, i ten klimat. A Antałówka blisko;) Nie posądzaj mnie o rejonizację taką, ja "nie z tych"!:)

Re: Zakopane nocleg blisko centrum

Polecam nocleg u państwa M.L.Kidaccy ul. Antałówka nr. 1 30 zł od osobo/, doba 15 zł dziecko powyżej 6 lat 2 prysznice na 3 pokoje, przepięknie urządzony aneks kuchenny, czyśto, mili właściciele Marian z L.

zakopane

Zakopane

Położenie Zakopanego: Zakopane leży na południu Polski. Rozciąga się u podnóży Tatr w kotlinie między należącą do Beskidów - Gubałówką, a masywem Giewontu.

Pogoda w Zakopanem, kiedy jechać: Najchłodniej jest tu w styczniu i lutym: średnio poniżej - 11°C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec. Najwięcej pada między czerwcem i lipcem. Klimat Zakopanego nie sprzyja astmatykom.

Jak dotrzeć do Zakopanego: Pociągiem: do Zakopanego można dojechać pociągiem ze wszystkich większych miast Polski - m.in. z Gdyni, Warszawy i Poznania. Autobusem lub własnym samochodem drogą krajową nr 95.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć: Krupówki, Kuźnice, Gubałówka, skocznia narciarska - Wielka Krokiew, Muzeum Tatrzańskie, Butorowy Wierch, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Jana Kasprowicza, Miejska Galeria Sztuki, Kąpielisko Szymoszkowa, Aquapark na Antałówce, Spływ Dunajcem, Wieś Chochołów.

Warto się wybrać: Dolina Pięciu Stawów, Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Gąsienicowa, wspinaczka lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy, Giewont, Nosal.

Warto wiedzieć: Pogoda w Tatrach jest bardzo zmienna. Wybierając się na wycieczkę w góry warto ubrać się warstwowo. Górale są najlepszym i najpewniejszym źródłem wiedzy o pogodzie. Oscypek to znak firmowy kuchni zakopiańskiej i góralskiej. Do wyboru są oscypki pełnotłuste i odtłuszczone, podpieczone i wędzone. Ciągle powstają nowe receptury. Najbardziej znana potrawa to zupa Kwaśnica.