Wszystko o:

island park berlin

ak

Muzea erotyczne i inne pikantne atrakcje na świecie

Muzea erotyczne i inne pikantne atrakcje na świecie

Chcecie dodać nieco pikanterii swoim wyjazdom? Znaleźliśmy dla Was muzea erotyczne i inne niegrzeczne atrakcje z całego świata. Jest nawet jedna w Polsce. Uwaga: tylko dla dorosłych.

Najbardziej nietypowe propozycje sylwestrowe 2013/2014 [SYLWESTER LAST MINUTE]

Taka noc zdarza się tylko raz w roku, warto więc sprawić, by była niezapomniana. Jeżeli bale i domówki już wam się znudziły, możecie przywitać Nowy Rok niestandardowo. Np. z rycerzami, na stadionie albo pod wodą.

Wakacje z wodą: 9 fajnych aquaparków w Europie

Wakacje przeleżane plackiem na plaży mogą znudzić, woda w morzu może być za zimna na wodne szaleństwa. Kto nie lubi ryzykować, a kocha wodę, zabawę i wypoczynek, przed wyborem miejsca na wakacje powinien spojrzeć na europejską mapę aquaparków.

48h. Niemcy na weekend. Co warto zobaczyć?

48h. Niemcy na weekend. Co warto zobaczyć?

Island Na tej Tropikalnej Wyspie niedaleko Berlina poczujesz się jak na wakacjach. Zbudowana w dawnej hali produkcyjnej sterowców, w środku mieści całe mnóstwo atrakcji: piaszczysta plaża, baseny, zjeżdżalnie, spa oraz największy na świecie kryty las deszczowy. Rośnie w nim około 50 tys. roślin z 600

Piotr Hlawiczka, geograf, specjalista ds. turystyki

Karaibskim i z powrotem. Ten wspaniały kraj zawsze był moim marzeniem, które spełniło się, gdy od znajomej Kolumbijki mieszkającej w Berlinie dostałem różne adresy. Opieka i życzliwość Kolumbijczyków była tak wielka, że to oni ustalali mój plan podróży, wysyłając mnie w drogę od rodziny do rodziny lub do

Do it in the Tri-City! Alternative guide - part two

two decades you could only travel from Gdańsk to Gdynia on the so-called "Blues", ex-Berlin S-Bahn carriages , which had found their way to Poland as part of war reparations, and were powered with the aid of . . . warship rectifiers. The German rolling stock wasn't replaced until as late

Must see in Wrocław: TOP 15 places

author of the design was Berlin architect Karl Friedrich Endell, working for the Ministry of Public Works. Old Market Sqaure Of course, it is just a medieval market square which has turned into a popular tourist attraction and a promenade. It is one of Europe's largest old market squares. It is

Bądź IN: Stambuł

. IN Barcelona 2. IN Praga 3. INMediolan 4. IN Paryż 5. IN Amsterdam 6. IN Bruksela 7. IN Antwerpia 8. IN Berlin 9. IN Marrakesz 10. IN Madryt 11. IN Tel Awiw 12. IN Stambuł 13. IN Budapeszt 14. IN Rzym 15. IN Lizbona 16. IN Wiedeń 17. IN Kopenhaga 18. IN Sztokholm 19. IN Nowy Jork

Europejskie Tropical Islands pod Berlinem

Tropical Islands - tam się wybieramy. To była spontaniczna decyzja - w zimowy piątkowy wieczór wsiadamy do samochodu w Zielonej Górze i ruszamy w stronę niemieckiej granicy. Po dwóch godzinach jesteśmy na miejscu. Przed nami skrzy się światłem i kolorami ogromna szklana kopuła hangaru Tropical Islan

berlin

Berlin

Położenie Berlina: Berlin leży we wschodniej części Niemiec. Położony jest nad rzeką Sprewą i Hawelą. Leży około 90 km od granicy z Polską.

Kiedy jechać: Berlin odwiedzać warto przez cały rok. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy odbywają się jarmarki, a także w okresie zimowych (styczeń) i letnich (lipiec-sierpień) wyprzedaży.

Pogoda w Berlinie: Berlin leży w umiarkowanej strefie klimatycznej. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień a najzimniejszy jest styczeń. Zimą temperatura często spada poniżej zera.

Jak dotrzeć do Berlina: Pociągiem: z Warszawy, z Krakowa, z Gdyni i ze Szczecina kursują bezpośrednie pociągi do Berlina. Samolotem m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa. Samochodem.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć w Berlinie: m.in. Reichstag, Brama Brandenburska, Wyspa Muzeów, Alexanderplatz, ulica Unter den Linden, Pomnik Żydów, Potsdamer Platz, plac Gendarmenmarkt, East Side Gallery, Mur berliński, dom handlowy KaDeWe, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, czyli Gedaechtniskirch, Ku'damm, Pałac Charlottenburg, Katedra Berliner Dom, Kolumna Zwycięstwa, Muzeum Pergamońskie, Erotik Museum, muzeum Haus am Chekpoint, park Tiergarten, berlińskie ZOO.

Warto wiedzieć: : Berlin podzielony jest na 12 dzielnic. Aby taniej zwiedzić miasto warto kupić WelcomeCard, kartę uprawniającą do jeżdżenia wszystkimi środkami komunikacji miejskiej oraz zawierającą zniżki na wstępy. WelcomeCard można kupić w każdym kiosku. Polscy kierowcy mogą się posługiwać w Berlinie polskim lub międzynarodowym prawem jazdy. Warto wsiąść do autobusu z numerem 100, który jeździ linią turystyczną Berlina, zatrzymując się obok najważniejszych zabytków takich jak, Brama Brandenburska, Opera Narodowa. Spacer wzdłuż Unter den Linden powinien być obowiązkowym punktem wycieczki dla tych, którzy chcą poznać historię miasta, podobnie jak spacer Potsdamer Platz, dla tych którzy interesują się architekturą.

Na co uważać w Berlinie: W najbardziej tłocznych miejscach, przy głównych atrakcjach turystycznych oraz w metrze uważać należy na złodziei. Zawsze kasuj bilety, kontrolerzy są bezwzględni. Nie podróżuj bez mapy.