Wszystko o:

bażyno

KaM

Mrzeżyno - opinie, atrakcje, port i plaże. Czy warto się tam wybrać?

Mrzeżyno - opinie, atrakcje, port i plaże. Czy warto się tam wybrać?

Mrzeżyno, leżące w gminie Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie), to nieco większa miejscowość wypoczynkowa, która jednak i tak nabiera życia dopiero w sezonie urlopowym. Dlaczego warto się tam wybrać?

Dolina Górnej Wisły, czyli królestwo ptaków

Malownicze stawy, wysepki i bagna, to raj nie tylko dla ornitologów

Bieszczady - góry mityczne

Bieszczady to coś znacznie więcej niż jedyny skrawek Karpat Wschodnich w Polsce. Ich największą mocą jest legenda tworzona przez kolejne pokolenia wędrujących tu turystów.

Tam, gdzie Słowińców już nie ma

. Podobno można tu znaleźć bażynę czarną, woskownicę europejską, storczyki i owadożerne rosiczki. Park jest czynny do końca września. Dzień trzeci - bagna Dziś ruszyliśmy w lewo od Izbicy. - Człowiek jeździ do Prowansji po piękne widoki, a nie wie co ma na miejscu! - woła Karolina i zeskakuje z roweru

Bażyna

Ktoś z JL pytał mnie wiosną o bażynę www.futuregardens.pl/bazyna-czarna-bernstein-empetrum-nigrum.html Mówiłam, że będzie dostępna razem z wrzosami. I jest :)

Bażyna

Macie? Zaintrygowała mnie nazwa-polecała ją Guru Horpyna. Oczywiscie zaraz pobiegłam w google. Napaliłam się, by miec:) Nie mam jeszcze borówki brusznicy i żurawiny, tez planuję...i swidosliwę, jakos tak jagodowo i owocowo rozmarzyłam się:)

Bażyna czarna

Nabyłem ostatnio takie cudo : bażyna czarna Mało znana roślina, choć rodowód krajowy. Bardzo atrakcyjna w kolorze czerwono żółtym, trochę inna niż to co opisują przewodniki (bardziej zwarte pędy, mocno wybarwiona). Nie mogłem się jednak doszukać jakie warunki i glebę preferuje. Jako

Bażyna-Empetrum nigrum.

Witam. Ostatnio zakupiłem Bażynę.Panie Jerzy czy mógłby Pan przybliżyć uprawę tej rośliny.Podobno owoce jej są jadalne.Czy ktoś ją jadł i mógłby opisać jak smakuje(albo i nie). Pozdrawiam Roman

Re: Bażyna

. Są też ładne modrzewnice, kilka nowych odmian wrzosów i wspomniane bażyny. A co do wrzośców jeszcze... nie są tak wrażliwe na niewłaściwy odczyn gleby. Wrzosy na podłożu zasadowym szybko kończą żywot, wrzośce bez problemu dają sobie radę. No i wrzośce są dużo niższe niż wrzosy, o czym należy

Re: Bażyna

Szkarłatka amerykańska. Piękna, ale trzeba z nią uważać, bo może spowodować zatrucie. Ma kuszący wygląd, więc dzieci mogą skubnąć, a nawet niewielka ilość może u maluchów wywołać biegunkę, wymioty itp.

Re: Bażyna

Aha, szczerze mówiąc, też nie próbowałam... :) -- ...uważali, że niepatriotyczne jest śpiewanie o tym, jakim się jest patriotą. Prezentowali raczej opinię, że ktoś śpiewający o tym, jak wielkim jest patriotą, albo coś kombinuje, albo jest Głową Państwa (czyli coś kombinuje).

Re: Bażyna

goo.gl/photos/WN65zbyf6YqhG3yC6 -- To dziwne jak łatwo osądzamy, ale sami nie chcemy być osądzani...