Wszystko o:

barwików

aw

Parki narodowe na Podlasiu. Najpiękniejsze miejsca, które trzeba zobaczyć

Parki narodowe na Podlasiu. Najpiękniejsze miejsca, które trzeba zobaczyć

Parki narodowe na Podlasiu są cztery: Białowieski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy oraz Narwiański Park Narodowy. Każdy z nich jest wyjątkowy pod względem przyrodniczym, dlatego przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić je wszystkie.

Polska przyroda: Rozlewiska Biebrzy - niezapomniany weekend na bagnach

Biebrznięci - tak od niedawna nazywa się ludzi zafascynowanych największym w Polsce i jednym z większych w Europie zwartym obszarem bagien. Co roku setki pasjonatów z różnych stron świata tu przybywają. Zobacz dlaczego!

Polska. W dolinie Biebrzy

Polska. W dolinie Biebrzy

widokowej. Czerwony szlak o długości 9,5 km prowadzi ze wsi Gugny do Barwika. Rozległe Bagno Ławki to raj dla ornitologów. Na tym największym w dolinie Biebrzy otwartym terenie bagiennym na niskim torfowisku gniazdują i żerują wodniczki, bataliony, bieliki, bekasiki, słonki i błotniaki

Re: barwik, borźik - barwinek (kwiatek)

barwik, borźik - barwinek (kwiatek) Do psiyrszi komuniji dziyfczinki fkłodałi na głowi źianki z merti abo z borźiku.

Re: barwik, borźik - barwinek (kwiatek)

paczta jek je napsisane - dziewczoki - jek dżiyfczinki hehe, dżiyfczinki, dżiyfczinki Dżiyfczinki mnioły zionki z borżiku

mleko jest białe, kupa żółta - dlaczego???

dlaczego niemowlęce kupki są żółte. czy jego układ pokarmowy wytwarza jakiś zółty barwik? -- forum tacierzyńskie blog "Początkujący Tata"

mleko białe, kupka żółta - dlaczego???

dlaczego niemowlę robi żółte kupki. czy jego układ pokarmowy wytwarza jakiś zółty barwik? -- forum tacierzyńskie blog "Początkujący Tata"

Re: wiersz o łapach i turze

Łapy nowa stplica podlasia! Zmienić nazwę podlasia na Wygwizdowo, Leśniki, Barwiki, Bociany, Goździki, Zięciuki (dzielnice Łap)

tło:

kremowy podkład z motywem lakierowałam wałkiem, potem nałozyłam gąbką czerwony barwik, a w końcu całość ścierałam do skutku :-)

Re: Zabawne wypowiedzi, przejęzyczenia.

Niby banalne, ale narobiło zamieszania. Wykładowca zamiast barwniki mówił barwiki. Kolezanka notowała wiernie i po roku zapytała, gdzie to można dostać ;-) K.

Biebrza ptasia kraina

Ale miałam prezent na imieniny :) Byłam dziś nad Biebrzą i widziałam sowę jarzębatą (Bagno Ławki)! Dziś już nie mam siły ale postaram się zamieścić kilka zdjęć z wyprawy (sowy niestety nie mam uwiecznionej) w poniedziałek. Z wieży w Barwiku obserwowałam jeszcze bieliki, błotniaki zbożowe

Re: tort - motyl

Stosuję barwiki Schwartau (zielony, żółty i czerwony), kolor różowy i czerwony to śmietana zabarwiona czerwonym barwnikiem. Jeszcze muszę się uśmiechnąć do jakiechś znajomych z Niemiec, bo tam podobno jest też barwnik niebieski.