Wszystko o:

bełtowi

M. Wołoszyn

Najdłuższe mosty w Europie. Portugalia i Dania przodują w rankingu [LISTA]

Najdłuższe mosty w Europie. Portugalia i Dania przodują w rankingu [LISTA]

Najdłuższe mosty w Europie to nie tylko przeprawy ułatwiające komunikację, ale także atrakcje turystyczne, które co dzień odwiedzają setki turystów. Które obiekty warto odwiedzić?

Szwajcaria. Przeczytaj, jak to się stało, że w Szwajcarii wszystko działa jak w zegarku

W górach jest wszystko, co kocham. Już tylko dlatego Szwajcaria ma u mnie awansem wielki plus. Często jednak, czekając na pociąg, wcale nie podziwiam okolicy, tylko przypatruję się prozaicznemu urządzeniu - dworcowemu zegarowi. Niezmiennie fascynuje mnie jego sekundowa wskazówka. Płynnie, bezgłośnie, nieustannie. Wszędzie tak samo. Na głównym dworcu kolejowym w Zurychu i na maleńkiej stacji w otoczonym górami Château-d'Oex. Gdy pociąg wjeżdża na stację w tym momencie, w którym wskazówka przekracza oznaczoną w rozkładzie godzinę, utwierdzam się w przekonaniu, że nie zmarnuję tutaj ani chwili. Że rzeczywiście wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.

Karkonosze. 7 ciekawostek o górach pełnych magii

Gdy cała Polska rusza na północ, wylegiwać się na nadmorskich i mazurskich plażach, w zupełnie odwrotnym kierunku czeka na nas miejsce, gdzie możemy odpocząć na łonie natury i spędzić czas aktywnie. Karkonosze - niby małe, ale zwane Ogromnymi. Jedne z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych masywów górskich, położone na granicy polsko-czeskiej. Zobaczcie, czego jeszcze o nich nie wiecie.

  • Odense: W zielonym sercu Danii

    Bełt. Łagodny klimat sprzyja roślinom. Andersen nazywał Fyn "ogrodami Danii", współcześni mieszkańcy wolą określenie "zielone serce Danii". Wyspa słynie z wiosek, których wygląd nie zmienił się od średniowiecza. Drewniane domy o dachach krytych trzciną, ponad sto zabytkowych dworów

  • Spłyń Narwią: Z Maciejkowej Góry w świat

    Litwińczuk, który po ojcu Władysławie odziedziczył muzeum archeologiczne (w przebudowanej stodole), wraz z pasją archeologa-odkrywcy. Pan Wiktor tak jak jego ojciec penetruje nadnarwiańskie uroczyska i wydobywa z nich kamienne toporki, bełty do kuszy, groty strzał... Ma znaleziska sprzed kilku tysięcy

bełta

Gość portalu: K.Puchatek napisał(a): > trzeba mieć nieźle nasrane w głowie - beta - żeby coś takiego > napisać Może nie tyle nasrane, co zamiast mózgu - bełta w głowie. SLD jest cacy!!! Po dzisiątym bełcie!

bełt

Ubogacony, czym ty się tak ubogaciłeś - bełtem jakim chyba? Jeśli wołasz morderców, zacznij od armii rosyjskiej.

Bełt

kris01 napisał: > Marysia Sadowska chyba upodabnia sie do jednej z wokalistek tego zespołu. Ledwo dobiegłem do łazienki, obhaftowałbym cały pokój. -- "z nazwiska wnoszę iż Waść jesteś z gminu, a cham honoru nie ma" /T.Dołęga-Mostowicz/

Olejnik obala bełta

Olejnik obala bełta Pod okiem obecnego zastępcy prokuratora generalnego dokonywano podziału podejrzanych na lepszych, bo naszych, i gorszych, bo obcych. Nikomu już nie chce się śledzić odsłon kolejnych ramion łódzkiej ośmiornicy. 12 maja 2003 r. przed sądem w Łodzi zeznawać miało trzech świadków

A "Terapełta" bełta i bełta...

"Zachęcił nas Benedykt XVI, który w Nowym Jorku i Sydney spotkał się z ofiarami księży pedofilów". O masz Ci los. To i w USA, i w Australii również są ofiary księży pedofilów??? Aż się boję zapytać: "I gdzie jeszcze..."?

Celiński i Gowin - bełt!

Co za bełty i krętacze! Czy zdają sobie sprawę, jacy są śmieszni w tym idiotycznym, totalnym ataku na PiS??? Wino, laptop, a teraz dług, który mają wszystkie partie!