Wszystko o:

brazylia stolica

Aleksandra Wiśniewska

Miała być miastem idealnym, utopią na pustkowiu. "Może ci się podobać lub nie, ale nie powiesz, że już coś takiego widziałeś"

Miała być miastem idealnym, utopią na pustkowiu. "Może ci się podobać lub nie, ale nie powiesz, że już coś takiego widziałeś"

W Egipcie budują od zera nową stolicę. Ma być miastem przyszłości. Czy tak się stanie? Przekonamy się z pewnością dopiero za jakiś czas. Trudno jednak pozbyć się skojarzeń z inną stolicą, która wyrosła na pustkowiu i z założenia miała być miastem idealnym, symbolem rozwoju i wzrostu. Choć zbubodwano ją już ponad 60 lat temu, wciąż pozostaje obiektem zainteresowania ludzi z całego świata.

Milionerzy: Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? To pytanie jest warte 75 tysięcy złotych

Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? Takie pytanie usłyszał w środowym programie "Milionerzy" tegoroczny maturzysta Filip Olszówka z Tarnowa. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie Huberta Urbańskiego? Sprawdźcie!

Tripadvisor radzi, gdzie jechać w 2020 roku. Wschodzący turystyczny hit znajduje się blisko Polski

Tripadvisor przygotował zestawienie kierunków, które w ubiegłym roku zanotowały wzrost popularności i uzyskiwały pozytywne oceny. Zdaniem twórców rankingu warto wziąć je pod uwagę w swoich turystycznych planach.

Czy Warszawa jest stolica Brazylii?

Patrzac na watki o smierci pewnego modela sadze ze tak. Tylko w Brazylii zgon aktora wystepujacego w lzawych telenowelach moze wzbudzic takie poruszenie. Tylko cos sie z klimatem popieprzylo.

Koszmar następnego lata - stolica Brazylii :D

We wczorajszym horrorze była scena, kiedy bohaterka, aby wygrać radiowy konkurs, musi odpowiedzieć na pytanie: co jest stolicą Brazylii? Na co - po chwili pełnej napięcia i wahania - dziewczyna odpowiada: Rio de Janeiro!!! I, po kolejnej chwili napięcia, radiowy didżej odpowiada: tak jest

Brazylia - Bahia

W tym cudownym brazylijskim stanie spędziłam 3 tygodnie, zwiedzając wybrzeże oraz region Chapada Diamantina, 500 km w głąb kraju. Pierwsze zdjęcia są z Salvadoru, stolicy stanu Bahia: 1. Latarnia morska Farol da Barra 2. Pelourinho 3. Jezioro Dique do Tororó z figurami bóstw orixas

Brazylia

Brazylijo Sie Brazylijo zdo nom bez granic Bo łone przeca tukej som na nic. -- Ruda Śląska - stolica fraszki

Nowa stolica

W związku z dyskusją o przebiegu autostrady A1, która omija Warszawę szerokim łukiem proponuję zastanowić się nad zbudowaniem nowej stolicy w bardziej dogodnym miejscu. Kilka krajów już to przerabiało (np. Brazylia, Nigeria a teraz mówi się o Korei płd) więc my chyba nie jesteśmy gorsi. A z

Re: Minister Szojgu chce przenieść stolicę

Doskonały pomysł. Weźmy na przykład Brazylię. Odkąd przeniesiono stolice z Rio do Brazylii, cały kraj stał się rajem na ziemi.

Re: Brazylia

Brazylia? Tylko Rio! Brasilia (stolica) to nuda i same urzedy, w Sao Paulo nie da sie zas zyc ze wzgledu na extremalne zanieczyszczenie srodowiska, zas reszta Brazylii to zadupie...

Re: Brazylia

"Zambo" Nyjger ze Indjankom jak dzieciom majom To prawie je tukej tako nazywajom. -- Ruda Śląska - stolica fraszki

Wielorasowa Brazylia

Brazylia, chociaz ma ludnosc bedaca najwieksza mieszanka rasowa na swiecie oraz uchodzi za kraj ogolnie biorac nie "rasistowski", ma rowniez swoje stany "biale" i "czarne". Na poludniu sa stany "biale" - Rio Grande do Sul (stolica Porto Alegre) albo Paraná (stolica Curitiba) maja spory procent

Re: Brazylia

175 miljonow ludzi Roztomajto maść tu majom Toż skiż tego tyż im pszajom Ludzie fest se wymiyszali Dyć nikerych mianowali. -- Ruda Śląska - stolica fraszki

brazylia

Brazylia

Brazylia: Brazylia to największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Brazylia zajmuje ponad 47,5 proc. powierzchni Ameryki Południowej, liczy ponad 200 milionów mieszkańców.

Brazylia pogoda, kiedy jechać: Brazylia jest ogromnym krajem, co sprawia, że warunki pogodowe są tam bardzo zróżnicowane. W Amazonii klimat jest gorący i wilgotny. Po Amazonii najlepiej podróżować od czerwca do października, kiedy występuje pora sucha. W rejonie Salvadoru obfite opady występują od kwietnia do początku sierpnia. W okolicach Rio de Janeiro od czerwca do września trwa łagodna zima i jest to pora sucha, więcej deszczu pada latem.

Brazylia stolica: Stolicą Brazylii jest miasto Brasilia. Jest ona położona w głębi kraju, na wysokości ok. 1000 m n.p.m., około 1000 km od wybrzeża morskiego i starej stolicy Rio de Janeiro. Są tu jedne z najbardziej nowoczesnych budynków na świecie, a także piękne i nowocześnie ukształtowane zielone tereny. Stolicę Brazylii wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Brazylia waluta: Walutą brazylijska jest real (w liczbie mnogiej reais) oznaczany jako BRL lub R$. Dzieli się na 100 centavos.

Brazylia wycieczki: W Brazylii warto zobaczyć m.in Corcovado w Rio de Janeiro, Głowa Cukru w Rio de Janeiro, Wodospady Iguacu, Góra Pai Inacio, Pelhourinho Salvador, Belem, Parati, Pertopolis, Ouro Preto, Congonhas do Campo, Pantanal, Amazonia, Rezerwat Sooretama, Fernando de Noronha, Fernando de Noronha, Park Narodowy Brasilia, Ilha do Mel, Paranagua.