Wszystko o:

bułgaria podróż

alepod

Miały być loty do kurortów w Bułgarii i w Turcji. Ale biuro podróży już wycofało ofertę

Miały być loty do kurortów w Bułgarii i w Turcji. Ale biuro podróży już wycofało ofertę

Na początku marca tego roku biuro podróży Itaka poinformowało, że w maju i czerwcu wystartuje z lotami czarterowymi do Turcji i Bułgarii z Zielonej Góry. Wycieczki szybko zniknęły jednak z systemu.

Bułgaria. Podróże kulinarne

Urlop w Bułgarii może zamienić się w kulinarną przygodę

Jak w podróż poślubną, to tylko egzotycznie i daleko? Niekoniecznie! Oto 5 krajów, których prawdopodobnie nie wzięliście pod uwagę (a powinniście!)

Bułgaria, Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania - mogłoby się wydawać, że to standardowe propozycje biur podróży, w których nie znajdzie się już nic ciekawego. Nic bardziej mylnego! Te kraje to morze ciekawych pomysłów i jeszcze więcej romantycznych miejsc na Waszą podróż poślubną, które dodatkowo nie zrujnują Waszego budżetu na początku długiej drogi.

Podróże kulinarne do Bułgarii. Burgas - banica przez cały rok

Podróże kulinarne do Bułgarii. Burgas - banica przez cały rok

ze szczawiem, dynią i cynamonem. Dlatego co jakiś czas wracam do Burgas. To popularne w Bułgarii danie przywędrowało na Bałkany ponad tysiąc lat temu. Wcześniej znane było w kulinarnej tradycji ludów tureckich w Azji Centralnej. Podczas wędrówek koczowników ciasto zadomowiło się na Kaukazie, potem w

Tajlandia, Boliwia, Bałkany. Tutaj napijesz się za dolara

Tajlandia, Boliwia, Bałkany. Tutaj napijesz się za dolara

Azja - Laos Laos to znakomity kierunek dla turystów z plecakami - jest mało popularny wśród klientów biur podróży i niedrogi. To w zasadzie jedno z najtańszych państw południowo-wschodniej Azji, a trunki kosztują tutaj naprawdę wybornie np. butelka 0,7 l produkowanego w Laosie piwa Beerlao

Samochodem na wakacje: Zobacz, o co powinieneś zadbać przed wyruszeniem w drogę

Samochodem na wakacje: Zobacz, o co powinieneś zadbać przed wyruszeniem w drogę

popularnych kierunków warto przede wszystkim zwrócić uwagę na Węgry, Chorwację, Bułgarię, Francję czy Włochy. Każdy z tych kierunków oferuje nam również ciekawe trasy przed dotarciem do miejsca docelowego. Dzięki temu, że wybierzemy się w podróż samochodem, możemy bez większych dodatkowych kosztów zwiedzić

Gdzie za granicą spotkasz najwięcej Polaków? Mamy listę najpopularniejszych kurortów na wakacje

Gdzie za granicą spotkasz najwięcej Polaków? Mamy listę najpopularniejszych kurortów na wakacje

stanowi prawie 12 procent podróżujących z krajowych portów lotniczych (dla ruchu czarterowego). Kolejne miejsca na podium należą odpowiednio do miast w Bułgarii - Burgas oraz w Grecji (na Krecie) - Heraklion. Pierwsze wybrało w sumie 361 184 pasażerów (6,63 procent podróżujących z polskich lotnisk

Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. To wakacyjne hity

Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. To wakacyjne hity

tygodniu), - dodatkowa nowa trasa z Gdańska do Zadaru w Chorwacji (trzy razy w tygodniu), - dodatkowa nowa trasa z Poznania do Pafos (raz w tygodniu), - dodatkowa nowa trasa z Katowic do Burgas w Bułgarii (dwa raz w tygodniu). W związku z nowymi trasami na stronie Ryanaira pojawiła się też promocja

Bułgaria dojazd

Bułgaria dojazd

tymi liniami polecieć do Sofii. W sezonie letnim od maja do września do Bułgarii latają samoloty tanich linii lotniczych - np. do Burgas lata Wizzair. Bułgaria dojazd - pociągiem Dojazd do Bułgarii nie jest komfortowym rozwiązaniem. Najkrótsza podróż pociągiem z Polski do Bułgarii trwa 30 godzin

Bułgaria, Podróż

W lipcu wybieram się do Bułgarii. Będę jechał przez Rumunię od Oradei do Bukaresztu. Czy zna ktoś jakiś dobry, niedrogi nocleg (hotel, motel, pensjonat) bliżej Bukaresztu z parkingiem ?

podróż do Bułgarii

Witam, wyjeżdżam do Bułgarii miejscowość Elenite z 28 na 29 czerwca 2013 szukam chętnych na wspólną podróż , na dwa samochody raźniej i bezpieczniej .... jadę z rodziną 2-ka dzieci mam być na miejscu 30-go , jadę pierwszy raz ale spoko jestem zaw. kierowcą damy rade...ha ha. Chętnych

Podróż do Bułgarii.

Szukam miejsca w aucie kogoś jadącego do Bułgarii, najlepiej do Warny, w dn. 10.08 dla jednej osoby- miłego pana, z Warszawy lub okolic.

Podróż do Bułgarii

Czy ktoś jadący do Bułgarii, najlepiej do Warny, z Warszawy lub okolic miałby wolne miejsce w autku dla jednego miłego pana, w dniach od 09.08-11.08. Odpłatnie.

Podróż do Bułgarii.

Na przełomie lipca i sierpnia wybieram się samochodem do Bułgarii. Proszę o informację czy trasa Barwinek,Koszyce,Oradea,Bukareszt,Constanca,Warna jest dobra? Może ktoś podróżował nią? Co z bezpieczeństwem? Obawiam się trochę przejazdu przez Rumunię i Bułgarię. Podobno trzeba się nastawić na

podróż do Bułgarii

Byliśmy w Bułgarii w drugiej połowie sierpnia. Droga przez Rumunię bezpieczna, nawet spaliśmy tam. Jedyna przykrość, to problemy z winiętą rumuńską o której nie wiedzielićmy. Celnik rumuński proponował łapłówkę, ale nie zgodziliśmy się zapłacić. Po kłótni (po angielsku) puścił nas.

Rumunia,Bułgaria podróż samochodem

Wybieram się w podróż samochodem przez Rununię i Bułgarię czy ktoś podróżował ostatnio tą trasą i mógłby podzilić się dobrymi (sprawdzonymi) radami ?

Podróż samochodem do Bułgarii.

Wybieram się samochodem do Bułgarii.Szukam aktualnych informacji na temat: -zielonej karty,przejść granicznych,opłat granicznych ,noclegów itd.

Re: Bułgaria, Podróż

Witam, wyjeżdżam do Bułgarii miejscowość Słoneczny Brzeg z 9 na 10 libca 2015 w nocy . Wyjazd z Myślenic , szukam chętnych na wspólną podróż , na dwa samochody raźniej i bezpieczniej .... jadę z rodziną 2-ka dzieci mam być na miejscu 11-go , jadę drugi raz ale spoko jestem zaw. kierowcą damy

bułgaria

Bułgaria

Położenie Bułgarii: Bułgaria leży w południowej Europie nad Morzem Czarnym, w południowo-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Od północy graniczy z Rumunią, od zachodu z Serbią i Macedonią od południa z Grecją i Turcją.

Pogoda w Bułgarii, kiedy jechać: Lata w Bułgarii są gorące i suche, a zimy chłodne i wilgotne. Najlepszą porą na wizytę w Bułgarii jest cały okres od maja do września.

Jak dotrzeć do Bułgarii: Autokarem, samolotem, a także własnym samochodem przez Słowację, Ukrainę i Rumunię lub Węgry i Rumunię.

Najpopularniejsze kurorty, miasta Bułgarii: m.in. Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Sofia, Warna, Burgas, Sozopol, Stara Zagora.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć w Bułgarii: Monastyr Rilski, Cerkiew Bojańska, Jeździec z Madary, Cerkwie w Iwanowie, Rezerwat Przyrody Srebyrna, Park Narodowy Pirinu, Grobowiec Tracki w Swesztari.

Warto wiedzieć: Bazar to nieodłączna część krajobrazu bułgarskiego. Można na nim kupić pamiątki, w cenach niższych niż w sklepach. Bułgaria znana jest z leczniczych źródeł termalnych. Najpopularniejsze są uzdrowiska termalne Sarvar, przy których znajduje się także nowoczesny aquapark. W łaźniach Heviz znajduje się zaś największe w całej Europie termalne jezioro przyrodnicze.