Wszystko o:

buenos aires

Zobacz najważniejsze informacje o: argentyna

Miasta Marzeń 2. Buenos Aires

Buenos Aires. La Boca

Buenos Aires. La Boca

Słynna ze swej niezwykłej barwności La Boca w Buenos Aires zachwyca autentycznością i artystycznym bogactwem zaklętym w tętniących życiem uliczkach.

Buenos Aires - Monserrat

Monserrat, dzielnica stanowiąca śródmieście Buenos Aires, to prawdziwe centrum kulturalne, komercyjne, finansowe i rozrywkowe, tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy.

Buenos Aires. Palermo

Palermo, dzielnica Buenos Aires, pełni dziś funkcje głównie mieszkaniowe. Pełno tu modnych restauracji i markowych sklepów. Palermo jest również miejscem kryjącym niezwykłe zielone przestrzenie i oryginalne zakątki.

Buenos Aires. Rady dla podróżnych

Buenos Aires. Rady dla podróżnych

Buenos Aires. KlimatBuenos Aires zwiedzać można właściwie o każdej porze roku, bowiem klimat jest tutaj łagodny, z gorącym latem i chłodniejszą, lecz niemroźną zimą, o średniej temperaturze 11°C. Średnia roczna temperatura wynosi 17,6°C. Nierzadko występują tutaj silne opady deszczu, a

Solanus wypłynął z Buenos Aires

Solanus wypłynął z Buenos Aires

W zalodze poza stałą ekipą (kpt. Radliński, Nowak, Kantak) dodatkowo p. Ewa Janiak (biuro podrozy Agatur), Joanna Glowacka (z Kanady), Tomasz Surdel (Gazeta Wyborcza) i nizej podpisany (ambasador RP w Buenos Aires). Liczymy, że do Colonii dotrzemy noca. Pozdrawiam, Jacek Bazanski Info z

Podróż dookoła świata: Argentyna - boskie Buenos Aires!

Podróż dookoła świata: Argentyna - boskie Buenos Aires!

do przestrzegania postu ani do późniejszego leniuchowania. Jeśli chce w tym czasie spacerować w supermarkecie, popić w barze, a w końcu potańczyć w dyskotece, wszystkie przybytki czekają na niego z otwartymi drzwiami. Piątkowe drogi krzyżowe w Buenos Aires mają charakter lokalny bez religijnej

Miejski przekręt, czyli tak nas okradają na wakacjach

Miejski przekręt, czyli tak nas okradają na wakacjach

Zwiedzanie dużych miast niemal w każdym zakątku świata wiąże się z ryzykiem, z którego turyści często zupełnie nie zdają sobie sprawy. Niebezpieczeństwa czyhają wszędzie: od Pragi po Buenos Aires. Zmorą czeskiej Pragi są nieuczciwi taksówkarze - przestrzegają przed nimi nawet przewodniki. W stolicy

Życie w rytmie tanga

Życie w rytmie tanga

głównej ulicy El Cominito, artystowską atmosferą oraz "tangeriami" - miejscami gdzie tańczy się tango. Każdego roku w lutym prawie 200 tysięcy zapaleńców zjeżdża do Buenos Aires, aby na ulicach i placach miasta podziwiać tą erotyczną corridę - Festiwal Tanga. Wśród tańczących zobaczymy

POLECAMY WIDEO

Re:"Jantar" w Buenos Aires!

bmpd.livejournal.com/3003502.html Pozdrawiam!

Re:"Jantar" w Buenos Aires!c.d.

nemez-06.livejournal.com/1054719.html Pozdrawiam!

A tango live na ulicach Buenos Aires ?

amg10 napisał: > zamiast pisac o Grecjii czy Rosjii moglbys wreszcie zaczac pisac o czyms innym > ?? Np. o problemach kulturowych mieszkancow polnocnej Argentyny ?? x... tam z tymi Papuasami.. A tango live na ulicach Buenos Aires ? - nie ciekawszy to temat...?

Re:Lula livre

Buenos Aires demonstuje swoje poparcie dla Luli. Wszyscy spiewaja razem z Leonem Gieco

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów
buenos aires

Buenos Aires

Położenie Buenos Aires: Stolica Argentyny i zarazem największe miasto tego kraju, leży w jego wschodniej części, na prawym brzegu La Platy oraz nad rzeką Riachuelo. Dzieli się na 48 dzielnic.

Pogoda w Buenos Aires, kiedy jechać: : Klimat Buenos Aires charakteryzuje się dużym zachmurzeniem i wilgotnością powietrza. Latem temperatury mogą sięgać nawet 35°C podczas gdy wilgotność wynieść może około 70 proc. Najwięcej dni pochmurnych jest zimą, najczęściej pada latem. Zimą temperatura waha się ok. 11 °C, zaś wiosną i jesienią ok. 17°C. Buenos Aires, w przeciwieństwie do innych części kraju, jest atrakcyjne o każdej porze roku.

Jak dotrzeć do Buenos Aires: Samolotem m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska, Rzeszowa.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć: Plaza de Mayo, Cmentarz Recoleta, Casa Rosada, kolorowa dzielnica La Boca, katedra z grobowcem Josego de San Marti, Pałac Kongresowy, Pomnik Dwóch Kongresów, Kościół Jezuitów św. Ignacego, Teatr Kolumba, Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, spacer po Puerto Madero, planetarium - Planetario Galileo Galilei, Muzeum Evity Peron, dzielnice Congreso, San Telmo i Retiro, Microcentro z mnóstwem sklepów, spacer po centrum miasta śladami Gombrowicza.

Warto wiedzieć: Najlepsze steki wołowe, z których słynie Buenos Aires znajdziemy w dzielnicy Palermo. Warto odwiedzić Café Tortoni starą, ateńską kawiarnię. Fani sportu powinni zobaczyć stadion piłkarski Boca Juniors. Nie opuszczaj restauracji bez pozostawienia napiwku w wysokości 10 proc. wartości rachunku.