Wszystko o:

dubrownik

AG

Dubrownik tonie w śmieciach. Piękne wybrzeże zamieniło się w wysypisko

Dubrownik tonie w śmieciach. Piękne wybrzeże zamieniło się w wysypisko

Mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają Dubrownik, przywitał przerażający widok. Zamiast przejrzystego morza ujrzeli oni tony plastikowych odpadów, które do brzegu przywiał silny wiatr. Piękne wybrzeże zamieniło się w wysypisko.

Odkrywanie Dubrownika w jeden dzień. Tego musisz spróbować, odwiedzając to zachwycające miasto

W wakacje lepiej omijać go szerokim łukiem. Co innego wiosną i jesienią - wtedy zachwyca i nie jest przereklamowany. Do Dubrownika warto wpaść nawet na kilka niezapomnianych godzin. Oto przepis, jak odkryć go w jeden dzień.

Dubrownik zagrał w Grze o Tron i nie radzi sobie z zalewem turystów. Już nie każdy wejdzie na starówkę

Dubrownik od miesięcy przeżywa turystyczne oblężenie. Choć limity odwiedzających obowiązują od zeszłego roku, nie przyniosły efektu. Władze zdecydowały więc, że jeszcze mniej osób odwiedzi Stare Miasto.

Urlop marzeń w Dalmacji - Split, Dubrownik, Hvar, Korcula to idealne miejsca na wypoczynek. TOP oferty

Urlop marzeń w Dalmacji - Split, Dubrownik, Hvar, Korcula to idealne miejsca na wypoczynek. TOP oferty

Split, Dubrownik i wiele innych pięknych miejsc Chorwacji czeka na odkrycie podczas wycieczki objazdowej i to za niewielką cenę! 8-dniowa wyprawa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zwiedzić jak najwięcej, nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy. W programie wycieczki uwzględniono same

Dubrownik - 'Perła Adriatyku'

Dubrownik - 'Perła Adriatyku'

  Siggy Nowak CC0 Słyszałeś już o Dubrowniku ? Teraz warto poznać jego przepiękne okolice. Tysiące wysp, parki narodowe, wielowiekowe zabytki i fantastyczna gastronomia to tylko niektóre z atutów regionu dubrownicko-neretwańskiego, dzięki którym jest on jednym z najbardziej pożądanych

Dubrownik wycieczki - miejsca, które warto zwiedzić

Dubrownik wycieczki - miejsca, które warto zwiedzić

Położone jest w południowej Dalmacji, blisko granicy z Czarnogórą. Z oddali prezentuje się wyjątkowo imponująco: piękną, jednorodną stylistycznie Starówkę otaczają gigantyczne mury obronne, dzięki którym Dubrownik nigdy nie został zdobyty w bezpośredniej walce (także w 1991 r.). Również przy

Dubrownik

Atutem Dubrownika jest jego położenie - między wzgórzami i lazurowym morzem. To już kraniec Chorwacji - niedaleko jest granica z Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną. Stare Miasto Świetny punkt widokowy na miasto stanowi góra Srdź (Sergiusz), na którą dawniej można było wjechać wyciągiem

W Dubrowniku przez pięć lat nie powstanie żadna nowa restauracja? Nietypowy pomysł władz

W Dubrowniku przez pięć lat nie powstanie żadna nowa restauracja? Nietypowy pomysł władz

Od drugiego sezonu "Gry o Tron" w Dubrowniku była ulokowana "Królewska Przystań", która wcześniej znajdowała się w maltańskiej Mdinie. Jednak protesty Maltańczyków, którym nie spodobały się liczne sceny nagości w produkcji, zmusiły twórców serialu do znalezienia nowej

Malownicza Dalmacja HITEM lata 2020 - Dubrownik, Hvar, Korcula i wiele innych czekają!

Malownicza Dalmacja HITEM lata 2020 - Dubrownik, Hvar, Korcula i wiele innych czekają!

na weekend w Dubrowniku? To właśnie od zwiedzania tego pięknego miasteczka zaczniesz swoją przygodę w Chorwacji. Przewodnik zabierze cię na niezwykły spacer kamiennymi ulicami, podczas którego zobaczysz m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV

Gdzie spędzić 2 dni w okolicach Dubrownika?

Wracamy z Chorwacji samolotem z Dubrownika i chcielibyśmy ostatnie 2 dni (1 nocleg) spędzić gdzieś na łonie natury. Czy znajdziemy jakieś ciekawe przyrodniczo miejsce niedaleko Dubrownika?

Jadąc do Dubrownika: czy muszę mieć paszport, czy wystarczy mieć dowód osobisty?

Połączenia Chorwacja - Włochy morzem?

Czy jest jakiś tani rejs np. ze Splitu albo Dubrownika?Jest możliwość a nawet wiele możliwości, z Chorwacji są promy do Wenecji, Pescary, Ancony i Bari. Dowiesz się więcej tutaj: http://www.traghettilines.it/it/traghetti-croazia.aspx żeby sprawdzić jakie są możliwości kliknij w rubrykę

Dubrownik

Co ciekawego jest w Dubrowniku? Z daleka na obrazkach wygląda fajnie Ale z daleka prawie każde miasto fajnie wygląda Warto pojechać? Co w Dubrowniku robić?

dubrownik

czy jadąc do Dubrownika należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie (zielona karta) na Bośnię i Hercegowinę?

Dubrownik...

...jedziemy z Makarskiej do Dubrownika, jednodniowa wycieczka, proszę o pomoc - radę! gdzie najlepiej zaparkować? jak rozpocząć zwiedzanie żeby jak najwięcej zobaczyć w ciągu kilku godzin. Bardzo dziękuję za pomoc:)

Dubrownik

Jade do Dubrownika samochodem,prosze o praktyczne info np.gdzie zostawia sie auto jak najblizej starego miasta,ile kosztuje parking itp.

Dubrownik

Chce spedzic luksusowe wakacje w Dubrowniku.Czy samotny z forsa nie zanudzi sie tam....sam. Dowcipnisie i osoby liczace kazdy grosz niech nie odpisuja.

Dubrownik

Proszę o namiary na kwatery w Dubrowniku i przedmieściach (typu:domek studio dla 4-8 osób). Jeżeli to możliwe to proszę o podanie przykładowych cen w sezonie.

dubrownik

Witam, Mialem Seata Ibize i do niego kupilem opony zimowe 170/70/13. Teraz mam Toyota Corolla 1.4 z oponami letnimi 165/70/14. Czy moge je zalozyc te stare od ibizy? POzdrawiam

dubrownik

Dubrownik

Dubrownik to perła Dalmacji i mekka odwiedzających Chorwację turystów. Łagodnym łukiem wcina się w morze, tworząc plamę czerwono-żółtych wież i dachów na tle błękitu Adriatyku.

Położenie Dubrownika: Dubrownik położony jest w malowniczej Dalmacji, w odległym zakątku Chorwacji tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Z trzech stron miasto otacza Adriatyk. Położenie na trasie E65 sprawia, że Dubrownik jest miastem dostępnym.

Atrakcje, zabytki Dubrownika: Dubrownik to wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów i studniami Onofria. Warto zwiedzić m.in. Stradun słynny deptak w Dubrowniku, który jest główną ulicą starego miasta i sam w sobie stanowi atrakcję turystyczną. Mury obronne Dubrownika, które są jednym z najbardziej monumentalnych zabytków fortyfikacyjnych w Europie. Wielką fontannę Onorfio. Twierdzę Lovrjenac - imponującą, najwyższą wieżę Dubrownika.

Dubrownik warto wiedzieć: W Dubrowniku znajduje się Plaża Banje. Znajduje się przy wejściu do starego miasta i zapewnia wspaniały widok na mury miasta. Dubrownik posiada wiele hoteli o zróżnicowanych cenach i standardzie. Za nocleg może również posłużyć camping w pobliżu miasta. Należy jednak pamiętać o wczęsniejszej rezerwacji noclegu. Największą imprezą kulturalną jest Letni Festiwal w Dubrowniku, który trwa od połowy lipca do połowy sierpnia. To najlepsza impreza kulturalna w Chorwacji: międzynarodowy festiwal, muzyczny, teatralny i taneczny.