Wszystko o:

góry świętokrzyskie

Zobacz najważniejsze informacje o: świętokrzyskie

M. Wołoszyn

Szlaki na Łysicę. Jak dostać się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich?

Szlaki na Łysicę. Jak dostać się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich?

Szlaki na Łysicę są idealnie stworzone z myślą o jednodniowych wycieczkach. Spokojnie wybrać się na nie można z dziećmi.

Góry Świętokrzyskie: atrakcje. Co warto zobaczyć w Górach Świętokrzyskich?

Góry Świętokrzyskie zazwyczaj nie są pierwszą myślą kiedy planujemy wycieczkę w góry. Jednak nie jest to zbyt dobre podejście, gdyż mają one wiele do zaoferowania dla turystów. Choć nie znajdziemy tam takich szczytów jak w Tatrach czy Beskidach, to ciszę, spokój, piękne widoki i wiele innych atrakcji już jak najbardziej. Jeżeli więc planujesz wyjazd w Góry Świętokrzyskie, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Góry Świętokrzyskie - najciekawsze atrakcje, szlaki i szczyty

Góry Świętokrzyskie zachęcają do przyjazdu hasłem ''Świętokrzyskie czaruje''. Nawiązuje ono do licznych legend i podań o tamtejszych diabłach i wiedźmach. Czy rzeczywiście będziesz oczarowany?

Jakie góry na rower?

Chcielibyśmy pojechać na rowerową wycieczkę w góry. Jeździmy weekendowo i po równinach. W jakich górach znajdziemy niezbyt trudne szlaki rowerowe?Jeśli polskie góry to polecam Świętokrzyskie, są w miarę niskie więc dla niezaprawionych w boku rowerzystów w sam raz.

Ile w Polsce jest parków narodowych?

. Ojcowski Park Narodowy 12. Park Narodowy "Bory Tucholskie" 13. Park Narodowy Gór Stołowych 14. Park Narodowy "Ujście Warty" 15. Pieniński Park Narodowy 16. Poleski Park Narodowy 17. Roztoczański Park Narodowy 18. Słowiński Park Narodowy 19. Świętokrzyski Park Narodowy 20. Tatrzański Park Narodowy

Góry Świętokrzyskie

hej, co sądzicie o wakacjach w Górach Świętokrzyskich? Może jakieś fajne miejsca do spania?

Góry Świętokrzyskie!

Mam prośbę,może ktoś może polecić jakiś ośrodek wypoczynkowy w Górach Świętokrzyskich. Dzięki za info.

Góry Świętokrzyskie

Witam Forumowiczów! Czy możecie polecić noclegi - pobyt tylko weekendowy w Górach Świętokrzyskich dla dwóch osób z małym dzieckiem? Z góry dziękuję i pozdrawiam

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

chcę razem z dzieckiem zwiedzić góry świętokrzyskie i potrzebny nam camping lub ciekawy nocleg nie drogi dla 3 osób w okolicach gór.

Góry Świętokrzyskie

Chciałabym wyskoczyć z dziećmi na dłuższy weekend w okolice Gór Świętokrzyskich, może ktoś poleci fajne i niedrogie miejsce na kwaterę, chętnie agroturystyka.

Góry Świętokrzyskie

Wybieram się na długi weekend w Góry Świętokrzyskie. Co możecie polecić w tym regionie? Jaką literaturę - przewodniki i mapy? Pomóżcie!

Góry Świętokrzyskie

prosze pomózcie, czy warto we wrzesniu wybrać się w Góry Świętokrzyskie, co zwiedzać, gdzie przenocować aby było w miare blisko do wszystkich atrakcji?? pomóżcie

Góry Świętokrzyskie

Szukam informacji na temat Gór Świętokrzyskich - co warto zobaczyć, gdzie można się zatrzymać. Chciałabym zrobić kilka wypadów weekendowych w te rejony. Pozdrawiam, Ina

Góry Świętokrzyskie

prosze, pomóżcie czy warto wybrać się we wrześniu w Góry Świętokrzyskie, gdzie najlepiej przenocowac aby w miare blisko było do wszystkich atrakcji, co zwiedzać, poradźcie

Góry Świętokrzyskie

Szukam miejsca na weekend z dziećmi małymi w Górach Świętokrzyskich, tak,żeby było dużo zieleni i plac zabaw, i najlepiej cisza i spokój. bardzo proszę podzielcie się takim miejscem.

polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.