Wszystko o:

galatasaray stambuł

Miasta Marzeń Stambuł

Turcja. Stambuł europejski, Stambuł azjatycki

Turcja. Stambuł europejski, Stambuł azjatycki

Każda z dzielnic Stambułu zachowała odmienny styl i charakter, powstały twór mieni się fascynującą paletą lokalnych kolorytów. Na poznanie wszystkich wcieleń największego tureckiego miasta potrzeba tygodni; aby pobieżnie zapoznać się z jego największymi powabami wystarczy tydzień.

Turcja wycieczki - Stambuł

Turcja to wspaniałe wycieczki. Wycieczka po Stambule, Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Wielki Bazar. Stambuł to zabytki, Stambuł to zwiedzanie, Stambuł to wspaniałe zdjęcia.

Zwiedzaj Stambuł z INnym przewodnikiem: Beyoglu, Taksim, Galata

Potrawy z różnych rejonów Turcji i klub, z którego widać cały Stambuł.

Bądź IN: Stambuł

IN - 20 miast w nowej, wyjątkowej serii - kolejny tom co piątek! Zamówisz w Kulturalnym Sklepie» Stambuł - Intro Z całą pewnością nie odwiedziłam wszystkich miast na świecie, ale z powodu wieloletniej pracy w Stambulskiej Fundacji na rzecz Kultury i Sztuki, gdzie zajmowałam się

Stambuł: nad Bosforem

silny prąd przypowierzchniowy o prędkości 4 km na godzinę. Na szczęście dla statków cieśnina jest dość głęboka - na torze wodnym głębokości wynoszą od 33 do 120 metrów. Dla dobra córeczki Jeśli zwiedziliśmy już zabytki Stambułu, koniecznie wybierzmy się na rejs statkiem po Bosforze. Nie tylko dlatego

POLECAMY WIDEO

Liga turecka. Emmanuel Eboue w Galatasaray Stambuł

sprzedawanie piłkarzy miałoby tłumaczyć chęć poukładania zespołu od nowa, ale na razie Wenger tylko sprzedaje... Eboue, Fabregas, chyba Nasri...

Gheorghe Hagi zwolniony z Galatasaray Stambuł

Wojciechowski poszukuje kolejnego trenera do wyrzucenia za niezłą wypłatę więc Hagi może przesłać swoje CV .

Re: Grupa D - Galatasaray Stambuł

Galata jest niezła. Szczególnie dobry jest Hakan Sukur. Myśle ze galata wyjdzie z grupy w lidze mistrzów

Achtelfinale in der Champions League

Manchester City - FC Barcelona Olympiakos Pireus - Manchester United AC Milan - Atletico Madryt Bayer Leverkusen - PSG Galatasaray Stambuł - Chelsea Schalke 04 - Real Madryt Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund Arsenal - Bayern Monachium -- pyrsk Ballest "Dobra retoryka jest

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów
stambuł

Stambuł

Położenie Stambułu: Stambuł leży na dwóch kontynentach. Zachodnia część miasta znajduje się w Europie, wschodnia w Azji. Dzielnice azjatyckie z europejskimi łączą dwa mosty.

Pogoda w Stambule, kiedy jechać: Do Turcji najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią, wtedy unikniemy uporczywych upałów, a także tłumów turystów. Jesień najpiękniejsza właśnie w okolicach Stambułu.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Stambule: m.in. Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Muzeum Mozaiki, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Adama Mickiewicza, Kryty Bazar, Wieża Galata, Pałac Topkapi, twierdza Yedikule, meczety Selimiye i Suleymaniye, Hipodrom, Akwedukty Walensa, Targ Korzenny, Cysterna Bazylikowa.

Warto wiedzieć: Na południowym brzegu Złotego Rogu znajduje się nabrzeże dzielnicy Eminonu, z którego kursują statki wycieczkowe oraz miejskie autobusy wodne. Warto wybrać się na rejs łodzią "Bosfor" do podnóża twierdzy, która strzeże wejścia do Bosforu od strony Morza Czarnego.

Na co uważać: Dzielnica Stambułu Sultanahmet, gdzie znajdują największe zabytki m.in. Błękitny Meczet, Hipodrom i Hagia Sofia, jest pełna naciągaczy. Handlarze stojący na ulicach próbują zachęcić turystów, aby weszli do ich sklepów. Jeśli nie ma się ochoty na zakupy trzeba po prostu grzecznie odmówić i iść dalej.

  • Hotele
  • Szukaj hotelu

  • Szukaj hotelu w Zurychu

  • Szukaj hotelu w Bazylei