Wszystko o:

gruzja

Marek Podmokły

Gruzja - nieodkryte narciarskie eldorado

Gruzja - nieodkryte narciarskie eldorado

Słynąca z gościnności Gruzja od kilku lat staje się coraz częstszym celem podróży Polaków. Rozbudowana sieć połączeń lotniczych oraz możliwość wjazdu na dowód osobisty sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę w tym kraju.

Malownicze kaniony, skaliste wodospady, turkusowa woda. 5 cudów natury, dla których warto w końcu odwiedzić Gruzję

Wielu moich znajomych zakochało się w Gruzji. Przez ich liczne opowieści od dłuższego czasu chciałam się tam wybrać. W końcu udało mi się zrealizować ten plan. Oto pięć niezwykłych miejsc, które zachęcą do takiej podróży także i was.

Polka w Pankisi: Przyjechałam tam jako nowoczesna Europejka, a musiałam paść na kolana

Jej pierwsze skojarzenia to dżihad, karabiny, bomby. Schronienie bojowników. W Wąwozie Pankisi w Gruzji Barbara Konkolewska odnalazła ludzi naznaczonych stratą bliskich osób, które zginęły na wojnie, ale szlachetnych i dobrych, którzy, mimo różnic, przyjęli ją jak swoją. To tu postanowiła założyć agencję turystyczną z mężczyzną zrośniętym z tym regionem, który trafił do jej serca. Z czym muszą się mierzyć mieszkańcy Pankisi? W jaki sposób Polka funkcjonuje w ortodoksyjnym świecie? I dlaczego ludzie, którzy tu przyjeżdżają, płaczą?

 • Gruzja otworzy granice dla turystów od 1 lipca. "Świat powinien uznać nas za bezpieczny kierunek"
 • Gruzja - to musisz zobaczyć!

  Gruzja - to musisz zobaczyć!

  Gruzja - Mccheta Cennym przykład średniowiecznej architektury sakralnej w regionie Kaukazu są świątynie i klasztory Mcchety, dawnej stolicy królestwa Gruzji, będącej jednym z najstarszych miast kraju. O wysokim poziomie artystycznym i kulturalnym miasta świadczy katedra Sweti Cchoweli z XI wieku

 • Gruzja - kraj winem i jadłem płynący

  Gruzja - kraj winem i jadłem płynący

  . Patrząc na nich trudno się dziwić, że zrobili takie wrażenie na stwórcy. Gruzja kuchnia - Wypijmy za Polskę, Gruzję i cały świat, za nasze wnuki, które się dopiero urodzą, i za przodków, których już dawno pochowaliśmy. Za dobry los, który pozwolił nam

 • Gruzja wycieczka. U stop Kaukazu

  Gruzja wycieczka. U stop Kaukazu

  kierowcy zatrzymywali się na pogawędkę chyba z każdym napotkanym po drodze znajomym. Gdy zdziwimy się już wystarczająco dużo razy, dotrze do nas, że tak ma być, że to jest właśnie Gruzja. Jeszcze dzika, jeszcze szalona i nieokiełznana. Dotrze do nas, że to może my w naszym

 • Adżaria - tu na Polaków czekają z otwartymi ramionami [GRUZJA]

  Adżaria - tu na Polaków czekają z otwartymi ramionami [GRUZJA]

  Adżaria to region o fascynującej historii, której ślady można podziwiać w niemal każdym jej zakątku. Jej losy nieodłącznie splatają się z losami terytoriów wchodzących w skład dzisiejszej Gruzji, choć zawsze miała swój własny, nieco osobny tor. Dzięki temu region do dziś

 • Gruzja, Armenia, Azerbejdżan. Małe kraje Kaukazu na wielkie wakacje

  Gruzja, Armenia, Azerbejdżan. Małe kraje Kaukazu na wielkie wakacje

  Kaukaz. Gruzja: toast za radość Kraj mlekiem i winem płynący, i to dosłownie: najczęstszym obrazkiem kojarzącym się z Gruzją jest suto zastawiony stół otoczony ściśle wianuszkiem ludzi z kielichem w ręku. Może stać wszędzie - na miejskim podwórku, przy wiejskiej drodze, w sadzie czy na urokliwej

Czego warto spróbować w Gruzji?

Jakie są specjały tamtejszej kuchni? Co polecacie?Zdecydowanie chinkali, czyli pierożki z mięsnym nadzieniem, chaczapuri, adżika (pasta), dolma, czyli nadziewane liście winorośli i bakłażany z pastą z orzechów i granatem :)

Jaka jest średnia temperatura we wrześniu w Gruzji?

Gruzja

Ponawiam prośbę. Może ktoś był w Gruzji z Czajka Travel i podzieli się wrażeniami. Program, zwłaszcza ze Swanetią bardzo interesujący, cena, jak na Gruzję też niezbyt wygórowana, w porównaniu do innych ofert.

gruzja

Czy ktoś wybiera się do Gruzji pod koniec lipca i ma ochotę zabrać wesołą kompankę? A może chociaż będzie wracał pod koniec sierpnia z Gruzji?

Gruzja

pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja www.penetrator.waw.pl/gruzja/gruzja.html

Gruzja

Szukam grupy do której mogłabym bym się dołączyć na pobyt w Gruzji. Termin obojętny. -- ...eso es lo de menos..

Gruzja

Gruzja -- Verein für Deutsch-Polnische-Freundschaft e.V. Unsere Vereinshymne: Bombardowanie Gruzji

Gruzji

Przyjaciele ci przez amerykański propagandy. Stalin wydał Osetii Gruzja. Osetia nigdy już nie będą pod nadzorem Gruzja. Sakashvili nocy zaatakowali Osetii, bomby cywilów. W ramach Tskhinvali Gruziński bomby zabił 1500 osób. To, co powiedział? 70% Rosyjski obywateli. Który kraj będzie

Gruzja

Gruzja: Gruzja to państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Gruzja to kraj pełen przepięknych krajobrazów, bardzo starych zabytków i przemiłych ludzi. Kraj nieco zacofany w porównaniu do zachodnich standardów, bo targany w ostatnich latach wieloma wojnami. Brak komercji i tłumów turystów to jednak największa zaleta Gruzji.

Gruzja pogoda: Gruzja jest mocno zróżnicowana klimatycznie. Wschodnia część kraju jest bardziej sucha. Dni są latem cieplejsze niż na zachodzie Gruzji, a zimą zimniejsze. Zachód kraju jest bardziej deszczowy od wschodu. Adżaria jest najcieplejszym i najwilgotniejszym regionem Gruzji. Opady deszczu należą tam do najwyższych w Europie. Najlepszym okresem na wakacje w Gruzji jest czas od kwietnia do października. Latem jest zwykle słonecznie, średnia temperatura w lipcu to ok. 25°C.

Gruzja stolica: Tbilisi, stolica Gruzji to jedno z najstarszych miast na świecie, wciśnięte malowniczo między wzgórza, przez które przepływa rzeka Kura. Najważniejsze zabytki Tbilisi to m.in. katedra Sioni, kościoły Anczischati i Metechi, twierdza Narikała.

Gruzja wycieczki: W Gruzji warto zobaczyć miasta: Tbilisi, Mccheta, Batumi, Gori, Kutaisi, Zugdidi, Signachi. Ponadto Rezerwat Sataplia - leżący obok Kutaisi, Park Narodowy Bordżomi-Charagauli, Park Narodowy Lagodechi, Rezerwat Kazbegi, skalne miasta Davit Gareji i Uplisciche, region Adżaria, Swanetię, Dolinę Kodori, jaskinię Krubera-Voronja w masywie Arabika - najgłębsza jaskinia świata.

Gruzja warto wiedzieć: Gruzja to państwo, po którym podróżuje się przyjemnie i bezpiecznie. Gruzja słynie z gościnności. Jedną z najpopularniejszych gruzińskich potraw jest chaczapuri - placek z nadzieniem (np. ser, fasola, mięso). Koniecznie spróbować trzeba chinkali - rodzaju pierogów z mięsem, grzybami lub serem.