Wszystko o:

kaszuby

Urszula Abucewicz

"Żądamy usunięcia wszystkich tych diabłów!". O tym, gdzie mieszkańcy gminy Linia widzą zło

"Żądamy usunięcia wszystkich tych diabłów!". O tym, gdzie mieszkańcy gminy Linia widzą zło

W Krakowie smok wawelski zionie ogniem, w Poznaniu dwa koziołki w samo południe przez minutę trykają się rogami, w Warszawie syrenka eksponuje swoje wdzięki. A po Kaszubach grasują demony, więc mieszkańcy napisali do władz gminy Linia petycję, że "diabły przeszkadzają im katolicką wiarę wyznawać". Sprawa ciągnie się już ponad rok. - Nigdy nie sądziłam, że w 2020 r. będę musiała udowadniać, że to nie są diabły, tylko część tradycji - mówi pani wójt Bogusława Engelbrecht.

Drugiego takiego miasta w Europie podobno nie ma. "Gdyby powstała polska adaptacja 'Twin Peaks', byłaby kręcona tutaj"

Mówi się, że do Kartuz nie da się wjechać inaczej niż przez las i podobno jest to fenomen w skali Europy. Turyści jednak rzadko kiedy tutaj trafiają. Tracą naprawdę dużo, bo miasto jest bramą do jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce.

Wakacje 2020. Kaszuby - kraina z okruchów gór i morskich kropli

Legenda głosi, że kiedy Bóg tworzył Ziemię, zupełnie zapomniał o Kaszubach. Ale upomniał się o nie anioł, który miał czuwać nad tą krainą. Zajrzał Bóg do swoich przepastnych worków, a tam na dnie zostało wszystkiego po trochu. Dał więc to, co miał: liściaste bory pełne grzybów, sosnowe lasy, lazurowe jeziora, kręte rzeki, morze, wydmy, klifowe brzegi, piaszczyste plaże, wzgórza i doliny.

Polska. Kaszuby. Z okruchów gór i morskich kropli

Polska. Kaszuby. Z okruchów gór i morskich kropli

Współczesne Kaszuby to region zamknięty od północy brzegiem Morza Bałtyckiego, od wschodu Zatoką Gdańską, od zachodu rzeką Łebą, natomiast od południa - granicą Borów Tucholskich. Naszą wędrówkę po tej różnorodnej krainie rozpoczniemy od jej północnego krańca, nazywanego przez mieszkających tu

Wielkanoc na Kaszubach: Zielony dyngus i prażnica w każdym domu

Wielkanoc na Kaszubach: Zielony dyngus i prażnica w każdym domu

Kaszuby nazywane najbardziej urokliwym zakątkiem Polski to miejsce, które warto odwiedzić bez względu na okazję i porę roku. Wielkanoc w tym regionie to święta, w których tradycje przekazywane są od pokoleń. W wielkanocny poranek Kaszubi wybierają się nad jezioro, rzekę lub strumień, aby

Polska. Szwajcaria Kaszubska - najbardziej malownicza część Kaszub

Polska. Szwajcaria Kaszubska - najbardziej malownicza część Kaszub

Szwajcaria Kaszubska to najbardziej malownicza część Kaszub. Tu spotyka się całą paletę barw, występujących w kaszubskim hafcie - zieleń lasów i łąk, błękit nieba i tafli niezliczonych jezior, żółty kolor słońca i zbóż. Kto ma niewiele czasu i chciałby poznać Kaszuby w pigułce, ten winien wybrać

Polskie ślady w świecie. Na kanadyjskich Kaszubach

250 km na północ od jeziora Ontario i 200 km na zachód od Ottawy, wśród porośniętych lasami wzgórz leży Dolina Madawaska. Kiedy latem przemierzaliśmy ją samochodem, zaskakiwały nas polskie nazwy miejscowości. Skąd na kanadyjskiej prowincji Kartuzy, Wilno, Kaszuby? Odpowiedź na to pytanie

Samochodem po Polsce. 5 pomysłów na weekendową wycieczkę dla zmotoryzowanych

Samochodem po Polsce. 5 pomysłów na weekendową wycieczkę dla zmotoryzowanych

zakończyć naszą wycieczkę po Dolnym Śląsku i już planować następną. ZOBACZ TAKŻE: Podziemne trasy turystyczne - 10 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić Podziemne korytarze w Osówce/ Fot.CC BY-SA 2.5/ Lilly M/ Wikimedia Commons Kaszuby. Droga Kaszubska Kraina tysiąca jezior, której specyficzne

Wakacje na wsi: Kaszuby przez okrągły rok

Skorzewo na północ od Kościerzyny jest naprawdę odcięte od świata. By znaleźć ranczo, potrzebujemy pomocy jego właścicieli, Janiny i Ludwika Lipskich, którzy mieszkają trzy kilometry bliżej. Zanim wyruszymy, pani Janina częstuje nas obiadem: rosół, ziemniaki, mizeria i pieczony kurczak. - Wszystko w

Jakie są ciekawe i tanie miejsca w Polsce, gdzie warto pojechać na urlop?

Byłam w wielu miejscach na świecie, a tak naprawdę mało znam Polskę. Jakie są fajne i tanie miejsca, do których można wybrać się na weekend lub na tydzień z chłopakiem albo samemu? Interesują mnie Mazury, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Kaszuby.

Kaszuby

Moglybyscie polecic jakiś fajny nocleg dla rodziny z dziećmi na Kaszubach w okolicy jeziora. Chcialabym się wybrac w sierpniu.

kaszuby

Poszukuje domku do wynajęcia na Kaszubach 6 osób musi być blisko jezioro i miejsce dla wędkarzy . Może macie jakieś namiary.

Kaszuby !!!!!!!!!!!

Wybieram się na Kaszuby. Co warto zobaczyć i gdzie ? Z góry dziękuję za informacje pozdrawiam wszystkich

Kaszuby

Chciałbym przez dwa tygodnie być w tym rejonie. Poznać ciekawe miejsca, ludzi i na ile to możliwe, kulturę Kaszub. Wyjazd z Warszawy. Najchętniej z bazą w jednym miasteczku i codziennymi wyjazdami do ciekawych okolic. Możliwe również przemieszczanie się co kilka dni do następnych miejsc. Czy

Kaszuby

Szukam czegoś miłego i niedaleko od jeziora na Kaszubach dla czterech osób. Moze ktoś może coś polecić?

kaszuby

Szukam sympatycznego miejsca na Kaszubach na około tydzień latem. Macie jakieś sprawdzone adresy? Nie musi być w wersji ekskluzywnej, ale żeby był przyzwoity pokój, czysta łazienka i ładna okolica do spacerów.

Kaszuby!

poszukuje domku na Kaszubach od 12.08 na (tydzień lub dwa)najlepiej blisko do jeziora dla 4-5 osób w normalnym standardzie moze znacie jakies adresy?

Kaszuby

Chciałabym pojechać w okresie letnim na Kaszuby.... ogładałam trochę programów na ten temat, ale z własnego doświadczenia wiem, że w rzeczywistości wygląda to inaczej, własciwie co mozna tam zobaczyć? Czy kilkudniowa wędrówka z plecakiem i noclegi w przypadkowych gospodach są możliwe?

Kaszuby

Powiem Wam, ze sie nad tym zastanawiam, czy jacys chetni by sie znalezli zeby na Kaszuby w drugiej polowie sierpnia przyjechac. Ciekawe co Wy na to? -- Jazzik :-)

Kaszub

Uczciwie - czy fakt, że Tusk wywodzi się z kaszubskiej rodziny ma wpływ na ocenę jego politycznej działalności? -- ??? ??? ???-?-????!

polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.