Wszystko o:

kaszuby

magkos

Wielkanoc na Kaszubach: Zielony dyngus i prażnica w każdym domu

Wielkanoc na Kaszubach: Zielony dyngus i prażnica w każdym domu

Wielkanoc na Kaszubach, czyli Jastrë, to święta, które wyglądają nieco inaczej niż w pozostałych regionach Polski. Tu tradycyjny zielony dyngus i pisanki w jednym kolorze łączą się z poszukiwaniem słodkich prezentów zostawionych przez zająca.

Najlepsze w Polsce: Kaszuby - kraina z okruchów gór i morskich kropli

Legenda głosi, że kiedy Bóg tworzył Ziemię, zupełnie zapomniał o Kaszubach. Ale upomniał się o nie anioł, który miał czuwać nad tą krainą. Zajrzał Bóg do swoich przepastnych worków, a tam na dnie zostało wszystkiego po trochu. Dał więc to, co miał: liściaste bory pełne grzybów, sosnowe lasy, lazurowe jeziora, kręte rzeki, morze, wydmy, klifowe brzegi, piaszczyste plaże, wzgórza i doliny.

Polska. Szwajcaria Kaszubska - najbardziej malownicza część Kaszub

Oto nasza propozycja wycieczki dla tych, którzy mają niewiele czasu i chcieliby poznać Kaszuby w pigułce. Odkryj najbardziej malowniczą część Kaszub - Szwajcarię Kaszubską i jej atrakcje: słynny dom na głowie, malownicze wioski, parki krajobrazowe, muzea i... magię!

Samochodem po Polsce. 5 pomysłów na weekendową wycieczkę dla zmotoryzowanych

Samochodem po Polsce. 5 pomysłów na weekendową wycieczkę dla zmotoryzowanych

zakończyć naszą wycieczkę po Dolnym Śląsku i już planować następną. ZOBACZ TAKŻE: Podziemne trasy turystyczne - 10 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić Podziemne korytarze w Osówce/ Fot.CC BY-SA 2.5/ Lilly M/ Wikimedia Commons Kaszuby. Droga Kaszubska Kraina tysiąca jezior, której specyficzne

Koronki, hafty, wstążki - czy rozpoznajesz te stroje ludowe? [PRZEDWOJENNE ZDJĘCIA]

Koronki, hafty, wstążki - czy rozpoznajesz te stroje ludowe? [PRZEDWOJENNE ZDJĘCIA]

NAC ] Stroje ludowe. Kaszuby Mieszkanki Kartuz w strojach ludowych. Fotografia z sierpnia 1933 roku. [ ZDJĘCIE W ZASOBACH NAC ] Stroje ludowe. Kraków Maj 1930 roku. Młode kobiety z Bronowic k. Krakowa zdobią dom podczas Zielonych Świąt. [ZDJĘCIE W ZASOBACH NAC] Stroje ludowe. Kraków Sierpień

Polskie ślady w świecie. Na kanadyjskich Kaszubach

Polskie ślady w świecie. Na kanadyjskich Kaszubach

250 km na północ od jeziora Ontario i 200 km na zachód od Ottawy, wśród porośniętych lasami wzgórz leży Dolina Madawaska. Kiedy latem przemierzaliśmy ją samochodem, zaskakiwały nas polskie nazwy miejscowości. Skąd na kanadyjskiej prowincji Kartuzy, Wilno, Kaszuby? Odpowiedź na to pytanie

Polska na aktywny, jesienny wypad pieszy i rowerowy [POMYSŁY INTERNAUTÓW]

zwierzynę (sarny, wydry, jastrzębie, lisy itp.). Wystarczy mieć oczy otwarte. Kaszuby: Góra Donas - Krzyżowa Góra Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka Stopień trudności: Łatwy Dystans: 8,8 km Czas trwania: 3 h 7 min Lokalizacja: Gdynia, woj. pomorskie Autor: badi1981 Trasa dość łatwa

Wakacje na wsi: Kaszuby przez okrągły rok

Skorzewo na północ od Kościerzyny jest naprawdę odcięte od świata. By znaleźć ranczo, potrzebujemy pomocy jego właścicieli, Janiny i Ludwika Lipskich, którzy mieszkają trzy kilometry bliżej. Zanim wyruszymy, pani Janina częstuje nas obiadem: rosół, ziemniaki, mizeria i pieczony kurczak. - Wszystko w

Jakie są ciekawe i tanie miejsca w Polsce, gdzie warto pojechać na urlop?

Byłam w wielu miejscach na świecie, a tak naprawdę mało znam Polskę. Jakie są fajne i tanie miejsca, do których można wybrać się na weekend lub na tydzień z chłopakiem albo samemu? Interesują mnie Mazury, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Kaszuby.

POLECAMY WIDEO

Kaszuby

forum.gazeta.pl/forum/w,249580,150867101,158646835,Kaszuby_Ogolem.html

domek kaszuby

Bardzo fajny domek jest http://www.kaszuby-domek.pl tutaj na kaszubach nad jeziorem liczne atrakcje, tanie noclegi

Re: Kaszuby lub Bory Tucholskie

Kaszuby to Sulęczyno lub Kamień -- www.piotrusiek.pl/ charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=26528032

Re: Swornegacie, Kaszuby, noclegi

Mi się bardziej podobają dziemiany www.kaszuby-domek.pl domki do wynajęcia kaszuby nad jeziorem super

kaszuby-domek.pl

Jeśli maja to być wczasy nad jeziorem to kaszuby: www.kaszuby-domek.pl fajny domek dla 12 osób jezioro 90 metrów

kaszuby-domek.pl

Ja ostatnio odkryłem świetne miejsce domek na kaszubach nad jeziorem: www.kaszuby-domek.pl atrakcje turystyczne liczne, niskie ceny, warto.

Kaszuby

obejrzenia jest kamienny most kolejowy, po którym nigdy nie przejecha żaden pociąg. zamekbytowski.pl/

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów
polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.

  • Hotele
  • Szukaj hotelu

  • Szukaj hotelu w Zurychu

  • Szukaj hotelu w Bazylei