Wszystko o:

meksyk

Aleksandra Podgórska

Polka, która mieszka w Meksyku: Powiedzenie, że jest się Polakiem, otwiera wiele meksykańskich serc

Polka, która mieszka w Meksyku: Powiedzenie, że jest się Polakiem, otwiera wiele meksykańskich serc

Ola Synowiec jest latynoamerykanistką i dziennikarką. Od 2011 roku mieszka w Meksyku, który opisuje na blogu Mexico Magico. W rozmowie z nami opowiada, czy rzeczywiście jest tam tak niebezpiecznie, w czym Meksykanie są najbardziej podobni do Polaków i ile wspólnego z kuchnią meksykańską ma burrito.

Mały wodny smok odnaleziony pod Szczecinem. Jest zagrożony wyginięciem. "To powinno być karane"

Przypomina smoka lub przybysza z innej planety, jego naturalnym środowiskiem do życia jest Meksyk, a dokładnie słodkie wody jeziora Xochimilco. Jak więc znalazł się pod Szczecinem w Puszczy Bukowej? "Bezmyślne działania osób, które uwalniają do natury obce gatunki lub obce gatunki inwazyjne powinny być karane" - pisze na Facebooku prezeska Fundacji Dzikich Zwierząt Marzena Białowolska, do której zwierzę trafiło na kwarantannę.

Gdzie na wakacje bez testu? Te kraje witają turystów z otwartymi ramionami

Meksyk, Malediwy czy Albania. Wiele krajów przyjmuje turystów z otwartymi ramionami mimo trwającej pandemii. Gdzie można wypocząć bez konieczności robienia testów?

Szukam tytułu filmu o dziewczynce, która czeka na przeszczep. Ktoś kojarzy?

przeszczep, więc postanawia jechać, chyba do Meksyku kupić na czarnym rynku chyba serce. Tam zostaje poniżany wykrzystany aż spotyka grupę dzieci, które mu pomagają i bardzo się przywiązuje do nich jak się później okaże osoby handlujące ludzkimi organami wybierają dziecko pasujące badaniami do córki własnie

Meksyk

poszukuje na 27 listopada osoby na wycieczke do Meksyku (Cancun 10 nocy) cena 6000 hotel KRISTAL ,byłam juz w Meksyku 2 razy ,polecam ,Riviera Maya to raj na ziemi

Meksyk

Wybieramy się prawdopodobnie w październiku do Meksyku. W planach jest miesiąc: cały Meksyk i Gwatemali część. Intersuje mnie koszt takiej podróży, hotele, transport lokalny, jedzenie. Nie jesteśmy przesadnie wymagający. Czekam również na informacje o trudnościach wynikających z podróżowania

Meksyk

Kto był w Meksyku, proszę o informacje o jakimś dobrym i tanim biurze podróży, które ma wycieczki po Meksyku.

Meksyk

Szukam koleżanki chętnej na wyjazd do Meksyku "Wielka konkwista" najchętniej marzec. K44

Meksyk

Kilka zdjęć z podróży po Meksyku. Potem może dodam inne.

Meksyk...

chcemy sie wybrac na tydzien z naszymi dziecmi do Meksyku w polowie kwietnia. Rozwazamy lot do Cancun. Czy polecacie jakies inne, fajne i sprawdzone miejsca do wypoczynku z dziecmi w Meksyku, jakies konkretne hotele? Dzieki za wszelkie informacje Pozdrawiam -- Agnieszka Adrian Adam (19

meksyk

Meksyk

Położenie Meksyku: Meksyk położony jest w południowej części Ameryki Północnej. Kraj oblewają wody Oceanu Spokojnego oraz wody Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej.

Pogoda w Meksyku, kiedy jechać: Meksyk jest krajem, który odwiedzać można o każdej porze roku ponieważ zawsze jest tu ciepło. Lepiej jednak unikać pory deszczowej, która trwa od maja do października. Najlepszym okresem na wyjazd do Meksyku jest koniec października, listopad albo marzec i kwiecień. Początek października, to czas występowania huraganów.

Najciekawsze miasta, warto zobaczyć w Meksyku: m.in. miasto Meksyk, Guanajuato, San Cristóbal de Las Casas, San Miguel de Allende, Oaxaca, Taxco, miasta Majów Palenqué, Uxmal, Chichen-Itza, Miasto Bogów - Teotihuacan, Tulum, Hierve el Agua, Kanion Sumidero.

Kurorty wypoczynkowe Meksyku: Acapulco, Cancun, Playa del Carmen, Akumal, Puerto Aventuras.

Warto wiedzieć: Najbardziej widowiskowa linia kolejowa świata biegnie właśnie przez Meksyk. Łączy wybrzeże Pacyfiku z górzystym interiorem na północy. Pociąg Chihuahua-Pacific pokonuje trasę geologicznych cudów natury w 16 godzin. Z okien można obserwować ogromne kaniony i wąwozy w Sierra Madre Zachodniej. Pociąg przejeżdża przez mosty nad ogromnymi przepaściami, mija stuletnie osady.