Wszystko o:

starożytność

reg

Greckie Cyklady - 10 fascynujących wysp, z których każda jest całkiem inna. Słyszałeś o wszystkich?

Greckie Cyklady - 10 fascynujących wysp, z których każda jest całkiem inna. Słyszałeś o wszystkich?

Grecki archipelag Cyklady to propozycja dla każdego. Morze, góry, ślady starożytności i zabytki bizantyjskie. Do tego wyspy różnią się od siebie, a każda z nich jest fascynująca. Na Cyklady można dostać się promem z Pireusu.

Starożytne szlaki

Będąc na Cyprze, warto odwiedzić miejsca gdzie starożytność nie jest bardzo odległa

Egipt zabytki

Egipt ma wspaniałe zabytki, które przetrwały od czasów starożytności w doskonałym stanie. Zabytki są świadectwem potęgi starożytnego Egiptu. Egipt i jego zabytki to wspaniały pomysł na urlop. Oto najważniejsze zabytki, jakie kryje Egipt.

Macedonia czeka na odkrycie: 10 miejsc, których nie można przegapić

Macedonia czeka na odkrycie: 10 miejsc, których nie można przegapić

klasztor,  uchodziło za święte już w starożytności, był tu ołtarz Apollina. Obecnie w miejscu pogańskiej świątyni jest cerkiew z XII w., z wnętrzem pokrytym pięknymi freskami, a widoki sprzed monastyru na skaliste szczyty zapierają dech w piersiach. W klasztorze jest możliwość noclegu.

Wyspa Vis i okolice. Klucz do Adriatyku

Wyspa Vis i okolice. Klucz do Adriatyku

, ze szprychową rozetą nad oszczędnym portalem, dzwonnicą i kasetonowym sklepieniem. Wracając na jacht, odwiedzam rodzinną piwnicę win Roki's przy ulicy Stare Isse 13. W starożytności wyspa słynęła z produkcji wysokiej jakości trunku. Rekomendował je grecki pisarz Agatarhid w dziele "Atenei"

Giza piramidy - egipska wędrówka ku wieczności

Giza piramidy - egipska wędrówka ku wieczności

Giza piramidy - cały Egipt buduje piramidę W Polsce po II wojnie światowej "cały naród budował swoją stolicę". Podobne hasło obowiązywało w starożytnym Egipcie. Tam cały naród budował jeden grób. Grób faraona, czyli piramidę. Giza piramidy - tajemnica starożytności Giza piramidy

Kos: spacerkiem po wyspie Hipokratesa

odchodzą obsypane zielonymi liśćmi potężne konary podtrzymywane przez metalowe rusztowanie. Tabliczka na ogrodzeniu mówi, że to "drzewo Hipokratesa", posadzone przez najsłynniejszego lekarza starożytności, zwanego ojcem medycyny. Nie jest to prawda - Hipokrates rzeczywiście urodził się na wyspie

Włochy wczasy - Riwiera Włoska

Włochy wczasy - Riwiera Włoska

Włochy wczasy - LiguriaWłochy wczasy. Liguria to wąski pas lądu wciśnięty między morze a góry. Ma kształt łuku, od zachodu graniczącego z Francją, a od wschodu z Toskanią. Nazywany jest też włoską riwierą. To miejsce idealne na wymarzone wczasy we Włoszech. Przez cały rok panuje tu łagodny klimat. L

Dlaczego niektóre budynki w Azji są "dziurawe"? Wszystko z powodu... smoków [WYJAŚNIAMY]

Dlaczego niektóre budynki w Azji są "dziurawe"? Wszystko z powodu... smoków [WYJAŚNIAMY]

wywodzącą się ze starożytności praktyką planowania przestrzeni w taki sposób, aby osiągnąć zgodność ze środowiskiem naturalnym i siłami duchowymi. Pozostawione w budynkach dziury nazywane są "smoczymi wrotami" i są przeznaczone właśnie dla... smoków. Zostawia się je po to, aby te mityczne

Witam, wybieram się za tydzień na Krete a dokładnie do Rethymnonu na 7 dni. Był ktoś może? Co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicach ?

Kreta. Co warto zoabczyć?Niestety za późno, ale może na przyszłość się przyda... Knossos to taki punkt obowiązkowy, poza tym ze starożytności warto Fajstos, Gortynę. W kilku miastach są pozostałości weneckie, bo Kreta była długo pod panowaniem weneckim (Chania, Rhetymnon).

POLECAMY WIDEO

starożytność

dotychczas spotkałam się z jedną naprawdę ciekawą książka traktującą o starożytności. Powieść nie powieść - "Egipcjanin Sinuhe" Mika Waltari. Moze znacie coś równie ciekawego (moim skromnym zdaniem) godnego polecenia w tej tematyce . Z góry dzięki.

starożytność :)

a to stara puszka po rurkach waflowych nieco inaczej:) pozdrowionka

Zainteresowania-starożytność

Czy ktoś na tym forum interesuje się starożytnością?Bo jak do tej pory widzę same prośby o pomoc w tłumaczeniu łaciny.

Starożytności polskie

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9933 Mówi się, że wszystkie imperia upadają, wyrażając tym nietrwałość kultur ludzkich. Trafniejszym stwierdzeniem wydaje mi się teza, że imperia migrują, co jest wyrazem cykliczności kultur determinowanych klimatycznie.

gazetka ścienna Starożytność

Dzień dobry,mam zadanie przygotować gazetkę (liceum) szkolną o Starożytności. Czy ktoś miałby na to pomysł i mógłby mi pomóc? :)

Filmy o starożytności

Witam potrzebuję tytułów filmów o starożytności, takich jak Gladiator, Troja czy Spartakus. Dzięki za pomoc :-)

Siedlce a starożytność

a czy szanowni Państwo wiedzą, jakie mamy zabytki w Siedlcach, które zwiazane są ze starożytnością... proszę o pomoc, by dziecko miało odrobioną pracę domową:) magiczna liczba 10.

Starożytność dla pierwszaka

Podrzućcie jakieś tytuły. Na razie mam na liście następujące tytuły: Sandały Juliusza Cezara więcej