Wszystko o:

stolniki

Jerzy Sadownik

Szlakiem drewnianych kościołów. Diecezja płocka - od Chociszewa do Zielonej

Szlakiem drewnianych kościołów. Diecezja płocka - od Chociszewa do Zielonej

Jeszcze przed I wojną światową na północnym Mazowszu było 37 drewnianych świątyń, do dzisiaj pozostały tylko 24. Warto zobaczyć chociaż te najpiękniejsze lub najstarsze, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze postoją. Leżą w obrębie diecezji płockiej i są podzielone na dekanaty, a te na parafie.

Kajakiem po Bugu

Po obu brzegach rzeki ruiny zamków, wieże kościołów, a pobliżu Drohiczyna błąka się rycerz...

Cmentarze na Woli

Olbrzymi zespół cmentarny na Woli jest ograniczony: Powązkowską, Okopową, Gibalskiego, Karolkową, Żytnią, Młynarską i Ostroroga. Niesamowity konglomerat rozmaitych wierzeń i tradycji.

Peru. Szlakiem Inków do Machu Picchu

Peru. Szlakiem Inków do Machu Picchu

. Tylko stara kobieta miażdży wałkiem ziarna kukurydzy na kamiennej stolnicy. Czerwony wiecheć zatknięty na długim kiju obok chałupy informuje, że tu produkuje się chichę. Namioty stają na polance ze strumieniem w pobliżu wioski. O szóstej zapada zmrok. W namiocie kuchennym kucharz w pilotce i białym

Noc Św. Kupały w Nadwórnej

Noc Św. Kupały w Nadwórnej

związanych z polskimi walkami, takich jak Pasieczna, Rafajłowa czy Mołotków. Pięć kilometrów od Nadwórnej znajduje się Pniów, a w nim ruiny zamku wybudowanego w drugiej połowie XVI w. przez stolnika halickiego Pawła Kuropatę. Do wybudowania Stanisławowa zamek ten był najsilniejszą twierdzą na Pokuciu. Pobyt

POLECAMY WIDEO

Re: KRAKÓW

W latach 1355-1365, dzięki fundacji Mikołaja Wierzynka (mieszczanina krakowskiego i stolnika sandomierskiego), wzniesiono obecne prezbiterium

Re: Kraków

W latach 1355-1365, dzięki fundacji Mikołaja Wierzynka (mieszczanina krakowskiego i stolnika sandomierskiego), wzniesiono obecne prezbiterium,

Re: Kraków

W latach 1355-1365, dzięki fundacji Mikołaja Wierzynka (mieszczanina krakowskiego i stolnika sandomierskiego), wzniesiono obecne prezbiterium.

Re: Nie wzywajcie policji. Tłuczę schabowe.

Albo jest sie Zoska K. i nie majac schabowych i tak od rana tlucze sie tluczkiem po stolnicy, az echo niesie, zeby sasiadki zazdroscily :)

Re: Stolec na stolnicy

I te okropne zmarszczki przy oczach, natychmiast pozbyć się jej z Ratusza (i z UW też!)! -- Walczymy o mikrobusy z Przasnyskiej i Włościańskiej do Marymontu!

Nie ma śmieszniejszego miasta od stolnicy innowac

Przecież sprawy związane z kulturą fizyczną, to są zadania własne gminy, czyli inaczej mówiąc, psi obowiązek samorządowców. Tymczasem w naszej stolnicy innowacji, trzeba wysyłać delegacje, prosić, błagać, przekonywać jaśnie pana prezydenta, żeby łaskawie ruszył tyłek i zaczął robić to, co należy do

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów
polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.

  • Hotele
  • Szukaj hotelu

  • Szukaj hotelu w Zurychu

  • Szukaj hotelu w Bazylei