Wszystko o:

sycylia

Agata Połajewska

Włochy. Sycylia - wakacje na wyspie

Włochy. Sycylia - wakacje na wyspie

Sycylia czy Sardynia? Którą wyspę wybrać na włoskie wakacje? Sycylia i Sardynia, choć obie mają gorący, włoski temperament, są jednocześnie tak różne, iż grzechem podróżnika byłoby odwiedzenie tylko jednej z nich. Każda z nich oferuje inne atrakcje, inne krajobrazy, innych ludzi, a nawet inną kuchnię. Nie odpowiemy dziś na pytanie czy wybrać Sycylię, czy Sardynię, postaramy się za to zaprezentować pierwszą z nich. Dziś Sycylia, jutro Sardynia, czyli pojedynek włoskich gigantów. A wybór i tak należy do was.

Sycylia. Podróże ze sztuką. Mitoraj w Agrigento

W Dolinie Świątyń mit od wieków splata się ze sztuką. W tym roku pośród przybytków starożytnych bóstw stanęło 17 brązowych kolosów jednego z najbardziej uznanych współczesnych artystów - Polaka Igora Mitoraja.

Sycylia. Sciacca - najgorętszy karnawał

Wozy płyną Corso Vittorio Emanuele w ślad za pojazdem Peppe Nappy, wypełniając miasto feerią barw, muzyką i żywiołową radością. Od 3 do 8 marca sycylijska Sciacca zaprasza na najgorętszy karnawał Włoch

Sycylia. Schodami do nieba

Sycylia. Schodami do nieba

Caltagirone, Qal'at Ghirân (czytaj: Kalat al Giarun), czyli Twierdza Waz lub Wzgórze Waz, nazwę zawdzięcza rozkwitowi rzemiosła ceramicznego w czasie panowania Arabów. Początki produkcji majoliki w tym regionie sięgają jednak neolitu (VII w. p.n.e.) albo brązu (4 tys. lat p.n.e.). W 2002 r. mi

Sycylia. Barokowe miasto Noto

Sycylia. Barokowe miasto Noto

Do odwiedzenia Noto skusiły nas przewodnikowe opisy. Według nich to najpiękniejsze barokowe miasto (blisko 23 tys. mieszkańców) na Sycylii, wpisane w 2002 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a zarazem miłe miejsce, gdzie żyje się dobrze i spokojnie. Noto Do Noto dojeżdżamy od strony wschodni

10 regionów na świecie, które trzeba odwiedzić w 2012 roku [ZDJĘCIA]

10 regionów na świecie, które trzeba odwiedzić w 2012 roku [ZDJĘCIA]

jest bardzo prawdopodobne. Ukończenie budowy mostu łączącego Sycylię z Półwyspem Apenińskim planuje się na 2017 rok. Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Będąc na Sycylii koniecznie należy odwiedzić Taorminę. Zobacz: Sycylia - wakacje na wyspie Jest co najmniej kilka powodów, by w

Jeśli mógłbyś wybrać kraj, w którym się urodzisz, co byś wybrał?

, Gucci, Prada...), literatura (od Franciszka z Asyżu po Umberto Eco), film (Antonioni, Fellini, Benigni), opera (Rossini, Bellini, Donizetti, Verdi, Puccini), nauka i technologia (od Da Vinci po konstruktorów Ferrari i Maserati). Różnorodność - piękne włoskie wyspy (Sycylia, Sardynia, Capri

POLECAMY WIDEO

Sycylia

Szukam towarzystwa na wyjazd na Sycylię w październiku. Dołączę do grupy. Zależy mi na pożyczeniu samochodu i przejazdu przez wyspę od Katanii do Taorminy. pozd -- ...eso es lo de menos..

Re: Sycylia - San Pietro - Letojanni. Czy aż tak

I to wszystko za cenę Turcji **** AI. Sycylia - Dacia w cenie Toyoty. Turcja- Toyota w cenie Dacii. Italiani mamma mia!

Re: Sycylia

czesc napisz cos wiecej o sobie, skad chciałabys leciec i na ile. Duzo podrózuje jednak na sycylii jeszcze nie byłam :)

Re: Sycylia,Palermo i okolice-hotel przy plaży

Sorry za swoją upierdliwosc ze statystykami - woda ma 5 stopni cieplej niż w poludniowej Portugalii. Słońca na Sycylii jest za to duuuzo mniej. Ale! Południowo wschodnia Sycylia ma troche lepiej.

Sycylia 2018

I co? Juz wiadomo że Sycylia z TUI w 2018 r. tylko z Wawy. Bo Ślunzoki - Berciki i Alojziki antysycylijskie małą frekwencję zapewniały. Również "Krakowiaczki ci ja" co wola jak na Brackiej pada deszcz, nie mówiąc już o moich Breslauerowcach. Antysycyliowcy!

Re: Sycylia,Palermo i okolice-hotel przy plaży

No może się trafić bo w zeszłym roku nie wiem czy październik nie był lepszy od wrzesnia trochę jak w Polsce :) No ale po co ogólnie wybierać słaby punkt czegoś? Sycylia czy Majorka tak mają że czerwiec jest dużo pewniejszy od września. Wyspy greckie czy Cypr we wrześniu- tu jest sens. Polska ma 50

Re: Villa Romana (Piazza Armerina, Sycylia)

Villa Romana (Sycylia) | Pochodząca z IV w.n.e. willa słynna jest przede wszystkim ze wspaniałych mozaik. Prawdopodobnie w IX lub X wieku została zasypana ziemią i dzięki temu mozaiki zachowały się w doskonałym stanie do dzisiejszych czasów. Willa jest na liście UNESCO.

Re: Sycylia,Palermo i okolice-hotel przy plaży

Witam,dziękuję.Troche sie zdziwiłem tematem pogody.Wiele razy jeździłem na Kretę w drugiej połowie września a nawet do Chorwacji i traktowałem ten okres jako jeszcze bezpieczny.Nawet do połowy pazdziernika. Czy Sycylia ma jakąs specyfikę powodująca niestabilna pogode w tym okresie?

Re: Villa Romana (Piazza Armerina, Sycylia)

Villa Romana (Sycylia) | Pochodząca z IV w.n.e. willa słynna jest przede wszystkim ze wspaniałych mozaik. Prawdopodobnie w IX lub X wieku została zasypana ziemią i dzięki temu mozaiki zachowały się w doskonałym stanie do dzisiejszych czasów. Willa jest na liście UNESCO.

Agrigento (Sycylia)

Tempio della Concordia (Świątynia Zgody) to grecka świątynia z V w.p.n.e. Jedna z najlepiej zachowanych i najwspanialszych w Agrigento na Sycylii.

Re: Sycylia,Palermo i okolice-hotel przy plaży

Mądrości jak najbardziej ciekawe,chętnie skorzystam z doświadczeń.Chcę pojechać indywidualnie ale Ryanairem.Tak mnie straszycie tą pogodą,że zaczynam myśleć o Cyprze.Ale wiem,że Sycylia jest piękna,byłem 1 dzień przy okazji pobytu w Kalabrii.W Chorwacji to fakt we Wrześniu jest różnie ale jak się

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów
sycylia

Sycylia

Położenie Sycylii: Sycylia to największa i najbardziej zaludniona wyspa na Morzu Śródziemnym, położona trzy kilometry od Półwyspu Apenińskiego.

Pogoda na Sycylii, kiedy jechać: Klimat Sycylii charakteryzuje się łagodną lecz deszczową zimą oraz gorącym i suchym latem. Sycylia to wyspa słońca. Średnia liczba słonecznych dni w roku sięga 300. Średnia roczna temperatura na Sycylii oscyluje w okolicach 21 stopni Celsjusza. W drugiej połowie sierpnia na Sycylii jest szczególnie tłoczno, gdyż na urlop zjeżdżają tu Włosi. Najlepszą porą roku na podróże po Sycylii jest wiosna. Wówczas rozkwita roślinność.

Jak dotrzeć na Sycylię: Tylko samolotem.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć na Sycylii: Palermo, Taormina, Syrakuzy, Katania, Noto, Pałac Królewski w Palermo, Teatr Grecki w Syrakuzach, Zamek Ursino w Katanii, Kościół San Pancrazio w Taorminie, Palazzo Corvaja, wulkan Etna, Agrigento - Dolina Świątyń, Cefalu, Montreale, Wyspy Eolskie, Linosa, Caltagirone, Erice, Ragusa, Modica.

Najpiękniejsze plaże Sycylii: W San Vito Lo Capo, a także plaże w okolicach Cefalu oraz Taorminy.

Warto wiedzieć: Sycylia słynie z doskonałych win m.in. z wina Marsala. Warto spróbować pysznych lodów Cassate. To lody z sera ricotta, kandyzowanych owoców, pistacji, cukru i czekolady na cieście biszkoptowym. Sycylijczycy są bardzo życzliwi. Chętnie pomogą, wskażą drogę. Sycylijczycy nie lubią kiedy wypytuje się ich o mafię.