Wszystko o:

turystyka

SeR

Koronawirus w Bułgarii. Zwiększa się liczba nowych przypadków. Dramatyczna sytuacja w turystyce

Koronawirus w Bułgarii. Zwiększa się liczba nowych przypadków. Dramatyczna sytuacja w turystyce

Od początku lipca w Bułgarii można zaobserwować nagły wzrost zakażeń koronawirusem. Sytuacja epidemiczna spowodowała, że w kraju pojawiło się ponad 80 proc. mniej zagranicznych turystów. To ogromny cios dla bułgarskiej gospodarki, dla której przychody z turystyki stanowiły ponad 12 proc. PKB.

Wakacje się skończyły. Co z turystyką? "Do końca roku pieniędzy nie zarobimy w ogóle albo będą to bardzo niewielkie kwoty"

Pandemia koronawirusa w pewnym momencie sparaliżowała cały świat. Jedną z branż, która ucierpiała najmocniej, jest turystyka. Linie lotnicze zawieszały połączenia, biura podróży nie mogły organizować wycieczek, niedostępne były atrakcje. Jak sytuacja w polskiej turystyce wygląda po wakacjach? Jakiej pomocy oczekują jej przedstawiciele? Rozmawiamy z Krzysztofem Matysem, podróżnikiem, blogerem i właścicielem biura podróży.

Jak pandemia wpłynie na turystykę? "Wielu rodzin nie będzie stać na coroczny urlop w Grecji czy na Wyspach Kanaryjskich"

Pandemia choroby COVID-19 wyraźnie odbiła się na światowej gospodarce. Jedną z branż najsilniej dotkniętą kryzysem jest branża turystyczna. Nie ma wątpliwości, że turystyka po pandemii nie będzie wyglądała już tak samo. Zapytaliśmy prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego o to, jakich zmian powinniśmy się spodziewać.

Przeżyła wiosnę arabską i atak na World Trade Center. "Nie pozwolę nikomu, aby zniszczył całe moje życie"

Przeżyła wiosnę arabską i atak na World Trade Center. "Nie pozwolę nikomu, aby zniszczył całe moje życie"

moim życiu zawodowym i kolejny najgorszy w życiu całej branży turystycznej. Rozumiem trudną sytuację w branży, ale czytelnicy komentują: "turystyka płacze, a przecież zdrowie jest najważniejsze". "Czy nie powinniśmy raczej zostać w domu, a nie gdzieś jechać, ryzykować zakażeniem i utratą

Gruzja otworzy granice dla turystów od 1 lipca. "Świat powinien uznać nas za bezpieczny kierunek"

Gruzja otworzy granice dla turystów od 1 lipca. "Świat powinien uznać nas za bezpieczny kierunek"

Kolejne kraje zaczynają podawać daty odmrożenia turystyki - najpierw krajowej, a w kolejnym etapie także zagranicznej. Pisaliśmy już o Grecji , która zapowiedziała otwarcie hoteli od 1 czerwca i wjazd zagranicznych turystów od 1 lipca. Przywracanie turystyki rozpoczyna też Turcja - tam podróżni

All inclusive po epidemii nie będzie takie samo. "W bufetach setki ludzi używają tych samych sztućców"

All inclusive po epidemii nie będzie takie samo. "W bufetach setki ludzi używają tych samych sztućców"

Branża turystyczna mierzy się z wieloma wyzwaniami. Hotele są zamknięte, wycieczki zostały odwołane, granic nie można przekraczać, a linie lotnicze zawiesiły loty. Jednak nawet gdy wszystko wróci do jako takiej normy (czyli znów będzie można podróżować), turystykę czeka sporo zmian, chociażby tych

Nadmorskie gminy apelują do Morawieckiego. "Północna Polska również cierpi. Dlaczego Pan Premier zapomina?"

Nadmorskie gminy apelują do Morawieckiego. "Północna Polska również cierpi. Dlaczego Pan Premier zapomina?"

Apel do premiera Mateusza Morawieckiego jest reakcją na zapowiedź rządowego wsparcia dla samorządów z południa Polski, które ucierpiały z powodu obostrzeń dotykających turystyki zimowej. Burmistrzowie i wójtowie gmin i miast nadmorskich wspominają o tym na samym początku swojego listu. Bardzo

Bon turystyczny zostanie rozszerzony? Będzie można nim opłacić więcej wyjazdów

Projekt zmian w ustawie o bonie turystycznym wpłynął do Sejmu. Jedna z poprawek proponuje jego rozszerzenie. Chodzi o to, aby bonem można było zapłacić również za imprezy turystyczne, które trwają krócej niż 24 godziny i nie obejmują noclegu. Jak wyjaśnia serwis Wasza Turystyka , do tej pory bon

Turystyka w liczbach

.) i Anglicy (340,5 tys., spadek o 12 proc.). Istotny spadek liczby noclegów zanotowano w przypadku Korei, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Estonii i Irlandii. Światowa Organizacja Turystyki (WTO) szacuje, że w 2009 r. międzynarodowy ruch turystyczny zmniejszył się o 4 proc. Jednocześnie przewiduje, że w 2010 r

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

Allemansrätten, czyli w wolnym tłumaczeniu "wolność we włóczeniu się" to, zgodnie z tym, co można przeczytać w ofercie Szwecji na Airbnb , niezbywalna i podstawowa reguła chroniona przez tutejsze prawo. Jedzenie jagód prosto z krzaczka Co to oznacza w praktyce? Że każdemu wolno - za

Jakie zagrożenia zdrowotne w krajach basenu Morza Śródziemnego?

Jestem magistrantką w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Turystyki i rekreacji. W ramach mojej pracy magisterskiej zajmuję się analizą zagrożeń zdrowia turystów w podróżach do krajów basenu Morza Śródziemnego i w związku z czym przeprowadzam badania doświadczeń turystów w tym

Jak połączyć weekendowy wypad z obserwacją ptaków?

koloniami chronionym ptaków - więc może do nas www.ostrowkierwinski.pl,Polecam Waniewo nad Narwią. Jest tam takie Centrum Turystyki Bagiennej. Organizują tam spływy łódką "pychówką" po naprawdę niezwykłych rozlewiskach Narwi. Pięknych i rzadkich ptaków raczej tam nie zabraknie:) http://www.biebrza

Czy w Sharm el Sheikh jest bezpiecznie?

, które mogłyby odbić się na hotelowym życiu. Jedyne czego obawiają się Egipcjanie to utraty dochodów płynących z turystyki, starają się więc żeby turyści nie odczuwali żadnych efektów Arabskiej Wiosny i moim zdaniem to im się udaje. Natomiast przestrzegam przed wycieczkami w okolice piramid i Sfinksa

Turystyka.

Możecie mi przybliżyć ten kierunek? Jakie przedmioty na maturze? Czy jest tam dużo geografii? Można wybrać samą turystykę, bez rekreacji? Bo nie chce mieć wf-u. Błagam, pomóżcie!

turystyka

czy ktoś może mi polecić dobrą szkołe ze specializacja turystyka. Njalepiej w stolicy. Pozdrawiam

Turystyka...

Po zdaniu matury mam zamiar rozpocząć studiowanie turystyki ale sama nie wiem czy to dobry pomysł. Co myślicie o tym kierunku?

turystyka

Czy ktoś z was wybiera się na turystykę i rekreację na AWF? Chciałbym się dowiedzieć czy warto się tam wbijać i czy będzie trudno - nie wiem! Może znacie kogoś, kto tam studiuje?

turystyka

Na wstępie napiszę, że jestem teraz w 2 klasie lo i chciałabym studiować turystykę. Pytanie tylko gdzie? I co muszę zdawać na maturze, żeby się tam dostać?

Turystyka

Hej jak w temacie są tu studenci Turystyki np z Żywca?Co uważacie o tym kierunku?Jak sądzicie opłaca kupić sobie dyktafon cyfrowy ktory później wykorzystam na wykładach?

Turystyka

Najbarzdiej rozpowszechnioną formą wypoczynku w olsce jest turystyka wyznaniowa , co wy na to ?

Turystyka

Co uważacie o tym temacie ja dostałem się na Turystyke i Rekreacje kierunek Turystyka.Uważam że to zawó przyszłości.Piszcie gdzie siedostaliście też na taki kierunek bo ja do BWST w Żywcu.

turystyka

gdzie mozna pracowac po turystyce i rekreacji? Trzeba konczyc jakies kursy dodatkowe, czy mozna od razu sie gdzies zalapac?

egipt

Egipt

Egipt to jeden z ulubionych krajów urlopowych Polaków. Tanie wycieczki last minute sprawiły, że Egipt był top kierunkiem ubiegłych lat.

Położenie Egiptu: Egipt leży w północno-wschodniej Afryce, obejmując także należący do Azji półwysep Synaj. Od północy otacza go Morze Śródziemne, natomiast od wschodu Morze Czerwone.

Pogoda w Egipcie, kiedy jechać: Niemal cały Egipt, poza wąską strefą Morza Śródziemnego, leży w strefie klimatu zwrotnikowego, pustynnego, skrajnie suchego. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy temperatury przekraczają nawet do 40°C! Najkorzystniejszym okresem turystycznym jest wiosna (od marca do maja) oraz jesień (od września do listopada). Zimą w ciągu dnia jest zwykle ponad 20 stopni Celsjusza. Noce są już chłodne.

Jak dotrzeć do Egiptu: W grę wchodzi tylko samolot.

Najpopularniejsze kurorty Egiptu: Hurghada, Sharm El Sheikh, Asuan, Dahab, Taba, EL Gouna, Makadi Bay, Safaga, Soma Bay.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Egipcie: Piramidy w Gizie, Kair: m.in. Muzeum Egipskie, Kair muzułmański, Stary Kair i Cytadela, Dolina Królów, Świątynia w Karnaku, File - sanktuarium Izydy, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Miasto-ogród Ismailija, Architektura w stylu delty w Rosetcie, Aleksandria - katakumby Kom asz-Szukqafa, Oaza Siwa - Cytadela, gaje palmowe, skalne grobowce i słone jeziora, Abu Simbel - wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari, Oazy Pustyni Zachodniej, Hurghada.

Warto wiedzieć: . Piloci polskich wycieczek w Egipcie radzą, by nie wybierać nigdy obiektów mniej niż czterogwiazdkowych. Za każdą wykonaną usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek - tzw. bakszysz. Nie każdy jest skazany na „zemstę faraona”. Trzeba pić przegotowaną lub butelkowaną wodę i nią też myć zęby, nie pić drinków z lodem, zamawiać dobrze wysmażone dania i obierać owoce.