Wszystko o:

turystyka

avo

Turystyka w liczbach

Turystyka w liczbach

Według przybliżonych szacunków Instytutu Turystyki w 2009 r. odnotowano ok. 39,3 mln wyjazdów naszych rodaków za granicę (o 22 proc. mniej niż przed rokiem)

Gdzie zamożni Polacy jeździli na wakacje w czasach PRL-u? Wśród hitów m.in. "Las Vegas Europy Wschodniej"

Mimo że dzisiaj miejsca te nie robią już na nas takiego wrażenia, w okresie PRL-u spędzanie w nich wakacji było przejawem luksusu. Pozwolić sobie na to mogli jednak tylko nieliczni.

Chcesz zwiedzać Bali, to płać. Wprowadzają dodatkowy podatek. "Turyści będą zadowoleni"

Władze indonezyjskiej wyspy planują wprowadzić specjalny podatek turystyczny. W ten właśnie sposób odwiedzający ją ludzie mają wesprzeć finansowo ochronę środowiska i kulturę Bali. Opłata będzie jednorazowa i ma wynosić 10 dolarów.

Turystyka medyczna: dokąd Polacy wyjeżdżają się leczyć?

Turystyka medyczna: dokąd Polacy wyjeżdżają się leczyć?

Co roku do Polski przyjeżdża kilkaset tysięcy turystów medycznych. Są to głównie pacjenci z Europy Zachodniej, którzy cenią poziom naszych usług, a ich ceny są dla nich niższe niż w kraju pochodzenia. Coraz częściej ten rodzaj turystyki zaczynają uprawiać także Polacy. Od 2013 roku, odkąd działa

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

Allemansrätten, czyli w wolnym tłumaczeniu "wolność we włóczeniu się" to, zgodnie z tym, co można przeczytać w ofercie Szwecji na Airbnb , niezbywalna i podstawowa reguła chroniona przez tutejsze prawo. Jedzenie jagód prosto z krzaczka Co to oznacza w praktyce? Że każdemu wolno - za

Z Amsterdamu zniknęła jedna z ulubionych przez turystów atrakcji. Powód to... nadmiar turystów

Z Amsterdamu zniknęła jedna z ulubionych przez turystów atrakcji. Powód to... nadmiar turystów

, przeciwni takiemu rozwiązaniu byli w dużej mierze mieszkańcy miasta. Władze Amsterdamu argumentowały jednak, że kultowy napis stał się nie tyle symbolem samego miasta, co celem masowej turystyki. Jego usunięcie ma być początkiem walki miasta z komercją i nadmiarem turystów. Reakcje ludzi Serwisy

Strażnicy przyzwoitości na patrolach w Wenecji. Będą pilnować, czy turyści "szanują miasto"

Strażnicy przyzwoitości na patrolach w Wenecji. Będą pilnować, czy turyści "szanują miasto"

będą też wskazywać im alternatywne trasy, którymi będą mogli dotrzeć do wybranego przez siebie miejsca - mówi szefowa wydziału ds. turystyki w zarządzie Wenecji, Paola Mar. "Zbrodnia" bez kary? Czy za brak koszulki albo posiłek w niedozwolonym miejscu są przewidziane jakieś kary? Nie ma

Rajska wyspa zamknięta dla turystów. Na miejscu uzbrojona policja. "Padła ofiarą własnego sukcesu"

Rajska wyspa zamknięta dla turystów. Na miejscu uzbrojona policja. "Padła ofiarą własnego sukcesu"

, że wyspa "padła ofiarą własnego sukcesu". "Co będę robić? Policjanci mają przecież krótkie włosy" Mieszkańcy Boracay podporządkowali turystyce całe swoje życie, bo dzięki niej mogą więcej zarobić. Wśród nich są m.in. osoby uprawiające takie zawody jak "budowniczy zamków z

Turyści boją się zamachów i wojen? Ten ranking mówi coś zupełnie innego

Turyści boją się zamachów i wojen? Ten ranking mówi coś zupełnie innego

W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2017 roku Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych odnotowała aż 369 mln podróżników  wyjeżdżających za granicę na przynajmniej jedną noc. To o 21 mln więcej niż w tym samym okresie rok temu. Jest ich nie tylko więcej niż kiedykolwiek

Turystyka ekstremalna, cmentarna, medyczna i inne - ciekawe trendy w turystyce

Turystyka ekstremalna, cmentarna, medyczna i inne - ciekawe trendy w turystyce

Turystyka cmentarna - zwiedzanie cmentarzy Istniejąca od wieków tradycja pielgrzymowania do miejsc pochówku świętych i przywódców religijnych doczekała się współczesnej mutacji, w której aspekt religijny ma mniejsze znaczenie. W turystyce cmentarnej, bo to niej mowa, najważniejszy jest sam

Jakie zagrożenia zdrowotne w krajach basenu Morza Śródziemnego?

Jestem magistrantką w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Turystyki i rekreacji. W ramach mojej pracy magisterskiej zajmuję się analizą zagrożeń zdrowia turystów w podróżach do krajów basenu Morza Śródziemnego i w związku z czym przeprowadzam badania doświadczeń turystów w tym

Jak połączyć weekendowy wypad z obserwacją ptaków?

koloniami chronionym ptaków - więc może do nas www.ostrowkierwinski.pl,Polecam Waniewo nad Narwią. Jest tam takie Centrum Turystyki Bagiennej. Organizują tam spływy łódką "pychówką" po naprawdę niezwykłych rozlewiskach Narwi. Pięknych i rzadkich ptaków raczej tam nie zabraknie:) http://www.biebrza

Czy w Sharm el Sheikh jest bezpiecznie?

, które mogłyby odbić się na hotelowym życiu. Jedyne czego obawiają się Egipcjanie to utraty dochodów płynących z turystyki, starają się więc żeby turyści nie odczuwali żadnych efektów Arabskiej Wiosny i moim zdaniem to im się udaje. Natomiast przestrzegam przed wycieczkami w okolice piramid i Sfinksa

POLECAMY WIDEO

Turystyka.

Możecie mi przybliżyć ten kierunek? Jakie przedmioty na maturze? Czy jest tam dużo geografii? Można wybrać samą turystykę, bez rekreacji? Bo nie chce mieć wf-u. Błagam, pomóżcie!

turystyka

czy ktoś może mi polecić dobrą szkołe ze specializacja turystyka. Njalepiej w stolicy. Pozdrawiam

turystyka

Na wstępie napiszę, że jestem teraz w 2 klasie lo i chciałabym studiować turystykę. Pytanie tylko gdzie? I co muszę zdawać na maturze, żeby się tam dostać?

Turystyka...

Po zdaniu matury mam zamiar rozpocząć studiowanie turystyki ale sama nie wiem czy to dobry pomysł. Co myślicie o tym kierunku?

Turystyka

Najbarzdiej rozpowszechnioną formą wypoczynku w olsce jest turystyka wyznaniowa , co wy na to ?

Turystyka

Hej jak w temacie są tu studenci Turystyki np z Żywca?Co uważacie o tym kierunku?Jak sądzicie opłaca kupić sobie dyktafon cyfrowy ktory później wykorzystam na wykładach?

Turystyka

Co uważacie o tym temacie ja dostałem się na Turystyke i Rekreacje kierunek Turystyka.Uważam że to zawó przyszłości.Piszcie gdzie siedostaliście też na taki kierunek bo ja do BWST w Żywcu.

turystyka

gdzie mozna pracowac po turystyce i rekreacji? Trzeba konczyc jakies kursy dodatkowe, czy mozna od razu sie gdzies zalapac?

turystyka

Czy ktoś z was wybiera się na turystykę i rekreację na AWF? Chciałbym się dowiedzieć czy warto się tam wbijać i czy będzie trudno - nie wiem! Może znacie kogoś, kto tam studiuje?

egipt

Egipt

Egipt to jeden z ulubionych krajów urlopowych Polaków. Tanie wycieczki last minute sprawiły, że Egipt był top kierunkiem ubiegłych lat.

Położenie Egiptu: Egipt leży w północno-wschodniej Afryce, obejmując także należący do Azji półwysep Synaj. Od północy otacza go Morze Śródziemne, natomiast od wschodu Morze Czerwone.

Pogoda w Egipcie, kiedy jechać: Niemal cały Egipt, poza wąską strefą Morza Śródziemnego, leży w strefie klimatu zwrotnikowego, pustynnego, skrajnie suchego. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy temperatury przekraczają nawet do 40°C! Najkorzystniejszym okresem turystycznym jest wiosna (od marca do maja) oraz jesień (od września do listopada). Zimą w ciągu dnia jest zwykle ponad 20 stopni Celsjusza. Noce są już chłodne.

Jak dotrzeć do Egiptu: W grę wchodzi tylko samolot.

Najpopularniejsze kurorty Egiptu: Hurghada, Sharm El Sheikh, Asuan, Dahab, Taba, EL Gouna, Makadi Bay, Safaga, Soma Bay.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Egipcie: Piramidy w Gizie, Kair: m.in. Muzeum Egipskie, Kair muzułmański, Stary Kair i Cytadela, Dolina Królów, Świątynia w Karnaku, File - sanktuarium Izydy, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Miasto-ogród Ismailija, Architektura w stylu delty w Rosetcie, Aleksandria - katakumby Kom asz-Szukqafa, Oaza Siwa - Cytadela, gaje palmowe, skalne grobowce i słone jeziora, Abu Simbel - wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari, Oazy Pustyni Zachodniej, Hurghada.

Warto wiedzieć: . Piloci polskich wycieczek w Egipcie radzą, by nie wybierać nigdy obiektów mniej niż czterogwiazdkowych. Za każdą wykonaną usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek - tzw. bakszysz. Nie każdy jest skazany na „zemstę faraona”. Trzeba pić przegotowaną lub butelkowaną wodę i nią też myć zęby, nie pić drinków z lodem, zamawiać dobrze wysmażone dania i obierać owoce.