Wszystko o:

turystyka

joamie

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

Zamiast pokoi i mieszkań, lasy, skały i jeziora. Taką ofertę światu postanowili złożyć Szwedzi, którzy wystawili w serwisie Airbnb cały swój kraj. Po co? By promować turystykę.

Turystyka w liczbach

Według przybliżonych szacunków Instytutu Turystyki w 2009 r. odnotowano ok. 39,3 mln wyjazdów naszych rodaków za granicę (o 22 proc. mniej niż przed rokiem)

Gdzie zamożni Polacy jeździli na wakacje w czasach PRL-u? Wśród hitów m.in. "Las Vegas Europy Wschodniej"

Mimo że dzisiaj miejsca te nie robią już na nas takiego wrażenia, w okresie PRL-u spędzanie w nich wakacji było przejawem luksusu. Pozwolić sobie na to mogli jednak tylko nieliczni.

Lidl zamyka swoje biuro podróży w Polsce. Co z klientami, którzy wykupili wycieczki?

Lidl zamyka swoje biuro podróży w Polsce. Co z klientami, którzy wykupili wycieczki?

Swoją działalność w Polsce biuro rozpoczęło we wrześniu 2017 roku. Początkowo projektowi wróżono ogromny sukces. Jak informowano w tamtym okresie, w innych krajach, w których Lidl uruchomił swoje biura, wzrosło zainteresowanie turystyką lokalną. Dlatego w polskiej ofercie znajdowały się 

To jedne z najczystszych jezior w naszym kraju. Polacy są z nich naprawdę dumni

To jedne z najczystszych jezior w naszym kraju. Polacy są z nich naprawdę dumni

turystów. Można wybrać się tam, by aktywnie spędzić czas, ale również trochę poleniuchować. Miejsce zachwyca unikalną roślinnością. Jezioro na pewno spodoba się wędkarzom (akwen jest bardzo zarybiony) oraz miłośnikom turystyki rowerowej i pieszej - ciekawe szlaki i długa linia brzegowa zapewniają dobre

Najstarsze piramidy świata w końcu dostępne dla turystów. Nie można było ich zwiedzać przez 50 lat

Najstarsze piramidy świata w końcu dostępne dla turystów. Nie można było ich zwiedzać przez 50 lat

W ostatnich latach turystyka w Egipcie uległa zahamowaniu. Od czasów rewolucji w 2011 roku, kiedy obalono reżim Hosniego Mubaraka, wielu turystów ze względów bezpieczeństwa rezygnuje z podróży do tego kraju. Dlatego egipskie władze zaczynają wychodzić z inicjatywami, które mają zahamować

Chcesz zwiedzać Bali, to płać. Wprowadzają dodatkowy podatek. "Turyści będą zadowoleni"

Chcesz zwiedzać Bali, to płać. Wprowadzają dodatkowy podatek. "Turyści będą zadowoleni"

najczęściej po prostu odwiedzają swoje rodziny, przyjeżdżają na spotkania bądź też różnego rodzaju wydarzenia - twierdzi Wayan Koster. Turystyka nie ucierpi na nowej opłacie Ida Bagus Puja Astawa, ekspert ds. turystyki z Uniwersytetu Udayana, również wspiera nową inicjatywę. Co więcej, twierdzi, że nie

Turystyka medyczna: dokąd Polacy wyjeżdżają się leczyć?

Turystyka medyczna: dokąd Polacy wyjeżdżają się leczyć?

Co roku do Polski przyjeżdża kilkaset tysięcy turystów medycznych. Są to głównie pacjenci z Europy Zachodniej, którzy cenią poziom naszych usług, a ich ceny są dla nich niższe niż w kraju pochodzenia. Coraz częściej ten rodzaj turystyki zaczynają uprawiać także Polacy. Od 2013 roku, odkąd działa

Zmienią nazistowski bunkier w luksusowy hotel. "Mroczna turystyka stała się wszechobecna"

Zmienią nazistowski bunkier w luksusowy hotel. "Mroczna turystyka stała się wszechobecna"

jest świadoma znaczenia budynku. Podkreśla, że zostanie on tak zaaranżowany, aby dobrze zintegrować się z przestrzenią. Ma tam powstać także pomnik, który będzie upamiętniał ofiary nazistowskiego reżimu. "Mroczna turystyka jest wszechobecna" Aranżacja bunkra na hotel przywołała temat tzw

"Kiedyś wydawało mi się takie nijakie. Teraz doceniam, że nie ma tam turystyki w kurortowym klimacie"

"Kiedyś wydawało mi się takie nijakie. Teraz doceniam, że nie ma tam turystyki w kurortowym klimacie"

w gruncie rzeczy jest miastem, które turyści odwiedzają i w którym odbywają się obozy sportowe (są korty i nowoczesna, duża hala), to turystyka w tym miejscu nie ma "kurortowego" klimatu. - A okolice są miasteczka to tereny nie do końca zagospodarowane. Zdarza się, że jesteś

Jakie zagrożenia zdrowotne w krajach basenu Morza Śródziemnego?

Jestem magistrantką w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Turystyki i rekreacji. W ramach mojej pracy magisterskiej zajmuję się analizą zagrożeń zdrowia turystów w podróżach do krajów basenu Morza Śródziemnego i w związku z czym przeprowadzam badania doświadczeń turystów w tym

Jak połączyć weekendowy wypad z obserwacją ptaków?

koloniami chronionym ptaków - więc może do nas www.ostrowkierwinski.pl,Polecam Waniewo nad Narwią. Jest tam takie Centrum Turystyki Bagiennej. Organizują tam spływy łódką "pychówką" po naprawdę niezwykłych rozlewiskach Narwi. Pięknych i rzadkich ptaków raczej tam nie zabraknie:) http://www.biebrza

Czy w Sharm el Sheikh jest bezpiecznie?

, które mogłyby odbić się na hotelowym życiu. Jedyne czego obawiają się Egipcjanie to utraty dochodów płynących z turystyki, starają się więc żeby turyści nie odczuwali żadnych efektów Arabskiej Wiosny i moim zdaniem to im się udaje. Natomiast przestrzegam przed wycieczkami w okolice piramid i Sfinksa

Turystyka.

Możecie mi przybliżyć ten kierunek? Jakie przedmioty na maturze? Czy jest tam dużo geografii? Można wybrać samą turystykę, bez rekreacji? Bo nie chce mieć wf-u. Błagam, pomóżcie!

turystyka

czy ktoś może mi polecić dobrą szkołe ze specializacja turystyka. Njalepiej w stolicy. Pozdrawiam

Turystyka...

Po zdaniu matury mam zamiar rozpocząć studiowanie turystyki ale sama nie wiem czy to dobry pomysł. Co myślicie o tym kierunku?

turystyka

Na wstępie napiszę, że jestem teraz w 2 klasie lo i chciałabym studiować turystykę. Pytanie tylko gdzie? I co muszę zdawać na maturze, żeby się tam dostać?

turystyka

Czy ktoś z was wybiera się na turystykę i rekreację na AWF? Chciałbym się dowiedzieć czy warto się tam wbijać i czy będzie trudno - nie wiem! Może znacie kogoś, kto tam studiuje?

Turystyka

Hej jak w temacie są tu studenci Turystyki np z Żywca?Co uważacie o tym kierunku?Jak sądzicie opłaca kupić sobie dyktafon cyfrowy ktory później wykorzystam na wykładach?

Turystyka

Najbarzdiej rozpowszechnioną formą wypoczynku w olsce jest turystyka wyznaniowa , co wy na to ?

Turystyka

Co uważacie o tym temacie ja dostałem się na Turystyke i Rekreacje kierunek Turystyka.Uważam że to zawó przyszłości.Piszcie gdzie siedostaliście też na taki kierunek bo ja do BWST w Żywcu.

turystyka

gdzie mozna pracowac po turystyce i rekreacji? Trzeba konczyc jakies kursy dodatkowe, czy mozna od razu sie gdzies zalapac?

egipt

Egipt

Egipt to jeden z ulubionych krajów urlopowych Polaków. Tanie wycieczki last minute sprawiły, że Egipt był top kierunkiem ubiegłych lat.

Położenie Egiptu: Egipt leży w północno-wschodniej Afryce, obejmując także należący do Azji półwysep Synaj. Od północy otacza go Morze Śródziemne, natomiast od wschodu Morze Czerwone.

Pogoda w Egipcie, kiedy jechać: Niemal cały Egipt, poza wąską strefą Morza Śródziemnego, leży w strefie klimatu zwrotnikowego, pustynnego, skrajnie suchego. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy temperatury przekraczają nawet do 40°C! Najkorzystniejszym okresem turystycznym jest wiosna (od marca do maja) oraz jesień (od września do listopada). Zimą w ciągu dnia jest zwykle ponad 20 stopni Celsjusza. Noce są już chłodne.

Jak dotrzeć do Egiptu: W grę wchodzi tylko samolot.

Najpopularniejsze kurorty Egiptu: Hurghada, Sharm El Sheikh, Asuan, Dahab, Taba, EL Gouna, Makadi Bay, Safaga, Soma Bay.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Egipcie: Piramidy w Gizie, Kair: m.in. Muzeum Egipskie, Kair muzułmański, Stary Kair i Cytadela, Dolina Królów, Świątynia w Karnaku, File - sanktuarium Izydy, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Miasto-ogród Ismailija, Architektura w stylu delty w Rosetcie, Aleksandria - katakumby Kom asz-Szukqafa, Oaza Siwa - Cytadela, gaje palmowe, skalne grobowce i słone jeziora, Abu Simbel - wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari, Oazy Pustyni Zachodniej, Hurghada.

Warto wiedzieć: . Piloci polskich wycieczek w Egipcie radzą, by nie wybierać nigdy obiektów mniej niż czterogwiazdkowych. Za każdą wykonaną usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek - tzw. bakszysz. Nie każdy jest skazany na „zemstę faraona”. Trzeba pić przegotowaną lub butelkowaną wodę i nią też myć zęby, nie pić drinków z lodem, zamawiać dobrze wysmażone dania i obierać owoce.