Wszystko o:

ustka

M. Wołoszyn

Ustka - idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

Ustka - idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

Ustka to typowa miejscowość nadmorska. Znajdziemy tu wszystko co niezbędne, aby spędzić wymarzone wakacje 2020 w kraju. Jakie atrakcje poza plażą i morzem, może zaoferować nam Ustka?

Ustka: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Ustka konkuruje o miano letniej stolicy lata. Może pochwalić się doskonałą bazą noclegową i atrakcjami dla turystów w każdym wieku. Co warto zobaczyć w Ustce?

Ustka czy Łeba?

Każdego lata dwie nadmorskie miejscowości rywalizują o miano turystycznej stolicy Polski. Łeba, koło której jest Słowiński Park Narodowy i Ustka prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów.

Szum morza, piękno jezior czy górskie krajobrazy? Wypoczynek w najpiękniejszych kurortach już za połowę ceny!

Szum morza, piękno jezior czy górskie krajobrazy? Wypoczynek w najpiękniejszych kurortach już za połowę ceny!

natury. Golf, jazda konna czy nordic walking to tylko niektóre z propozycji! Choć Ustka - jak to nad morzem - bywa zatłoczona, tutaj tego nie odczujesz. Od zgiełku i gwaru odgrodzi cię sosnowy las, a na spokojną plażę dojdziesz szybciej, niż skończy się w radiu Twoja ulubiona piosenka. Liczne atrakcje

Odkryj uroki polskich, nadmorskich miejscowości - Gdańsk, Międzyzdroje, Ustka

Odkryj uroki polskich, nadmorskich miejscowości - Gdańsk, Międzyzdroje, Ustka

Gdańsk to jedno z najbardziej uwielbianych miejsc nad polskim morzem. Turystów przyciąga tu nie tylko plaża, ale przede wszystkim wspaniała zabytkowa architektura oraz kultowa stocznia. Wymagający turyści, którym zależy na świetnych warunkach pobytu nie zawiodą się ekskluzywnym Hotelem Num

Wakacje w Polsce. Ustka

Wakacje w Polsce. Ustka

mnie, czy Ustka to miasto, czy wieś? Zawahałam się - niby miasto, ale jest niewielka: tyci kurorcik, uroczo prowincjonalny. Więc może jednak wieś? Po latach okazało się, że moje wątpliwości były uzasadnione. Ustka ma 16 tys. mieszkańców i miejskie ambicje, ale - formalnie - dotąd nie uzyskała praw

Sposób na lato... Wędruj z nami!

PTTK, tel. (0-67) 387 18 46 Wielki Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów", 7 sierpnia, Ustka. Dwie trasy rowerowe - turystyczna 17 km oraz dla zaawansowanych - 60 km. Ognisko, losowanie nagród w Poddąbiu. Wpisowe od 5 do 10 zł. E-mail: nyczm@gazeta.pl Supermaraton "

Polska. Szlak Latarni Morskich cz. I

Polska. Szlak Latarni Morskich cz. I

Gdańsku - Sopot - Hel - Góra Szwedów - Jastarnia - przylądek Rozewie - Stilo - Czołpino - Ustka - Jarosławiec - Darłówko - Gąski - Kołobrzeg - Niechorze - Kikut - Świnoujście Na szlaku Na polskim wybrzeżu znajduje się kilkanaście latarni morskich, z których 16 jest nadal czynnych. Według spisu świateł i

Polska. Szlak Latarni Morskich cz. II

Polska. Szlak Latarni Morskich cz. II

, której długość wynosi 340 km CZYTAJ PIERWSZĄ CZĘŚĆ WYCIECZKI SZLAKIEM LATARNI MORSKICH Ustka Historia kolejnej na naszym szlaku latarni w Ustce (do 1947 r. pod nazwą Postomino) sięga 1871 r., kiedy to przy stacji pilotów ustawiono maszt, na który wciągano lampę olejową o niewielkim zasięgu

Bałtyk: Panie i panowie! Zarzucamy!

, tel. 601 841 333, 0 94 314 22 97, Ustka, tel. 0 59 814 95 57, 502 663 621, Łeba, tel. 0 59 866 25 21 Po wędkarsku Dorsz w cieście naleśnikowym - zamiast wody do ciasta dodaje się piwa, ryba ma chrupiącą skórkę, można jeść nawet bez pieczywa Egzotyczny - do marynaty używa się sosu sojowego, smażony

Ustka

Hej Wybieram się z rodziną do Ustki czy możecie polecić jakiś aqua park dla małych dzieci jeśli nie w Ustce to w okolicy ???

Ustka

Witam! Pierwszy raz jadę do Ustek i chciałabym się spytać, jaka to miejscowość. Jaka jest plaża w Ustkach i czy lepiej jechać tam poza sezonem czy raczej latem? I czy w Ustkach są jakieś dobre restauracje, najlepiej serwujące owoce morza?

Ustka

Weekend październikowo-listopadowy. Czy jest rodzic z dzieckiem zainteresowany wyjazdem do Ustki w terminie 28X-2XI, do Hotelu Grand Lubicz, gdzie jest ładny park wodny, w którym dzieci mogą uczyć się pływać.

ustka

Ustka

Ustka to niewielkie miasteczko portowe na środkowym wybrzeżu. Nazwę zawdzięcza położeniu u ujścia Słupii do Bałtyku. Od Gdańska Ustkę dzieli 50 km, a od Słupska 18 km.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć w Ustce: m.in. promenada nadmorska, latarnia morska, ul. Limanowskiego, wieża widokowa - obserwatorium, ul. Limanowskiego, ołączenie promowe na Bornholm, prom przez kanał portowy - połączenie z plażą zachodnią, wycieczki BUSEM do Słowińskiego Parku Narodowego i Skansenu w Klukach. W pobliżu końca ul. Bohaterów Westerplatte znajdują się bunkry usteckie. W Ustce mieści się także Bałtycka Galeria Sztuki.

Ustka - warto wiedzieć: Ustka znajduje się w sąsiedztwie obszarów chronionego krajobrazu i dwóch rezerwatów przyrody. Słowiński Park Narodowy znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów. Dzięki sosonowym lasom, powietrzu bogatemu w jod, a także złożom borowiny i solanki Ustka posiada status uzdrowiska.