Wszystko o:

świnoujście

materiał reklamowy

Świnoujście - dziesięć dni, każdy inny

Świnoujście - dziesięć dni, każdy inny

Dziś przedstawiamy Wam gotowy, praktyczny scenariusz na 10-dniowy pobyt w Świnoujściu. To jedno z tych niezwykłych miejsc w Polsce, które nie pozwoli Wam się nudzić - do tego nowoczesnego kurortu zjeżdżają amatorzy sportów wodnych i fani dobrej kuchni, jak również poszukiwacze świętego spokoju i wyciszenia. Rzućcie okiem i pakujcie walizki!

Świnoujście - port, kąpielisko, uzdrowisko. Dlaczego warto tu przyjechać?

Świnoujście to położone nad Świną i Bałtykiem miasto, które znane jest licznym turystom uwielbiającym wypoczynek nad morzem. Wizyta tutaj, to jednak niekoniecznie tylko wylegiwanie się na twarzy. Co warto zobaczyć?

Kamerki internetowe uchwyciły zaskakujący widok nad polskim morzem. Niektórzy poczuli zew wiosny

Dziś niemal w całej Polsce świeci słońce. Choć popołudniami pogoda dopisuje, to z rana wciąż można poczuć zimową aurę, zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim. We wtorkowy poranek kamerki internetowe w Świnoujściu zarejestrowały nietypową jak na tę porę roku (i dnia) aktywność.

Gdzie w Świnoujściu iść do fryzjera?

Świnoujście

Poszukuję noclegu w Świnoujściu. Coś z atrakcjami dla dzieci: plac zabaw, basen, im więcej tym lepiej.

świnoujście

Cztery lata temu byłam na wczasach w Świnoujściu,na kwaterach prywatnych.Pomimo że upłynęło już trochę czasu i zdążyłam wypoczywać w innych miejscach to nadal bardzo miło wspominam tamten pobyt.Miałam ze sobą rower i to był strzał w 10.Świnoujście jest bardzo dobrze przystosowane do turystów i

Świnoujście

szukam ofert dla 2 osób w Świnoujściu - na następne wakacje, bez wyżywienia, najlepiej w części nadmorskiej

Świnoujście

czy jest jakas ciezaroweczka z okolic Świnoujścia?? chetnie nawiazalabym jakis kontakt!! Zgłaszajcie sie pliss

Świnoujście

Szukam w okolicach Świnoujścia kwatery 2 os od 2 sierpnia na 14 dni.Ew kwaterodawców oczekuję z niecierpliwością.

świnoujście

świnoujście kawalerkę chcę wynająć na urlop-czy to dobry pomysł,może jakieś sprawdzone miejsca

Świnoujście

Świnoujście, jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża, położone jest na północno-zachodnim krańcu Polski. Jest jedynym miastem w Polsce leżącym na kilkudziesięciu wyspach. Jego granice stanowią: od południa Zalew Szczeciński, od północy Morze Bałtyckie, od zachodu granica

świnoujście

Świnoujście

Położenie Świnoujścia: Świnoujście położone nad rzeką Świną i Morzem Bałtyckim. To jedyne w Polsce miasto leżące na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach.

Klimat Świnoujścia, kiedy jechać: Świnoujście leży w strefie klimatu umiarkowanego, wybitnie przejściowego. Oznacza to dużą zmienność pogody oraz znacznie mniejsze skoki temperatury, niż w głębi kraju. Zimy są łagodne i mniej mroźne, a lata charakteryzują się pogodą bardzo zmienną.

Jak dotrzeć do Świnoujścia: Pociągiem m.in. z Warszawy, Krakowa, z Lublina, samochodem samochodem, drogą krajową nr 3.

Atrakcje, zabytki Świnoujścia, warto zobaczyć w Świnoujściu: Latarnia Morska licząca 68 metrów, Stawa "Młyny" - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, Fort Gerharda, Fort Anioła, XVIII wieczny m.in. Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla, Kościół Matki Boskiej "Stella Maris", wyspa Karsibór - zabytkowa chata z końca XVIII wieku kryta strzechą. Ryglowe chaty kryte strzechą z końca XVIII wieku, Rezerwat ptaków "Karsiborska Kępa".

Plaża w Świnoujściu: Plaża w Świnoujściu może się pochwalić Błękitną Flagą - wyróżnieniem nadawanym kąpieliskom, które spełniają najwyższe światowe standardy pod względem czystości wody i bezpieczeństwa. Plaża w Świnoujściu ma średnio 150 m szerokości i jest coraz szersza. Morze co roku oddaje kilkadziesiąt centymetrów piaszczystego brzegu. Na dodatek woda w morzu na wysokości Świnoujścia należy do najcieplejszych na wybrzeżu Bałtyku. Świnoujście to także raj dla wielbicieli sportów ekstremalnych. Zatoka Pomorska jest idealna do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Falochron gwarantuje płaską wodę, często wieje wiatr i jest płytko.