Wszystko o:

al-dżamm

Anna Nagel

Jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków z nowymi przepisami wjazdowymi. Obowiązują już od grudnia

Jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków z nowymi przepisami wjazdowymi. Obowiązują już od grudnia

Lazurowa woda, piaszczyste plaże, pustynie, gościnni mieszkańcy i wspaniała pogoda. Tunezja to idealny kierunek o każdej porze roku. Chociaż ten afrykański kraj przez długi czas utrzymywał pandemiczne ograniczenia, to turyści w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Od 1 grudnia wszystko wróciło do normalności.

Wycieczka na pustynię

W koła wplątują się róże jerychońskie, a wirujące ziarenka piasku tworzą dwumetrowe trąby powietrzne

Gdzie wybrać się na wakacje w październiku? Podpowiadamy kilka kierunków na jesienne wycieczki. Tunezja na czele rankingu

Gdzie wybrać się na wakacje w październiku? Jeśli planujesz wyjazd po sezonie, by uniknąć ścisku i naprawdę się zrelaksować, zapominając o ponurej, jesiennej aurze, sprawdź, jaki kierunek warto obrać!

  • Dwa tygodnie w Tunezji - pamiętnik z podróży

    Piątek Start z Warszawy o 6 rano (czarter). Po trzech godzinach lądujemy w Monastirze. Czysto, porządne toalety... Tuż obok jest metró - kolejka łącząca Monastir i Susę, skąd zamierzamy rozpocząć naszą wędrówkę. Wybieramy hotel Paris (18 dinarów - po k

  • Budyń Mahometa

    Przyświecał nam jeden cel - zdążyć przed tłumami. Jako że nigdy nie byliśmy jeszcze w Afryce, braliśmy pod uwagę Maroko, Algierię, Tunezję i Egipt. W końcu Tunezja przebiła Maroko ceną - przelot, hotel przy plaży i dwa posiłki za blisko tysiąc złotych. Nie spodziewałem się, że k

  • Tam najchętniej latamy na majówkę. Jeden z tych krajów wrócił do łask, Polacy go kochają [TOP 10 KIERUNKÓW]

Al - Dzamm

Koloseum w Al-Dżamm Rzym yno mo wiynksze - ło tym teroz wiycie Niyjedyn gladiator łoddoł tukej życie. -- Ruda Śląska - stolica fraszki

Re: Toya i xagona :)

Wylatujemy 4.08 nad ranem, z Katowic :) Jeśli na mapce, którą podałaś, chcę dodać kolejny punkt, to pojawia się problem, niestety :( A z ciekawostek- w moim mini przewodniku nie ma Douggi, tylko Zukka, jest Duz a nie Douz, i El Al-Dżamm a nie El Jem. Jest też Thuburbo Majus :D Niestety, nie

aleja czy Aleja?

aleja Kościuszki czy Aleja Kościuszki? aleje Jerozolimskie czy Aleje Jerozolimskie? Jak pisac poprawnie?

Aleje/aleje... Plac/plac...

Kiedys byla mowa na ten temat, ale bylo to dawno, a ja sie tradycyjnie myle. Jak to jest: ...Aleje Ujazdowskie, Aleja Szucha, plac Defilad... Duze czy male litery?:)

Aleje czy aleja?

jeżeli autor artykułu jest taki "ę... ą... chata za wsią..." to powinien wiedzieć, że w gramatyce języka polskiego nie istnieje taki termin jak: "duża litera"!!! Gwoli ścisłości: owszem rozróżnia się wielkość ilter, ale na 1) małe; 2) wielkie ;) - to, że coś jest duże - jest określeniem względnym

aleje

czy to prawda ze dzisiaj zamknieto kolejna czesc remontowanych alei? czy mozna dojechac od mostu do ul. pilsudskiego?

Aleje Ujazdowskie - Aleje Jerozolimskie - daleko?

Jutro jade PKS-em do Wawy. Nie znam miasta. Czy z Dworca PKS jest blisko do Alei Ujazdowskich 1 ? A z PKP W-wa Centralna ?

Aleja zasłużonych - aleja zdrajców!

Podobno kapo Kukliński ma zostać pochowany w Aleji Zasłużonych na Powązkach. Sądzę, że parę rodzin zabierze stamtąd prochy swoich przodków, żeby nie leżały razem z Kuklińskim i Bierutem. Zwolni się miejsce dla Szaniawskiego.

Aleje Ujazdowskie - Aleje Jerozolimskie - daleko?

Jutro jade PKSem do Wawy. Nie znam miasta. Czy z Dworca PKS jest blisko do Alei Ujazdowskich 1 ? A z PKP W-wa Centralna ?

tunezja

Tunezja

Tunezja, położenie Tunezji: Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje powierzchnię wielkości połowy Polski. Wybrzeże Tunezji na północy i wschodzie opływa Morze Śródziemne. To najbardziej wysunięty na północ kraj kontynentu afrykańskiego.

Tunezja pogoda, kiedy jechać: Tunezja leży w Afryce, ale klimat tego kraju podchodzi bardziej pod Europę. Latem średnia temperatura w Tunisie wynosi około 25°C. Afrykańskie upały panują tylko w sezonie, potem temperatura stopniowo się obniża.

Tunezja - jak dotrzeć do Tunezji: Samolotem, ok. 3 godziny lotu.

Tunezja, najpopularniejsze kurorty Tunezji: Sousse, Monastir, Port EI Kantaoui, Wyspa Dżerba (Djerba), Hammamet, Mahdia.

Tunezja atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Tunezji: m.in. miasta Tozeur, Le Kef, Kasba, Kerkouane, Douz, Cap Bon, gorące źródła Korbous, Medyna w Sfaxie, Bardo - muzeum w Tunisie, Rejon Ksarów wokół Tataouine. Ponadto atrakcje przyrodnicze: Lasy Palmowe, Lasy Korkowe, Pustynia, słone jezioro Chott El Jerid.

Tunezja - warto wiedzieć: Na Saharze można przeżyć ciekawą przygodę przemierzając pustynię na grzbiecie wielbłąda. Organizowane są wycieczki szlakiem dawnych karawan niewolników, a także śladami twórców ”Gwiezdnych Wojen”, którzy w tych rejonach kręcili słynny film. Targowanie się na bazarach jest niemal obowiązkowe. Do meczetów nie wolno wchodzić z odkrytymi ramionami, w krótkich spodniach i krótkich sukienkach.