Wszystko o:

alanya

Zobacz najważniejsze informacje o: turcja

Turcja. Przewodnik Ilustrowany. Wydawnictwo Berlitz

Turcja Alanya

Turcja Alanya

Alanya to popularny kurort Turcji. Alanya to cel wielu turystów, którzy odwiedzają Turcję po rac pierwszy. Turcja Alanya - atrakcje, warto wiedzieć.

Turcja. Alanya - turystyczna mekka

Alanya, ogromny turecki kurort z zachodnioeuropejskim charakterem. Warto się tu zatrzymać dla wspaniałej twierdzy i pięknych plaż.

Bijatyka w Turcji. Turyści z Polski wdali się w awanturę i bójkę z Rosjanami. Hotel wyjaśnia powody walki

Od wspólnego picia alkoholu, do kłótni i bijatyki - tak wyglądały wakacje Polaków w jednym z tureckich kurortów. Jak informują świadkowie, to turyści znad Wisły rozpoczęli bójkę z Rosjanami w restauracji hotelu Quattro Beach Spa and Resort w Alanyi.

Alanya

ciasteczkowekrolestwo.blogspot.com/2011/10/alanya.html

Alanya

Cześć. Właśnie wróciłam z Turcji. Miejscem pobytu była miejscowość Alanya. Jeśli macie jakieś pytania to strzelajcie. Było super...... Polecem Turcję!!!

alanya

jak daleko z miasta Alanya do Ruin Termessos ,Wodospadu Duden, Wodospadu Kursunlu??? czy jest jakis autobus, ktorym mozna sie tam dostsc?? moze macie do polecenia cos w okolicy, co warto zobaczyc;)

Alanya

Cześć może leci jeszcze ktoś 26.09 do Alanyi my z mężem lecimy z Wrocławia . Fajnie byłoby sie z kimś spotkać na mieście :)

Alanya

czy ktoś leci 21.09 do hotelu May Garden Club z biurem Bentour?? A jesli nie, to czy ktoś leci w środe do Turcji o 10-20? :)

turcja

Turcja

Turcja, położenie Turcji: Turcja usytuowana jest na dwóch kontynentach. Część europejska, położona po zachodniej stronie cieśniny Bosfor zajmuje jedynie 3 proc. powierzchni kraju, natomiast pozostałe 97 proc. stanowi półwysep Azji Mniejszej. Turcję otaczają cztery morza: Czarne i Marmara na północy, Egejskie od zachodu i Śródziemne na południu.

Turcja pogoda, kiedy jechać do Turcji: Wiosna lub jesień to najprzyjemniejszy czas na spędzenie urlopu w Turcji. Jest wciąż ciepło, ale mniej tłoczno niż w sezonie. Najpiękniejszym miesiącem jest maj, kiedy to kwitnie mnóstwo kwiatów wypalanych w późniejszych miesiącach przez słońce.

Turcja transport, jak dotrzeć do Turcji: Samolotem. Samochodem przez Rumunię i Bułgarię. Promem z Grecji, Włoch, Rosji, Ukrainy i Cypru Północnego.

Turcja kurorty, popularne miasta Turcji: Antalya, Izmir, Kusadasi, Bodrum, Marmaris, Fethyie, Oludeniz, Kemer, Belek, Side, Alanya, Stambuł.

Turcja atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Turcji: m.in. Stambuł, Błękitny Meczet, Efez, Kapadocja, Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia, Pamukkale, Ararat, Pałac Topkapi, Antalya, Diyarbakir, Troja, Oludeniz, miasta Amasra, Safranbolu, Skalne grobowce w Kaunos, Ruiny starożytnego miasta Pergamon, plaże i starożytne miasto w Olimpos.

Turcja - warto wiedzieć: Każde niemowle i dziecko, które przyjeżdża do Turcji musi mieć wykupioną wizę za 10 funtów, co pozwala przebywać w Turcji przez 3 miesiące. Mieszkańcy Turcji słyną z wielkiego patriotyzmu i zamiłowania do symboli narodowych. Stąd wiele flag wywieszonych na budynkach. Liczba wież na meczetach świadczy o ich zamożności i ilości wiernych przychodzących na modlitwę. W Turcji spotkać można niezwykłe koty - Vany, mające jedno oko niebieskie a drugie brązowe. W Anatolii nagrywano film „Gwiezdne wojny” - miasteczko filmowe istnieje do dziś i jest udostępnione turystom do zwiedzania.