Wszystko o:

alwernia

Klub Podróży FOCUS

Trasy rowerowe - część 1. Pejzaże z wiślanych zakoli

Trasy rowerowe - część 1. Pejzaże z wiślanych zakoli

Nasza pierwsza rekreacyjna propozycja to trasa obejmująca tereny na zachód od Krakowa, które znajdują się we wschodniej części Kotliny Oświęcimskiej.

Podróże ze sztuką. Freski zstępują na ziemię

Krajobrazy i miasta wschodniej Toskanii odnajdziemy w malowidłach Piera della Francesca

Dwa kółka w przyrodzie

Można je przemierzać rowerem, konno, kajakiem i piechotą - ekologiczne szlaki greenways w Polsce liczą już 3 tys. km

Busiki do Alwerni

Czy ktoś się orientuje, skąd dokładnie z Dworca Głównego z Krakowa - odchodzą busiki do Alwerni oraz w jakich godzinach odchodzą? Mam też pytanie - czy trasa busika do Alwerni przechodzi w okolicach osiedla Chemików? pozdrawiam w

Pożar w Alwerni

Strażacy ustalają przyczyny pożaru w Alwerni Straż pożarna ustala przyczyny pożaru Klasztoru OO. Bernardynów w Alwerni, który wybuchł wczoraj wieczorem. W pożarze nikt nie ucierpiał - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka. Pożar wybuchł w rejonie kotłowni i

Alwernia

Wieża kościoła Stygmatów św. Franciszka z Asyżu z umieszczonymi na niej figurami św. Franciszka i św. Antoniego

Re: Alwernia

Libiąż nie ma zdania na temat Alwerni; Alwernia nie jest koło Libiąża, więc ich Alwernia nie obchodzi :D -- Dlaczego małpy jedzą banany? Bo to są banany z Polski!!!

polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.