Wszystko o:

archipelag arktyczny co zwiedzać

alepod

Rekordowo niska temperatura? Piękne widoki? Nie tym razem. To miasto jest nietypowe, bo ludzie nie mogą tam... umierać

Rekordowo niska temperatura? Piękne widoki? Nie tym razem. To miasto jest nietypowe, bo ludzie nie mogą tam... umierać

Longyearbyen to stolica norweskiej prowincji Svalbard w Arktyce. Choć miasto jest pięknie położone w dolinie, na wybrzeżu zatoki Adventfjorden i otoczone wzgórzami, skrywa w sobie mroczną tajemnicę.

Norwegia - top atrakcje [zdjęcia]

Norwegia to kraj, do którego chce się wracać. Piękne krajobrazy, zadbane miasta, sympatyczni mieszkańcy. Norwegia wciąga. Jedna wizyta wystarczy, by się w niej zakochać. Oto tylko kilka atrakcji Norwegii, które warto zobaczyć.

Takich widoków nie ma nigdzie indziej. Popełnisz błąd, jeśli nie przejedziesz choć jedną z tych tras [ZDJĘCIA]

W Norwegii mieszka kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Wielu chętnie wybiera się tam na weekend, korzystając z tanich lotów. Jeśli zdecydujecie się spędzić kilka dni właśnie tam, koniecznie powinniście pokonać jedną z tych tras.

  • Niepowtarzalne przeżycia turystyczne

    Niepowtarzalne przeżycia turystyczne

    XX wieku, a prace trwały 25 lat. Niektóre firmy turystyczne mają w swojej ofercie przejazdy Koleją Transsyberyjską pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. Standardowa podróż z Moskwy do Pekinu kosztuje około 3 tys. euro i zwykle trwa ponad dwa tygodnie. Wspaniały archipelag leży w odległości ok

  • Finlandia

    Finlandia

    na wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wysepki Suomenlinna, na których atrakcją są fortyfikacje i kilka ciekawych muzeów. Jest co zwiedzać Ciekawą prowincją jest archipelag ok. 6 tys. Wysp Alandzkich. Mieszkająca na nim szwedzkojęzyczna