Wszystko o:

ateny

Anna Nagel

Zima atakuje Ateny, władze apelują o pozostanie w domach. Zamknięte szkoły, sklepy i paraliż na drogach

Zima atakuje Ateny, władze apelują o pozostanie w domach. Zamknięte szkoły, sklepy i paraliż na drogach

W poniedziałek stolica Grecji - Ateny, zamieniła się w śnieżną krainę. Intensywne opady śniegu i niskie temperatury sprawiły, że władze podjęły decyzję o zamknięciu szkół, sklepów czy sądów. Alerty telefoniczne nakłaniały mieszkańców Aten do pozostania w domach.

Niebo "zapłonęło" nad Grecją. To nie tylko piękny, kosmiczny wręcz widok. Władze kraju ostrzegają

Pył znad Sahary pokrył Ateny i inne greckie miasta. Sprawił, że niebo wręcz "zapłonęło" na pomarańczowy kolor. I choć jest pięknie, może być też niebezpiecznie.

Eksperci odradzają odwiedzania tych miejsc w 2024 roku. Na liście uwielbiane przez turystów miasta

Choć do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, miłośnicy błogiego wypoczynku już planują urlopy na nadchodzące miesiące. Jednak niezależnie od marzeń podróżniczych eksperci zwracają, że wizytę w niektórych miejscach... lepiej sobie odpuścić. Na liście znalazła się m.in. Wenecja oraz Ateny.

Co warto zobaczyć w Atenach?

Staram się zaplanować wakacje w Grecji. Co naprawdę warto pozwiedzać w Atenach?

Kilka pytań odnośnie promów z Aten na Santorini?

Hej, tym razem mamy nadzieję że nasze Cyklady wypalą :) Lecimy do Aten, śpimy w hostelu jedną noc i rano płyniemy na Santorini, potem dalej kolejne wyspy. Mam kilka pytań bo nigdy nie zamawialiśmy rejsów na własną rękę. Chcemy płynąć armatorem BlueStarFerries 1 Jak to jest z internetowymi

Kogo Atena zamieniła w pająka?

...ATENY... ATENY...ATENY... 2004...

Forum przestanie działać, he? Nie domy sie! Hej!!! sport.gazeta.pl/ateny/0,0.html A nasym sportowcom zycymy sukcesów. Na kogo licycie, he?

ATENY, ATENY 2004

W Atenach liczymy na Grzesia Sposoba. Jeżeli utrzyma dobrą formę prezentowaną w rozgrywkach ligowych będziemy mieli pierwszy medal dla Grześka, miejmy nadzieję następce Partyki.

ATENY

Witajcie Jeśli ktoś z Was wybiera się do Aten , lub w okolice - polecam Polaka , który dysponuje wygodnym fordem galaxy i za ok.15-20 EUR/os. + koszty paliwa (tańsze niż w Polsce) będzie Twoim przewodnikiem i kierowcą ! Doskonale zna język Grecki , miejscowe zwyczaje ,zakamarki Aten i okolic

Ateny

Czy ktoś z was zna jakieś fajne knajpki, kluby w Atenach bądź wesołe miasteczko czy coś w tym stylu, żeby można było miło spędzic weekend w Atenach, najlepiej okolice omonii. Jak tam dotrzec, dojechac itp itd

Ateny...

bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85302,7022390,Ateny___miasto_bez_architektury_.html

Ateny

Czy wiecie moze na jakim etapie jest teraz budowa Aten i czy zostana oddane zgodnie z planem tj w grudniu?

Przelot Ateny Kraków Ateny

Z NAGŁYCH POWODÓW MAMY DO ODSPRZEDANIA BILET NA TRASIE KRAKOW ATENY KRAKOW WYLOT 22.03 POWROT 26.03.2007 LINIE SKY EUROPE TEL GRZECZNOSCIOWY 501455404

ATENY, ACH ATENY...

Woda w morzu cudownie ciepla .Spotykam wielu polakow legalnie pracujacych .Sa generalnie zadowoleni z Grecji .Przewarznie pochodza z wojewodztw o duzym bezrobociu.Miasto jest ciekawe pelne zycia .Kazdy cos robi jak nie handluje to pracue inaczej .Pelno kioskow z napojami i piwem.Malutkie u

Ateny

Wybieramy się w sierpniu na Kretę, chcemy się zorientować jaka jest cena wycieczki fakultatywnej do Aten? Może ktoś był i napisze czy warto zobaczyć Ateny? Dziękuję za odpowiedź:)

boruc

Ateny

Położenie Aten: Ateny leżą w południowo-zachodniej części Attyki, nad Zatoką Sarońską. Stolica Grecji położona jest na górzystej równinie przeciętej rzekami Kifisą i Ilisos, otoczonej górami Imitos oraz Parnas i Pentelikon.

Pogoda w Atenach, kiedy jechać: Ateny można odwiedzić o dowolnej porze roku. Stolica Grecji leży w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, charakteryzującego się upalnym latem, oraz łagodną, wilgotną zimą.

Jak dotrzeć do Aten: Samolotem m.in. z Warszawy, Katowic i Krakowa. Samochodem: dwa dni jazdy i minimalnie 5 granic do przekroczenia.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć: m.in. Akropol, Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike, Propyleje, teatr Heroda, teatr Dionizos, starożytny rynek Agora, Stoja Attalosa, cmentarz Keramikos, ruiny Forum Rzymskiego, świątynia Zeusa Olimpijskiego oraz prowadzący do świątyni łuk Hadriana, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Galeria Narodowa, dzielnice Plaka, Kolonaki, Psiri i Thission, największy pchli targ na świecie - Monastiraki, Ogród Narodowy, port Pireus, Wzgórze Lykavitós.

Warto wiedzieć: Komunikacja miejska w Atenach jest bardzo dobrze rozwinięta a do tego na wszystkie środki transportu obowiązuje jeden rodzaj biletów. Brak biletu wiąże się z karą rzędu kilkudziesięciu euro. Na obszarach archeologicznych nie można nosić butów na obcasie.