Wszystko o:

aveiro portugalia

reg

Portugalia - 10 miejsc, które trzeba zobaczyć

Portugalia - 10 miejsc, które trzeba zobaczyć

Piaszczyste plaże i dzikie krajobrazy. Romantyczne miasta i malownicze wioski rybacki. Strome klify i zabytki manuelińskie. Portugalia - ten nieduży kraj oferuje turystom ogromną różnorodność atrakcji. Przedstawiamy 10 miejsc, które warto zobaczyć, ale na tych 10 miejscach Portugalia się nie kończy.

Portugalia. 12 portugalskich "must see"

Nie ma takiego miejsca w Portugalii, które nie byłoby warte odwidzenia choćby na chwilę. To idealny kraj na wakacje, gdzie ?ląd się z wodą miejscami zamienia?, jak pisał o Portugalii jeden z najsłynniejszych portugalskich pisarzy, Luis Vaz de Camões. Wskazanie tylko 10 miejsc w Portugalii jest nie lada wyczynem, więc zachęcamy Was do dopisywania do poniższej listy własnych propozycji.

Portugalia: plaże jak marzenie

Leżeć na plaży w Portugalii, z widokiem na zachwycający ocean, czuć piasek pod stopami i mieć świadomość, że jesteśmy na końcu Europy - to wspaniałe uczucie. Zwłaszcza, że w większości piaszczyste i przestronne portugalskie plaże są znacznie cichsze od hiszpańskich, bardzo malownicze, nierzadko otoczone klifowym wybrzeżem.

  • Lizbona od poranka do poranka

    . Tuż obok cukierni znajduje się niepozorna uliczka Beco do Chao Salgado, czyli Zaułek Słonej Ziemi. Przeszedłszy kilkadziesiąt metrów, odkrywamy szczególną tablicę: "W tym miejscu zostały zrównane z ziemią i zasypane solą włości José Mascarenhasa, pozbawionego tytułu Księcia Aveiro..."

Portugalia - północ i południe?

zniechęcają. Inne miasta na północy Portugalii, które polecamy zwiedzić to: Braga z najstarsza katedrą w Portugalii i wspaniałym sanktuarium, Aveiro - portugalska Wenecja, nadmorska miejscowość Costa Nova, Guimaraes - miejsce narodzin Portugalii. Można również wybrać się dalej na południe kraju i zobaczyć

Aveiro w Portugalii

i przepyszne ciastka ovos moles -- Jedziemy Bóg wie dokąd i Bóg wie, co się z nami dzieje! (L.Tołstoj)

Re: Aveiro w Portugalii

Aveiro zwana inaczej Wenecją Portugalii to system kanałów i przepiękne, charakterystyczne łodzie. Czuję się do obowiązku pokazania tego oblicza Aveiro. Żałuję tylko, że mało zdjęć i kiepskiej jakości. Byliśmy tylko przejazdem.

Re: Aveiro w Portugalii

Fajne fotki. Masz c.d. ? -- Fotoforum Skandynawia Fotoforum Wielka Brytania i Irlandia

Re: Aveiro

Sierpień w Portugalii nie ma prawa być zimny...OK może troche popadać.. Ja spędziłem jesień i zimę w Porto, a w Oceanie do końca października można było się kąpać:) Także w Aveiro na pewno też... Chociaż miasto jest kiepskie i osobiście polecam inne w okilcy.

Re: Porto Portugalia

Mała korekta: nie Sveiro a Aveiro ;) literówka www.aveirorossiohostel.com/aveiro1.jpg (tam ZAWSZE wieje, nawet w środku lata).

Portugalia

Witajcie slonecznie, Mile i interesujace wrazenia wywarly na mnie Lizbona, Porto, Aveiro, Obidos i obecnie Peniche. Podzielam opinie Beaty co do Algarve. Boa tarde z Peniche, mojito.

Jak się dostać do miasta Aveiro?

Jak można się dostać do tego mista w Portugalii? Czy istnieją jakieś bezpośrednie połączenia? Chodzi tylko o austobusy.

mamy z Portugalii!

jacaranda5 i bozena-ferreira, to Was mamusie udało mi się odnaleźc, może są jeszcze jakieś mamy Polki mieszkające w Portugalii? Mam 16 miesięcznego chłopczyka i od trzech tyg. mieszkam w Aveiro. Zupełnie zielona jestem w temacie tutejszej służby zdrowia, szczepień, leków itp. Jeśli macie

Aveiro - 12.06.2017

Kolejnym celem naszej podróży po Portugalii, była nadmorska miejscowość nazywana portugalską Wenecją - Aveiro, poniżej link na opis: https://forum.gazeta.pl/forum/w,101385,165038494,165038494,Aveiro_12_06_2017.html Aveiro - 12.06.2017 (link) -- http://s7.directupload.net/images/120410/klvh