Wszystko o:

bałtyckie marzenie łeba

mat. prasowe Skyscanner, redakcja Podróże Gazeta.pl

Polskie plaże wśród najpiękniejszych na świecie. Jest też kilka innych nieoczywistych miejsc [ZESTAWIENIE]

Polskie plaże wśród najpiękniejszych na świecie. Jest też kilka innych nieoczywistych miejsc [ZESTAWIENIE]

Oto zestawienie najpiękniejszych plaż świata przygotowane przez serwis Skyscanner. Nie zabrakło kilku polskich zakątków.

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W tym roku musisz się spieszyć. Gdzie jeszcze jest szansa na nocleg?

Zapowiadają się szczęśliwe i pracowite wakacje dla właścicieli kwater, pensjonatów i hoteli w nadbałtyckich miejscowościach, gdyż w tym roku wielu Polaków zdecydowało się spędzić lato nad rodzimym morzem. W których miejscowościach mamy jeszcze szanse zarezerwować nocleg marzeń? Sprawdziliśmy!

Polska. Wokół Słowińskiego Parku Narodowego i największa "piaskownica" w Polsce

Przedstawiamy propozycję dwudniowej wycieczki - pierwszego dnia sugerujemy obejrzeć swołowską "Krainę w Kratę", Słupsk z Ustką i Rowami oraz Rowokół, czołpińską latarnię i skansen w Klukach, a drugi dzień warto poświęcić na pieszą wycieczkę po ruchomych wydmach, obejrzenie Łeby oraz spacer do latarni morskiej w Stilo.

ŁEBA....pomóżcie wybrać

Bardzo proszę o pomoc osoby które były w Łebie i cos mogą powiedzieć o wymienionych ośrodkach, będę wdzięczna za pomoc Ośrodki które mnie interesują to - Sternik, Bałtyckie Marzenia, Star,Horyzont, Caro oraz Fonica. Bardzo dziekuje, interesuje mnie opinia obiektywna tych obiektów, jadę z

ŁEBA pomóżcie wybrać !

Bardzo proszę o pomoc osoby które były w Łebie i cos mogą powiedzieć o wymienionych ośrodkach, będę wdzięczna za pomoc Ośrodki które mnie interesują to - Sternik, Bałtyckie Marzenia, Star,Horyzont, Caro oraz Fonica. Bardzo dziekuje, interesuje mnie opinia obiektywna tych obiektów, jadę z

Re: ŁEBA pomóżcie wybrać !

prosze o opinie może jednak ktos był ? Jeśli chodzi o OW Bałtyckie Marzenia to wpisałam pomyłkowo, w tym wypadku mam opinię, badzo pozytywną ale zastanawiam się też nad Caro i Star ???? prosze o opinie

Re: ŁEBA....pomóżcie wybrać

dzwoniłam z pytaniem,jako Hutnik miał dobre opinie w archiwum można odczytać.Ja jadę do Chemara czyli po sąsiedzku z Bałtyckim Marzeniem z Nadmorskiej na plażę najbliżej i ja kierowałam się głownie tym.Pozdrawiam

Re: Ośrodki jak Columbus w Rowach

Zapomniałam jeszcze, o jednym super ośrodku :-) Bałtyckie marzenie w Łebie. Super miejsce, bardzo dobre warunki :-)

Re: Łeba-polecicie "COS"

Moi rodzice w zeszłym roku zabrali starszą córcię do Łeby do ośrodka Bałtyckie Marzenie. Byli zachwyceni pobytem. Ośrodek został w 2009 r oddany do użytku po generalnym remoncie. Pokoje duże i standard wysoki, wyżywienie podobno pyszne (moje dziecko totalny niejadek jadło wszystko). Wspaniałe zupy

łeba

Łeba

Jedna z najładniejszych miejscowości nad polskim morzem. Szerokie plaże, piękne okolice oraz liczne szlaki rowerowe i piesze sprawiają, że Łaba to idealne miejsce na wakacje.

Położenie Łeby: Łeba to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Leży u ujścia rzeki Łeby, między jeziorami Łebsko i Sarbsko.

Jak dotrzeć do Łeby: Pociągiem m.in. z Warszawy, Lęborka, Grudziądza. Samochodem (z Warszawy trasą 10 liczącą 479 km, trasą A1 liczącą 454 km lub trasą E77 liczącą 457 km).

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Łebie: m.in. Ruiny kościoła św. Mikołaja, Port jachtowy - Marina Łeba, Cmentarz ewangelicki przy ul. Parkowej, Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego- Rąbka, Przystań statków do wydm i skansenu w Klukach, Kościół p.w. WNMP - ul. Powstańców Warszawy 28, Miasteczko Western City, Ogród ornitologiczny - ul. Kolonijna, Hotel Neptun w Łebie, Najstarszy dom w Łebie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Wieża widokowa Rowokół, Muzeum przyrodnicze w Smołdzinie, Muzeum - Motyle Świata, Park Dinozaurów w Łebie, Słowiński Park Narodowy.

Warto wiedzieć: W Słowińskim Parku Narodowym położonym 5 km na zachód od Łeby zobaczyć można ruchome wydmy. Mogą one osiągać nawet 30 m wysokości i są przenoszone z prędkością 3-10 m w ciągu roku. Po parku poruszać się można tylko pieszo i po wyznaczonych szlakach turystycznych. Charakterystycznymi elementami Parku są także przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu i jazdy konnej. W pobliżu miasta znajduje się stadnina koni, a przy plażach liczne szkoły sportów wodnych. Łeba jest gospodarzem światowej rangi zawodów windsurfingowych.