Wszystko o:

bastei bilety wstępu

aleksandra wiśniewska

Zamek skrywający Bursztynową Komnatę i spacer 24 metry nad ziemią. Najciekawsze atrakcje blisko polskiej granicy

Zamek skrywający Bursztynową Komnatę i spacer 24 metry nad ziemią. Najciekawsze atrakcje blisko polskiej granicy

Nie trzeba jechać daleko w głąb sąsiadujących z Polską krajów, aby dotrzeć do prawdziwych, turystycznych perełek. Wiele z nich znajduje się w bliskiej odległości od naszej granicy. Wybraliśmy osiem tych, które naszym zdaniem są najciekawsze.

Maroko. Skarby wybrzeża Atlantyku

Atlantyckie wybrzeże Maroka różni się od wnętrza kraju nie tylko większą wilgotnością powietrza i chłodną bryzą łagodzącą upały. Inne są też miasta, bardziej przypominające ośrodki w południowej Europie, zwłaszcza w Andaluzji czy w Portugalii. Dominującymi kolorami zabudowy są biel i dekoracyjny błękit. Wybrzeże to także ogromne fortyfikacje, zbudowane zarówno przez sułtanów marokańskich, jak i europejskich zdobywców - przez wieki w regionie tym ścierały się wpływy dalekich potęg.

Miasta w Polsce: Szczecin - pływający ogród i jego okolice [TRASA WYCIECZKI]

Szczecin nazywany jest miastem pływającego ogrodu, ponieważ woda i zieleń zajmuje aż połowę powierzchni miasta. Poza stolicą Pomorza Zachodniego, warto także odwiedzić Stargard Szczeciński - dla licznych zabytków architektury, jezioro Miedwie - dla aktywnego wypoczynku oraz inne atrakcje w okolicach.

  • Polska. Szczecin - pływający ogród i jego okolice

    Polska. Szczecin - pływający ogród i jego okolice

    : Stargard Szczeciński Muzeum Miejskie, Rynek Staromiejski 2-4, tel. 91 578 38 35, 577 25 56, 10.00-16.00 (wt.-pt., nd.), 10.00-14.00 (sb.), bilet normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, w sb. wstęp wolny Informacja turystyczna, Rynek Staromiejski 4, tel. 91 578 54 66   Zobacz także: Polska. Główny Szlak

  • Stargard

    ; z obrazami Witkacego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego. Wtorek-piątek 10-18, sobota 10-14, bilet 4 zł, wystawa 6 zł Za rynkiem ogromna bryła kolegiaty Mariackiej, czyli kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Świata, zdaniem wielu najpiękniejszego

Może ktoś wie ile w Bułgarii kosztują bilety wstępu do obiektów muzealnych, czy są opłaty za wstępy do cerkwii?

Będę wdzięczna za podpowiedź. A.M.

Ile dolarów trzeba zabrać na wycieczkę do Kairu?

Hej, lecę do Sharm we wrześniu, chcę się wybrać na 1 dzień do Kairu. Opłaty za przejazdy i bilety do muzeów są w cenie wycieczki, ale chcę kupić trochę pamiątek, być gotowa na nieprzewidziane wydatki typu dodatkowy wstęp, jedzenie i picie. Ile dolarów zabrać, żeby nie zabrakło?