Wszystko o:

brazylia

Wiktoria Szydło

Na południu Brazylii spadł śnieg. Po raz pierwszy w historii

Na południu Brazylii spadł śnieg. Po raz pierwszy w historii

We wtorek w brazylijskim stanie Santa Catarina, na południu kraju odnotowano opady śniegu - poinformowała telewizja CNN Brasil. Meteorolodzy zauważyli, iż nigdy wcześniej w prowadzonych tam statystykach nie zanotowano opadów śniegu w listopadzie. Dane zbierane są od ponad 40 lat.

Pracownicy linii lotniczej twierdzą, że zostali napadnięci. Policja zarzuca im kłamstwo. Oto powód

Pracownicy linii British Airways twierdzili, że zostali napadnięci i okradzeni podczas pobytu w Brazylii. Teraz policja zarzuca im, że zmyślili incydent, by uniknąć kłopotów w pracy. Miało to związek z szaloną nocą, która wymknęła się spod kontroli.

Nowy posąg Chrystusa w Brazylii wyższy niż ten w Rio. Ale świebodzińskiego i tak nie przebije

W Brazylii powstaje nowa statua Chrystusa. Stanie w mieście Encantado i ma osiągnąć wysokość 43 metrów. Uczyni ją to wyższą niż słynny na całym świecie pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Brazylia!!!

Brazylia jest jedyną drużyną, która choć trochę zasługuje na tytuł Mistrza Świata. W meczu z Turkami brakowało jej tylko skuteczności. Nigdy ich nie lubiłem, ale to im przyznać muszę. A jaki będzie wynik finału? Moim zdaniem 2:0 dla Brazylii. Pozdrawiam

Brazylia

Zapraszam sliczna i mila do 30 na 2-3 tygodni do Brazylii. brasilia2006@gazeta.pl

Brazylia

Jak wygląda zorganizowanie wyprawy do Brazylii - gdzie jechać, kiedy, koszty, noclegi itp. Bardzo proszę o radę.

Brazylia

czy ktoś był w Brazylii na własną rękę? jakies rady co do przelotu - gdzie można zabookować najtaniej. dzięki

Brazylia

A wiec to nie plotka Dyktatura łajdaków 2002 Zapewne nikt z rodaków nie zdaje sobie sprawy jak daleko posunięta jest manipulacja psychologiczna jakiej jest poddawany. Przez wiele dni w polskojęzycznych mediach panowała kompletna blokada informacji pochodzących z Brazylii-kraju w którym

Brazylia

Witam! W siepniu będę odbywać studenckie praktyki wakacyjne w Recife,a pierwsze 2 tygodnie września planuję spędzić na zwiedzaniu Brazylii. Szukam Polaków,którzy mogliby być moimi przewodnikami po Rio de Janeiro ,Sao Paolo,Kurtybie, Foz do Iguasu. Czy moglibyście mi powiedzieć gdzie można

Brazylia

Witajcie, W maju przenosze sie do Brazylii (Kurytyba). W zwiazku z tym szukam kogos, kto tam mieszka i moglby pomoc mi w poznaniu tego kraju i panujacych tam obyczajow. Pozdrawiam A.

Brazylia

Poszukuje krewnych mojej babci tym samym takze moich, ktorzy w latach 20-tych wyemigrowali bodajze z Lodzi do Brazylii. Nazwisko rodzinne Switaj. Moze ktos tam jeszcze jest? Anna z Warszawy

brazylia

Brazylia

Brazylia: Brazylia to największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Brazylia zajmuje ponad 47,5 proc. powierzchni Ameryki Południowej, liczy ponad 200 milionów mieszkańców.

Brazylia pogoda, kiedy jechać: Brazylia jest ogromnym krajem, co sprawia, że warunki pogodowe są tam bardzo zróżnicowane. W Amazonii klimat jest gorący i wilgotny. Po Amazonii najlepiej podróżować od czerwca do października, kiedy występuje pora sucha. W rejonie Salvadoru obfite opady występują od kwietnia do początku sierpnia. W okolicach Rio de Janeiro od czerwca do września trwa łagodna zima i jest to pora sucha, więcej deszczu pada latem.

Brazylia stolica: Stolicą Brazylii jest miasto Brasilia. Jest ona położona w głębi kraju, na wysokości ok. 1000 m n.p.m., około 1000 km od wybrzeża morskiego i starej stolicy Rio de Janeiro. Są tu jedne z najbardziej nowoczesnych budynków na świecie, a także piękne i nowocześnie ukształtowane zielone tereny. Stolicę Brazylii wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Brazylia waluta: Walutą brazylijska jest real (w liczbie mnogiej reais) oznaczany jako BRL lub R$. Dzieli się na 100 centavos.

Brazylia wycieczki: W Brazylii warto zobaczyć m.in Corcovado w Rio de Janeiro, Głowa Cukru w Rio de Janeiro, Wodospady Iguacu, Góra Pai Inacio, Pelhourinho Salvador, Belem, Parati, Pertopolis, Ouro Preto, Congonhas do Campo, Pantanal, Amazonia, Rezerwat Sooretama, Fernando de Noronha, Fernando de Noronha, Park Narodowy Brasilia, Ilha do Mel, Paranagua.