Wszystko o:

czechy

Zobacz najważniejsze informacje o: republika czeska

Izabela Nestioruk-Narojek

Kaplica Czaszek w Czechach. Jej wnętrze składa się około 40 tys. ludzkich kości i czaszek

Kaplica Czaszek w Czechach. Jej wnętrze składa się około 40 tys. ludzkich kości i czaszek

Kaplica Czaszek w Czechach to jedno z najbardziej przerażających miejsc na mapie tego kraju. Całe wnętrze świątyni składa się z ludzkich kości i czaszek. Przebywanie w tym miejscu nie jest niebezpieczne, ponieważ wszystkie kości zdezynfekowano i wybielono w chlorowanym wapnie. Jest jednak odrobinę przerażająco.

Środa Sazometna, judasze i pomlázki. Tradycje wielkanocne w Czechach

Świętom wielkanocnym w Czechach towarzyszy wiele zwyczajów i tradycji ludowych.

Czechy. Zasady wjazdu. Koniec z testami i formularzami

Wybieracie się do Czech? Nie musicie już wypełniać formularza lokalizacyjnego, testować się ani udowadniać, że jesteście zaszczepieni. Można naszych sąsiadów odwiedzać na takich samych zasadach jak przed pandemią.

Jakie są atrakcje turystyczne Czech?

Polecam na przyklad Brno: http://czesko.pl/brno/ , http://czesko.pl/brnenski-zalew/ . Pozdrawiam Libor

Co warto kupić w Czechach?

Zastanawiam się, czy opłaca się jechać do Czech na zakupy. Jakie produkty są tam znacznie tańsze niż u nas?

Kiedy najlepiej pojechać na Morawy w Czechach?

Chcę zwiedzić Morawy, ale chciałbym zahaczyć o jakiś festiwal czy inne większe wydarzenie kulturalne. Możecie coś polecić?

Jakie miasta w Czechach warto zwiedzić?

Nad jakie jezioro warto pojechać w Czechach?

Czechy

Sława! Myślę, że warto grupować tematycznie nasze watki; Oto ciekwy link o Czechach: wiem.onet.pl/wiem/fts.html?q=czechy&szukaj.x=41&szukaj.y=11

Czechy

Mógłby ktoś w skrócie wyjaśnić co tam się dzieje? Oni wkraczają na tę drogę, która u nas skutkuje izolacja międzynarodową i trwonieniem społecznego dorobku ostatnich kilkunastu lat? Macie informacje jak tam rozkładają się tendencje według grup wiekowych?

Czechy

Jest cykl artykułów o tym państwie. Ponoć jest to nasz ulubiony naród a teraz się odwraca. A mi południe Polski jest obojętne jak i południowo sąsiedzi. Nie widzę historycznie z nimi żadnej styczności. Mam wrażenie ze obecna elita chyba lubi południe, Węgry. . A mnie interesują tylko teren

Czechy

Poszukuję towarzystwa na wyjazd do Czech na wiosnę, myślałam o wypadzie z Itaki (mogą być też inne opcje). Mam 27 lat i najbardziej interesują mnie wyjazdy objazdowe.

Czechy

Tegoroczny wyjazd na urlop już za mną, ale wymyśliłam, że chcę jeszcze pojechać do Czech na kilka dni. I teraz pytanie i prośba o pomoc. Proszę, polećcie jakieś fajne miejsce ;) Warunki: 1) Piękne widoki 2) Coś do zwiedzania ;) 3) Łatwy dojazd komunikacją miejską (autobus/pociąg - obojętnie

Czechy

Witam, Jedziemy na wakacje do Karpacza i chcielibyśmy wybrać się do Czech (Skalne Miasta oraz Praga) Co polecacie czy wycieczkę do Czech własnym samochodem czy zorganizowaną przez tamtejsze biura? Czy zaplanować wycieczkę na 2 dni, po jednym dniu na każde miasto czy dam radę jednego dnia oba

Czechy

Witam ! zastanawiam sie czy moze ktos podrozowal juz stopem z Polski do Czech? moze mniej wiecej orientuje sie jak wyglada lapanie okazji u naszych sasiadow?

Czechy

Poszukuje pracy w Czechach na własną ręke na produkcji.Byłem w Kladnie Za pośrednictwem agentury i....więcej nie mam zamiaru korzystać z ich "usług"....ma ktoś jakieś namiary na jakąkolwiek prace?

Czechy

Hej czy ktoś zna i mógłby mi polecić w miarę przyjemny i niedrogi nocleg dla kilku osób w Czechach lub na Słowacji, raczej blisko granicy...? Z góry dziękuję,Madzia edziamalpa@hotmail.com

czechy

Czechy

Położenie Czech: Czechy są położone w Europie środkowej, graniczą z Niemcami, Polską, Słowacją i Austrią.

Charakterystyka Czech: Czechy to kraj pięknych lasów i ciekawie ukształtowanych rejonów górskich. Coraz chętniej jeździmy do Czech na narty, ale nie tylko. Czechy są też krajem zamków i pałaców. Są tu zabytki i atrakcje na każdą porę roku.

Miasta Czech: Największym i najciekawszym miastem Czech jest Praga. Inne warte zwiedzenia to m.in Brno, Cesky Krumlov, Cheb, Czeskie Budziejowice, Hradec Králové, Liberec, Mladá Boleslav, Ołomuniec, Ostrawa, Pardubice, Pilzno.

Warto wiedzieć: Czesi są bezkonkurencyjni w ilości pitego piwa. Wypijają 156,9 litra procentowego napoju na głowę rocznie! Osoby zainteresowane historią piwa powinny odwiedzić kilka znanych piwiarni w Pradze. U Świętego Tomasza piwo warzone było już od XIV wieku przez augustiańskich mnichów. Najsłynniejszą jednak gospodą w Pradze jest U Fleku.