Wszystko o:

dubaj

Anna Nagel

Wybrała się na luksusowy rejs statkiem wycieczkowym z Dubaju. Polacy zaskoczeni ceną. "Mega tanio"

Wybrała się na luksusowy rejs statkiem wycieczkowym z Dubaju. Polacy zaskoczeni ceną. "Mega tanio"

Dubaj co roku przyciąga miliony turystów spragnionych wypoczynku w luksusowych warunkach. Na miejscu czekają na nich eleganckie hotele, przeszklone drapacze chmur i przepiękne piaszczyste plaże. Niektórzy decydują się tam także na odwiedzenie pobliskich krajów statkami wycieczkowymi. Jesteście ciekawi, ile kosztuje taka wycieczka?

"Gruziński Dubaj" to nie tylko luksus. Ma również mroczną stronę, której nie chcą widzieć turyści

Osoby marzące o wypoczynku w luksusie zwykle rezerwują wycieczki do Dubaju. Jednak nie wszyscy wiedzą, że jego odpowiednik możemy znaleźć też nieco bliżej. Gruzińskie Batumi przyciąga palmami, eleganckimi hotelami i przeszklonymi drapaczami chmur. Choć na pierwszy rzut oka miasto zachwyca, to nie brakuje tu szokujących kontrastów.

Historyczne chwile w Dubaju. Polak dokonał tego jako pierwszy. "Najtrudniejszy projekt w mojej karierze"

Polski pilot akrobacyjny, Łukasz Czepiela wylądował samolotem na jednym z najwyższych wieżowców w Dubaju. Ten niewiarygodny wyczyn sprawił, że Polak przejdzie do historii. Dokonał tego jako pierwszy na świecie, a nie było łatwo.

Jaka jest różnica czasu między Polską a Dubajem?

W Dubaju nie występuje zmiana czasu w zależności od czasu letniego czy zimowego. W związku z tym, że w Polsce zmieniamy czas o godzinę, czas w Dubaju obliczamy tak: w czasie letnim (od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października): czas w Dubaju = czas w Polsce + 2 godziny w

Dubaj Dubaj

W oparciu o http://www.forexpros.pl/economic-calendar/ Kalendarz ekonomiczny rynki na początku tego tygodnia będą pozostawały pod wpływem wydarzeń z Dubaju, jednakże uwaga w końcówce tego tygodnia powinna być zwrócona w stronę miesięcznego raportu z rynku pracy w USA. źródło http

Dubaj

Witam, szukam koleżanki na wycieczkę z biura podróży, zwiedzanie Dubaju 5 dni, termin koniec wrzesnia

Dubai

Mam pytanie. Jakie linie lotnicze latają do Dubaju? Może są jakieś tańsze? I jeszcze jaki kod ma Dubaj? Albo coś w pobliżu Dubaju?

Dubai

Dubai to jedna z najszybciej rozwijajacych sie gospodarek. W 2005 roku w styczniu organizowany bedzie Dubai Shopping Festival i po raz pierwszy polski pawilon na Global Village. Sa z tym zwiazane mozliwosci pracy. Duzo info znajdziecie na www.chez.com/dubaipolonia

Dubaj

Przyznam, że z niedowierzaniem przeczytałam, że aresztowano kobietę za wypicie kieliszka alkoholu - uwaga - na pokładzie samolotu Emirates (ha), PRZED lądowaniem w Dubaju. Okazuje się, że owszem alkohol mozna kupić , ale za wypicie i tak grozi więzienie. Działacz organizacji : Radha Stirling

Dubai

Dubai: 1. Dubaj – nowa Argentyna, czy nowy Lehman? Inwestorzy poczuli dreszcz na plecach. Jedna z gwiazd Emiratów Arabskich – Dubaj – ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań

dubaj

Dubaj

Dubaj - miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj słynie z nowatorskich i ambitnych projektów budowlanych, imprez sportowych, i rekordów Guinnessa.

Położenie Dubaju: Dubaj leży nad Zatoką Perską, na południowy zachód od Szardży i na północny wschód od Abu Zabi. Do Dubaju należy także enklawa otoczona przez Oman, Adżman i Ras al-Chajma, o nazwie Hatta.

Pogoda w Dubaju, kiedy jechać: Odradza się wyjazdy do Emiratów Arabskich w okresie polskiego lata. W Dubaju panują wtedy upały sięgające 40-50 stopni Celsjusza. Najlepiej wybrać się tam w okresie od października do kwietnia. W miesiącach zimowych wieje często silny wiatr, który ochładza powietrze do kilkunastu stopni Celsjusza.

Atrakcje, warto zobaczyć w Dubaju: Burj Dubai - Wieża Dubajska - najwyższa budowla stojąca na Ziemi, liczy 828 metrów i 206 kondygnacji. Bliźniacze wieże, Emirates Towers, które są symbolem Dubaju. Muzea Dubajskie m.in. Gold and Diamond Park Museum, gdzie są wystawiane arabskie i indyjskie klejnoty.

Dubaj - warto wiedzieć: Najbardziej popularną plażą w Dubaju jest Jumeira Open Beach. Plaża ta jest jedynym z nielicznych miejsc, gdzie nie obowiązuje nakaz przestrzegania Ramadanu. Przy plaży ulokowane są wille Szejków, dzięki czemu można podziwiać ich wspaniałe rezydencje. Wieżowiec przy plaży przypominający kształtem żagiel to Burdj al-Arab - najwyższy na świecie hotel, jeden z nielicznych posiadających siedem gwiazdek. Średnia cena za dobę w tym hotelu to około 20 tys. złotych Dubaj to także Wyspy Palmowe - zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych od 2001 roku na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Każda z wysp będzie miała kształt palmy z falochronem dookoła. Powstaje także The World - archipelag składający się z około trzystu sztucznych wysp usypywanych na dnie szelfu u wybrzeży Dubaju. Wyspy widziane z lotu ptaka tworzą widok mapy świata.