Wszystko o:

dubaj

Anna Nagel

Takich automatów jeszcze nie widzieliśmy. Stoją w Dubaju. Wystarczy... odpowiedzieć na jedno pytanie

Takich automatów jeszcze nie widzieliśmy. Stoją w Dubaju. Wystarczy... odpowiedzieć na jedno pytanie

W Dubaju pojawiła się nietypowa inicjatywa. W różnych częściach miasta stanęły automaty, z których mieszkańcy mogą otrzymać... darmowy, ciepły chleb. Pomysł ma wspierać osoby znajdujące się w potrzebie.

Sky View Dubai - wyjątkowa atrakcja w Dubaju. Za ośmiosekundową zabawę zapłacisz krocie

W Dubaju możemy skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest punkt widokowy położony na szczycie hotelu Address Sky View, czyli Sky View Dubai. Ośmiosekundowy zjazd kosztuje aż 98 złotych.

Co warto zobaczyć w Dubaju? Pięć najciekawszych atrakcji

Dubaj to miasto, które spełnia marzenia. Wszystko jest tu naj - największe, najwyższe, najdroższe. Aby zwiedzić Dubaj, warto zarezerwować sobie przynajmniej cztery dni. Gdzie iść? Co zobaczyć? Oto najlepsze atrakcje Dubaju, które musicie zobaczyć na własne oczy.

Jaka jest różnica czasu między Polską a Dubajem?

W Dubaju nie występuje zmiana czasu w zależności od czasu letniego czy zimowego. W związku z tym, że w Polsce zmieniamy czas o godzinę, czas w Dubaju obliczamy tak: w czasie letnim (od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października): czas w Dubaju = czas w Polsce + 2 godziny w

Dubaj Dubaj

W oparciu o http://www.forexpros.pl/economic-calendar/ Kalendarz ekonomiczny rynki na początku tego tygodnia będą pozostawały pod wpływem wydarzeń z Dubaju, jednakże uwaga w końcówce tego tygodnia powinna być zwrócona w stronę miesięcznego raportu z rynku pracy w USA. źródło http

Dubai

Mam pytanie. Jakie linie lotnicze latają do Dubaju? Może są jakieś tańsze? I jeszcze jaki kod ma Dubaj? Albo coś w pobliżu Dubaju?

Dubaj

Przyznam, że z niedowierzaniem przeczytałam, że aresztowano kobietę za wypicie kieliszka alkoholu - uwaga - na pokładzie samolotu Emirates (ha), PRZED lądowaniem w Dubaju. Okazuje się, że owszem alkohol mozna kupić , ale za wypicie i tak grozi więzienie. Działacz organizacji : Radha Stirling

Dubai

Dubai to jedna z najszybciej rozwijajacych sie gospodarek. W 2005 roku w styczniu organizowany bedzie Dubai Shopping Festival i po raz pierwszy polski pawilon na Global Village. Sa z tym zwiazane mozliwosci pracy. Duzo info znajdziecie na www.chez.com/dubaipolonia

Dubai

Dubai: 1. Dubaj – nowa Argentyna, czy nowy Lehman? Inwestorzy poczuli dreszcz na plecach. Jedna z gwiazd Emiratów Arabskich – Dubaj – ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań

dubaj

Dubaj

Dubaj - miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj słynie z nowatorskich i ambitnych projektów budowlanych, imprez sportowych, i rekordów Guinnessa.

Położenie Dubaju: Dubaj leży nad Zatoką Perską, na południowy zachód od Szardży i na północny wschód od Abu Zabi. Do Dubaju należy także enklawa otoczona przez Oman, Adżman i Ras al-Chajma, o nazwie Hatta.

Pogoda w Dubaju, kiedy jechać: Odradza się wyjazdy do Emiratów Arabskich w okresie polskiego lata. W Dubaju panują wtedy upały sięgające 40-50 stopni Celsjusza. Najlepiej wybrać się tam w okresie od października do kwietnia. W miesiącach zimowych wieje często silny wiatr, który ochładza powietrze do kilkunastu stopni Celsjusza.

Atrakcje, warto zobaczyć w Dubaju: Burj Dubai - Wieża Dubajska - najwyższa budowla stojąca na Ziemi, liczy 828 metrów i 206 kondygnacji. Bliźniacze wieże, Emirates Towers, które są symbolem Dubaju. Muzea Dubajskie m.in. Gold and Diamond Park Museum, gdzie są wystawiane arabskie i indyjskie klejnoty.

Dubaj - warto wiedzieć: Najbardziej popularną plażą w Dubaju jest Jumeira Open Beach. Plaża ta jest jedynym z nielicznych miejsc, gdzie nie obowiązuje nakaz przestrzegania Ramadanu. Przy plaży ulokowane są wille Szejków, dzięki czemu można podziwiać ich wspaniałe rezydencje. Wieżowiec przy plaży przypominający kształtem żagiel to Burdj al-Arab - najwyższy na świecie hotel, jeden z nielicznych posiadających siedem gwiazdek. Średnia cena za dobę w tym hotelu to około 20 tys. złotych Dubaj to także Wyspy Palmowe - zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych od 2001 roku na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Każda z wysp będzie miała kształt palmy z falochronem dookoła. Powstaje także The World - archipelag składający się z około trzystu sztucznych wysp usypywanych na dnie szelfu u wybrzeży Dubaju. Wyspy widziane z lotu ptaka tworzą widok mapy świata.