Wszystko o:

gruzja

Magdalena Siraga

Polka zwiedzała Gruzję. Nagle zaskoczyło ją zachowanie turystów. "Hit... naprawdę"

Polka zwiedzała Gruzję. Nagle zaskoczyło ją zachowanie turystów. "Hit... naprawdę"

Polska turystka, która prowadzi konto w mediach społecznościowych, dzieli się różnymi wskazówkami i udostępnia piękne widoki. Tym razem wraz z partnerem zwiedzali Gruzję i opowiedzieli internautom krótką i zaskakującą historię.

Gruzja - nieodkryte narciarskie eldorado

Słynąca z gościnności Gruzja od kilku lat staje się coraz częstszym celem podróży Polaków. Rozbudowana sieć połączeń lotniczych oraz możliwość wjazdu na dowód osobisty sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę w tym kraju.

Już nie tak przyjaźnie dla polskiego portfela? Pokazał, jak wyglądają ceny. "Ich tez dopadła inflacja"

Gruzja od lat była jednym z krajów szczególnie polecanych dla miłośników taniego podróżowania. Ceny na miejscu przyciągały turystów i zachęcały do spędzania długich urlopów. Jak sytuacja wygląda obecnie? Temu postanowił bliżej przyjrzeć się jeden z blogerów podróżniczych, Grzegorz Rybka.

Czego warto spróbować w Gruzji?

Jakie są specjały tamtejszej kuchni? Co polecacie?Zdecydowanie chinkali, czyli pierożki z mięsnym nadzieniem, chaczapuri, adżika (pasta), dolma, czyli nadziewane liście winorośli i bakłażany z pastą z orzechów i granatem :)

Jaka jest średnia temperatura we wrześniu w Gruzji?

Gruzja

pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja www.penetrator.waw.pl/gruzja/gruzja.html

gruzja

Czy ktoś wybiera się do Gruzji pod koniec lipca i ma ochotę zabrać wesołą kompankę? A może chociaż będzie wracał pod koniec sierpnia z Gruzji?

Gruzja

Ponawiam prośbę. Może ktoś był w Gruzji z Czajka Travel i podzieli się wrażeniami. Program, zwłaszcza ze Swanetią bardzo interesujący, cena, jak na Gruzję też niezbyt wygórowana, w porównaniu do innych ofert.

Gruzja

Gruzja -- Verein für Deutsch-Polnische-Freundschaft e.V. Unsere Vereinshymne: Bombardowanie Gruzji

Gruzja

Szukam grupy do której mogłabym bym się dołączyć na pobyt w Gruzji. Termin obojętny. -- ...eso es lo de menos..

Gruzji

Przyjaciele ci przez amerykański propagandy. Stalin wydał Osetii Gruzja. Osetia nigdy już nie będą pod nadzorem Gruzja. Sakashvili nocy zaatakowali Osetii, bomby cywilów. W ramach Tskhinvali Gruziński bomby zabił 1500 osób. To, co powiedział? 70% Rosyjski obywateli. Który kraj będzie

Gruzja

Gruzja: Gruzja to państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Gruzja to kraj pełen przepięknych krajobrazów, bardzo starych zabytków i przemiłych ludzi. Kraj nieco zacofany w porównaniu do zachodnich standardów, bo targany w ostatnich latach wieloma wojnami. Brak komercji i tłumów turystów to jednak największa zaleta Gruzji.

Gruzja pogoda: Gruzja jest mocno zróżnicowana klimatycznie. Wschodnia część kraju jest bardziej sucha. Dni są latem cieplejsze niż na zachodzie Gruzji, a zimą zimniejsze. Zachód kraju jest bardziej deszczowy od wschodu. Adżaria jest najcieplejszym i najwilgotniejszym regionem Gruzji. Opady deszczu należą tam do najwyższych w Europie. Najlepszym okresem na wakacje w Gruzji jest czas od kwietnia do października. Latem jest zwykle słonecznie, średnia temperatura w lipcu to ok. 25°C.

Gruzja stolica: Tbilisi, stolica Gruzji to jedno z najstarszych miast na świecie, wciśnięte malowniczo między wzgórza, przez które przepływa rzeka Kura. Najważniejsze zabytki Tbilisi to m.in. katedra Sioni, kościoły Anczischati i Metechi, twierdza Narikała.

Gruzja wycieczki: W Gruzji warto zobaczyć miasta: Tbilisi, Mccheta, Batumi, Gori, Kutaisi, Zugdidi, Signachi. Ponadto Rezerwat Sataplia - leżący obok Kutaisi, Park Narodowy Bordżomi-Charagauli, Park Narodowy Lagodechi, Rezerwat Kazbegi, skalne miasta Davit Gareji i Uplisciche, region Adżaria, Swanetię, Dolinę Kodori, jaskinię Krubera-Voronja w masywie Arabika - najgłębsza jaskinia świata.

Gruzja warto wiedzieć: Gruzja to państwo, po którym podróżuje się przyjemnie i bezpiecznie. Gruzja słynie z gościnności. Jedną z najpopularniejszych gruzińskich potraw jest chaczapuri - placek z nadzieniem (np. ser, fasola, mięso). Koniecznie spróbować trzeba chinkali - rodzaju pierogów z mięsem, grzybami lub serem.