Wszystko o:

irlandia

aw

Ryanair krytykuje działania rządu Irlandii ws. COVID-19. Porównuje sytuację do Korei Północnej

Ryanair krytykuje działania rządu Irlandii ws. COVID-19. Porównuje sytuację do Korei Północnej

W oficjalnym komunikacie Ryanair skrytykował działania irlandzkiego rządu dotyczące restrykcji w podróżowaniu. Przedstawiciele linii uważają, że Irlandia cierpi z powodu złego zarządzania i porównali sytuację do tej w Korei Północnej.

Irlandia. Kupili bilety lotnicze. Tylko po to, żeby napić się piwa

Irlandia zdecydowała się na pełny lockdown i "najsurowszy rygor w Europie". Zamknięto m.in. wszystkie restauracje, bary, puby oraz inne miejsca, w których można się spotkać się ze znajomymi, a tymczasem mieszkańcy tęsknią za zwykłym życiem. Niektórzy z nich wymyślili dość oryginalny sposób na ominięcie zakazów.

Irlandia i Anglia zaostrzają restrykcje dla podróżnych. Wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu

Wielka Brytania zmaga się z nową mutacją wirusa, wprowadzono pełny lockdown, ale zasady wjazdu zostały zaostrzone jak na razie jedynie na terenie Anglii. W Irlandii zaś znacznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W związku z tym wprowadzone zostają nowe obostrzenia.

 • "Król lotniska" do celu nie doleciał. Wszystko przez pewien "szczegół" w dowodzie
 • IRLANDIA

  z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Irlandii jest paszport bądź dowód osobisty nowego wzoru. Sugerujemy obywatelom polskim

 • Irlandia wycieczki

  Irlandia wycieczki

  Irlandia wycieczki. Kraj i religia Zmienna pogoda podkreśla jeszcze bardziej dramatyzm miejsca, gdzie ziemia spotyka się z oceanem. Nigdy nie uda nam się znaleźć dalej niż 115 km od malowniczego, mierzącego 4800 km wybrzeża Irlandii. Daleko na zachód

 • Praca na bezludnej wyspie brzmi absurdalnie? Niekoniecznie. Poszukiwane są osoby, które poprowadzą tam kawiarnię
 • Zwiedzaj Irlandię... konno

  Zwiedzaj Irlandię... konno

  Hrabstwo Kildare, z terenami zalewowymi rzek Liffey i Barrow oraz rozległymi złożami torfu na Bog of Allen, to najbardziej "końska" część Irlandii. Okolica usiana jest okazałymi domostwami należącymi niegdyś do protestanckich ziemian. Główne miasto, Naas , leży ok. 34

 • Dublin. Guinness najlepszy w Irlandii

  Dublin. Guinness najlepszy w Irlandii

  . Irlandia Dublin. Długa tradycja irlandzkich pubów Dubliński pub to bardzo stary wynalazek. Richard Barnaby, XVI-wieczny podróżnik, zauważył, że "ulice są tutaj pełne tawern". W1682 r. sir William Perry odnotował, że spośród 6025 budynków w Dublinie 1200 mieściło public

 • Irlandia od kuchni. Tak smakuje Dublin

  Irlandia od kuchni. Tak smakuje Dublin

  Podstawowe, tradycyjne składniki wciąż oczywiście funkcjonują w kuchni Irlandii, dziś jednak dodaje się do nich sery, wino, migdały, czosnek i zioła, a papkowatą strawę, która kiedyś odstręczała turystów, zastąpiły półmiski pełne smakołyków. Standardy gotowania w restauracjach

Kto jest obecnie prezydentem Irlandii?

Prezydentem Irlandii jest Michael D. Higgins reprezentujący Partię Pracy. W 2011 zastąpił Mary McAleese związaną z ugrupowaniem Fianna Fáil (Partia Republikańska).

Czy jadąc do Irlandii należy mieć paszport?

Nie trzeba. Wystarczy ważny dowód osobisty.

Czy można wysłać papierosy do Irlandii?

Alkohol i wyroby tytoniowe mogą być przewożone osobiście pomiędzy granicami krajów. Wysyłać też można ale trzeba płacić podatek, jak od wszelkich dóbr importowanych. Jednym słowem: nie ma sensu przesyłanie pocztą lepiej przewieźć osobiscie.

Czy żywność GMO może być zdrowsza niż naturalne produkty?

(ponad pol miliona) [Zrodlo:Cancer Facts and Figures 2013, American Cancer Society],Przykładów GMO zdrowych jest wiele - ziemniak odporny na zarazę - wyhodowany w Irlandii - zmniejsza ilość stosowanych środków chemicznych z 10 zabiegów do zera - zablokowany przez Greenpeace i partie ekologiczną, złoty

IRLANDIA IRLANDIA

Poradźcie jak najtaniej i najlepiej do Irlandii, w lipcu czy sierpniu. A może do jakiejś wioski irlandzkiej popracowac przy "owieczkach" i pozwiedzać wszystkie cuda irandzkie? Jedzie ktoś ze mną? :-)

irlandia

właśnie wróciłam do Polski z Irlandii i czytam, że nasi wygrali 3-0 z Irlandią w eliminacjach ale jak ja jeszcze byłam w Irlandii to widziałam, jak Irlandia zremisowała ze Szwajcarią 1-1. to z kim my graliśmy właściwie? i z kim wygralismy?

Irlandia

szukam koleżanki na wyjazd z biurem podróży do Irlandii 04.09.2017 - 11.09.2017r jula29@op.pl

Irlandia

Mam propozycję pracy w Irlandii, płatne 16 € na godzinę/ brutto, praca 40 godzin tygodniowo. Nie znam wogole Irlandii, czy to wynagrodzenie pozwoli mi na to abym mógł coś zaoszczędzić.

Irlandia

Witam, szukam osób chętnych na wyjazd do Irlandii w sierpniu. Zainteresowanych prosze o kontakt pod: anjaniko@poczta.onet.pl Pozdrawiam

Irlandia

jak przychodzi czy wysyła się sms do Irlandii z polskiego numeru telefonu komórkowego to wyskakuje kierunkowy +48 czy kierunkowy Irlandii.

Irlandia

hej czy mamy kogos z Irlandii tutaj? Troche sie pogubilam... Pojawila sie propozycja pracowa zwiazana z Irlandia - a ja sie zastanawiam (wraz z mezem) czy oprocz tego ze Irlandia jest piuekna warto sie do tego kraju przeniesc (ewentualnie) czy lepej zostac w Norwegii?

Irlandia

Cześc, niedawno wróciłam z Irlandii. Zupełnie pokręconą rodzinkę opuściłam bez żalu ale ta Irlandia... mieszkałam na zachodnim wybrzeżu, nad oceanem, w cudownym mieście Galway. Już myślę, kiedy tam wrócę. Już raczej nie jako operka. O nie, mam dość. Ale jako pełnokrwista turystka. Jeśli

irlandia

Irlandia

Położenie Irlandii: : Irlandia to trzecia pod względem wielkości wyspa w Europie. Od północy i zachodu oblewa ją Ocean Atlantycki, od wschodu i południowego wschodu Morze Irlandzkie.

Pogoda w Irlandii, kiedy jechać: Irlandia jest często nazywana wyspą deszczu i mgieł. Charakteryzuje się dość obfitymi opadami przez cały rok. Najlepsza pora na zwiedzanie to czas od maja do końca września.

Warto zobaczyć w Irlandii: m.in. Dublin, Kilkenny, Cork, Ogrody w Powerscourt, Klify Moheru, Wieża O'Briana, Clonmacnoise, Strandhill, Opactwo Dominikanów w Sligo, kamienny krąg Lough Gur Stone Circle, Rathcroghan, kamienny fort Grianan of Hileach, Wzgórze Tary, Destylarnia Jamensona, najstarszy pub w Irlandii The Brazen Head, Grobla Olbrzyma, Wyspy Aran, Sanktuarium w Knock, Rock of Cashel, Park Narodowy Killarney, Bantry House.

Warto wiedzieć: Pogoda w Irlandii jest zmienna. Zawsze warto mieść ze sobą kurtkę i parasol. Warto się udać do irlandzkiego pubu na wieczór z muzyką na żywo. Dobra zabawa gwarantowana. Jednym z symboli Irlandii jest piwo Guiness. Irlandczycy wierzą, że piwo ich piwo nie tuczy i działa jak afrodyzjak.