Wszystko o:

kenia

ua

Bocian przeleciał z Polski do Kenii 6 tys. km. Zginął na przewodach elektrycznych

Bocian przeleciał z Polski do Kenii 6 tys. km. Zginął na przewodach elektrycznych

Pokonał ponad 6 tys. km i zginął od porażenia prądem. Mieszkaniec Kenii próbował ratować zwierzę, ale niestety bocian był już w agonii. Numery na nodze ptaka pozwoliły ustalić, że pochodzi z Polski.

Brutalny atak na turystki w nadmorskim kurorcie. Jednej z nich odcięto palec maczetą

Dwie turystki z Izraela zostały zaatakowane podczas wakacji w Kenii. Napastnicy byli uzbrojeni w maczety. Obie kobiety trafiły do szpitala z obrażeniami, jedna z nich straciła nawet palec. Lokalne władze podejrzewają, że za atak odpowiadają członkowie niebezpiecznego gangu. Wszczęto postępowanie śledcze.

Kenia - niesamowity kraj Afryki. Zobacz zimowe oferty wycieczek na sezon 2019/2020!

Zima to idealna okazja na skorzystanie z wycieczek w ciepłe, egzotyczne kraje. Do tych najbardziej rozchwytywanych, ale jeszcze nie do końca docenionych przez turystów należy m.in. Afryka. W sezonie 2019/2020 wybierz się do Kenii i odkryj jej piękne miejsca, od których nie sposób oderwać oczu! Oferty znajdziesz w super cenach.

Czy w Kenii są rekiny?

Jeśli tak to w których rejonach?

Jakie polecacie hotele w Kenii?

Interesują mnie hotele pięciogwiazdkowe, ale mogą być też 4. Chciałabym zobaczyć Kenię, ale boję się, że jest niebezpiecznie i brudno.

Kiedy najlepiej wyjechać na safari do Kenii?

W Kenii jest ciepło przez cały rok. Temperatury utrzymują się około 30 °C. Chcąc uniknąć pory deszczowej radzę unikać miesięcy: kwiecień, maj lub październik, listopad. Wtedy jest najcieplej i bardzo wilgotno.

Jakie są ceny safari na miejscu w Kenii?

Witam wszystkich. Lecę do kenii w marcu i chciałbym dowiedzieć się o ceny wycieczek zakupionych u Georga na plaży. Najbardziej interesuje mnie dwudniowe safari i czy są wycieczki pod Kilimandżaro.

Czy zorganizowane safari w Kenii ma sens, czy może lepiej wszystko na własną rękę organizować? Co sugerujecie?

Kenia safari - samodzielnie czy z biurem Rozważam taki wyjazd:http://www.zorientowani.pl/pl/mk_adventure/na_tropie_wielkiej_piatki_wyprawa_do_afryki.html

Kenia

Gazeta pisze , że złotka wygrały z Kenią. Czy to aby prawda ? Ostatnio przez dwa dni pisali , że Kenia wygrała z Peru.

Kenia

Szukam pilnie i poznam fajną koleżankę na wyjazd do Kenii, 14 dni all, wypoczynek 4*, + wycieczki fakultatywne, termin listopad/grudzień 2018. Ja, kobieta 50+

Kenia

Witam Poszukuje chętnej osoby na wyjazd do Kenii w styczniu lub lutym2011. Pozdrawiam

Kenia

Czy wyjazd do Kenii,przelom listopada i grudnia to dobry pomysl?.Chodzi o pogode.

KENIA

czy ktoś może poradzić jak najlepiej polecieć do Kenii? Córka chce koniecznie zobaczyć małpy na wolności!

KENIA

chcemy w sierpniu jechac do Kenii z biurem Safari Travel, moze ktos coś wie na temat tego biura.

Kenia

Witam!Poszukuje osoby chętnej na wyjazd do Kenii w m-cu styczniu lub lutym 2011.Ponieważ dopłata do pokoju 1-osobowego jest bardzo droga. Pozdrawiam

kenia

Kenia

Położenie Kenii: Kenia jest krajem położonym we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Graniczy od północy z Somalią , Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią.

Kenia pogoda, kiedy jechać: Klimat Kenii jest gorący i wilgotny, z dwiema porami deszczowymi. Główna występuje w kwietniu i maju, mniej intensywna w okolicach października i listopada. Ciepło i słońce dominują w Kenii przez niemal cały rok.

Kenia atrakcje, warto zobaczyć: Park Narodowy Maasai Mara, kraina herbaty - Kericho, muzeum w Fort Jesus w Mombasie, dawne miasto-państwo Lamu, Lake Baringo, Nairobi: Muzeum Narodowe, Maasai Market, Nairobi National Park, wspinaczka na masyw Kenia, wodospady na płaskowyżu Aberdare, Kakamega Forest National Park, Jezioro Wiktorii - największe jezioro w Afryce, Marsabit - oaza na pustyni, Central Island National Park, Arabuko-Sokoke Forest.

Kenia warto wiedzieć: W Kenii obowiązuje całkowity zakaz fotografowania budynków urzędowych, militarnych, wojska, policji, prezydenta oraz flagi narodowej. W Kenii panuje całkowity zakaz palenia tytoniu - szczególnie jest respektowany w dużych miastach, takich jak Nairobi, Mombasa czy Kisumu. Na safari dajemy napiwek (10 proc. rachunku) zarówno kierowcy, jak i lokalnemu pilotowi, natomiast w hotelu bagażowemu. Nie należy pić wody z kranu oraz kąpać się w wodach płynących i stojących.