Wszystko o:

kopenhaga

Anna Nagel

Pokazała, ile kosztował ją pobyt w Kopenhadze. Internauci kpią: Budżetowa wycieczka, 100 zł za kanapkę

Pokazała, ile kosztował ją pobyt w Kopenhadze. Internauci kpią: Budżetowa wycieczka, 100 zł za kanapkę

Kopenhaga urzeka turystów kolorowymi kamienicami i baśniową atmosferą - w końcu to w tym mieście przez wiele lat żył słynny duński pisarz Hans Christian Andersen. Zastanawiacie się, czy w stolicy Danii jest drogo? Niektóre ceny mogą zwalać z nóg.

Słynny pomnik Małej Syrenki w Kopenhadze znów stał się ofiarą wandali. Namalowali na nim flagę Rosji

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Kopenhadze, słynny pomnik Małej Syrenki, ponownie została zdewastowana. Na kamieniu, na którym siedzi postać, pojawiły się barwy rosyjskiej flagi. Zdjęcia obiegły media społecznościowe w czwartek, 2 marca.

Sylwester w Kopenhadze. Spędź ostatni dzień roku w stolicy Danii!

Sylwester w Kopenhadze to świetny sposób na powitanie Nowego Roku w miejscu, do którego co roku przybywają setki turystów. Stolica Danii oferuje bardzo wiele atrakcji - na pewno będzie to niezapomniany wieczór.

Ile kosztuje prom z Kopenhagi do Hamburga?

Kopenhaga, Kopenhaga...........

Od kilku lat z mężem i synem-nastolatkiem zwiedzamy stolice Europy. W sierpniu wybieramy sie na 4 dni do Kopenhagi. Co warto zobaczyć? Czego się wystrzegać? Czy macie dla nas jakies dobre rady, których nie ma w przewodniku? Czy warto wykupić CC? Czy na lotnisku można to uczynić? Z

Kopenhaga, Kopenhaga......

Ktoś usunął ( nie wiem czemu) mój wątek z pytaniem CO WARTO ZOBACZYĆ W CZASIE KILKUDNIOWEGO POBYTU W KOPENHADZE? Ponawiam więc prośbę. Od kilku lat razem z mężem i synem ( dziś nastolatkiem) robimy wypady 2-3 razy w roku do różnych stolic europejskich. Z doświadczenia wiemy, że nie wszystko j

Kopenhaga

Wybieram się w czerwcu do Kopenhagi. Chciałabym również zwiedzić okolice. Niestety noclegi dla 1 osoby w hotelu w samej Kopenhadze są bardzo drogie.Chyba nie znajdzie się hotelu lub hostelu poniżej 400 DKK ? Zastanawiam sie czy nie wybrać na nocleg jakieś miejscowości pod Kopenhagą. A może

Kopenhaga

1.Czy ktoś może mógłby mi podac miejsca, gdzie w Kopenhadze mogę zaparkować autobus 2.Jak znależć grób Andersena pozdrawiam

Kopenhaga

Chcialbym spytac o adresy dobrych sklepow z winem w Kopenhadze. Za informacje wdzieczny bede bardzo.

Kopenhaga

Pięknie! Polecam każdemu na chociażby weekendowy wypad..... Kopenhaga jest cudowna, nawet zimą.....

Kopenhaga

Hmm jest tu jakas Polka w Kopenhadze, jestem tu a nawet nie mam z kim wyjs wieczorem na piwko..:( pozdrawiam

kopenhaga

Kopenhaga

Położenie Kopenhagi: Kopenhaga, stolica i największe miasto Królestwa Danii, położona jest nad cieśniną Sund na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo na północnym Amager.

Pogoda w Kopenhadze, kiedy jechać: Najlepszym terminem wyjazdu do Kopenhagi jest okres od maja do września. Wiosną cała Kopenhaga tonie w kwiatach.

Jak dotrzeć do Kopenhagi: : Samolotem m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Pociągiem przez Berlin lub Hamburg (ok. 15 godzin). Samochodem przez Berlin oraz Hamburg.

Zabytki, atrakcje Kopenhagi, warto zobaczyć: barokowy pałac królewski Amalienborg, Christiansborg - dawny zamek królewski, Ogrody Tivoli, Kopenhaska Syrenka, Wielka Synagoga w Kopenhadze, Charlottenborg z 1683, Ruiny pod Christianoborgiem, Radhus (ratusz), Biblioteka Królewska, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Teatru, Muzeum Filmu Duńskiego, Muzeum Thorvaldsena, Teatr Królewski z 1874, Stajnie Królewskie, Helligands Kirke z XIV wieku, Kościół Zbawiciela w Kopenhadze. Katedra Vor Frue Kirke, kościół Skt Nikolai Kirke, Kongens Nytorv, Rundetarn - okrągła wieża, Borsen - siedemnastowieczna giełda, Domhuset.

Warto wiedzieć: Kopenhaga ma status jednego z najprzyjaźniejszych miast rowerzystom. Warto wypożyczyć więc rower.