Wszystko o:

korsyka

ak

Korsyka - wakacje na wyspie piękna

Korsyka - wakacje na wyspie piękna

Wyspa piękna - tak o Korsyce mówią Francuzi. Nic dziwnego, znaleźć tu możemy krystalicznie czyste morze, śliczne i puste plaże, wysokie góry oraz pyszne lokalne jedzenie. Korsyka to coś dla tych, którym znudziły się hiszpańskie lub greckie wyspy. Korsyka to śródziemnomorskie piękno w czystej postaci.

Korsyka plaże - najpiękniejsze na wyspie

Górzysta Korsyka ma wiele wspaniałych plaż, dzikich zatok i przystani. Poznaj miejsca na wyspie, do których naprawdę warto się udać na odpoczynek, nurkowanie, żagle lub pływanie.

Korsyka wakacje - pomysły na aktywny wypoczynek

Nurkowanie, trekking, kanioning, żeglarstwo. To tylko część pomysłów na aktywne wakacje na Korsyce. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania ta niezwykła wyspa.

 • Korsyka, Tybet, Szwajcaria - podróże życia

  Korsyka, Tybet, Szwajcaria - podróże życia

  Serce zostało... na Korsyce. Zachwycił mnie każdy zakątek tej wciąż dzikiej wyspy - od pięknego Bonifacio ujrzanego od strony morza po dumne i niedzisiejsze Corte Śródziemnomorskie słońce i przyroda oraz charakter mieszkańców sprawiają, że pięć lat po tamtej wizycie z radością

 • Korsyka

  Korsyka Żadna wyspa nie otrzymała chyba tylu komplementów: Anglicy nazwali ją "pachnącą", Francuzi "Wyspą Piękna", dla starożytnych Greków była nawet "kaliiste", czyli "najpiękniejsza". Inni mówią, że to "

 • 10 miejsc w Europie, gdzie góry spotykają się z morzem

  10 miejsc w Europie, gdzie góry spotykają się z morzem

  , dlatego zalecane jest jej oszczędzanie. Bieżąca woda ma lekko słony smak, dlatego lepiej pić wodę butelkowaną. Korsyka (Francja) Na śródziemnomorskiej Korsyce znajdziemy wszystko, co potrzebne do idealnego spędzenia urlopu. Góry zadowolą ambitnych wędrowców - we wnętrzu wyspy znajdziemy mnóstwo tras

 • Wakacje na wyspie. Korsyka - Kallisté, czyli najpiękniejsza

  Wakacje na wyspie. Korsyka - Kallisté, czyli najpiękniejsza

  . Tak powstała Korsyka. Starożytni greccy żeglarze nazwali ją Kallisté - najpiękniejszą. *** Trzecia co do wielkości wyspa basenu Morza Śródziemnego leży w odległości ok. 170 km od francuskiego wybrzeża. To jedno z nielicznych miejsc w Europie

 • Podróże Marzeń. Korsyka z Aniołem

  Calenzanie rozpoczyna się najpiękniejszy górski szlak na Korsyce i jeden z najwspanialszych górskich szlaków w Europie. I jeden z najtrudniejszych - GR20. Jak chce się iść górami z Calenzany do Conzy, czyli z północnego zachodu na południowy wschód, to trzeba liczyć dwa tygodnie

Korsyka

Witajcie, jakiś czas temu było forum o Korsyce pt:"Ktoś chce jechac do Korsyki" i nie wiem czy już go zlikwidowano czy przeniesiono. Ktoś się spotkał z takim forum??? Bah, Wiśnia,Tomaszek i Krzysztof powinni wiedzieć o jakim piszę ale czy wiedza gdzie jest??? Pozdrawiam serdecznie Monika

Korsyka

Szanowni, szukam kogoś, kto był na Korsyce. Chcemy pojechać w lipcu (samochód, namiot). Chcemy się rozbić na kempingu - i trochę plażować, ale też trochę jeździć po wyspie, połazić po górach, pozwiedzać co się da. Dwa pytania: 1. Gdzie jest ciekawiej, ładniej, więcej ciekawych rzeczy etc

Korsyka

Kto ma ochote na Korsyke w sierpniu. Wiecej info na: www.extrek.republika.pl/korsyka.html Pozdrawaim , zapraszam.

Korsyka

Czy Korsyka jest bezpieczna? Ostanio rozmawiałem ze znajomym, który zasiał we mnie ziarenko niepokoju. Wspominał cos o separatystach na Korsyce. Jak jest naprawdę? Planuję wypad na parę dni i zacząłem się zastanawiać.

Korsyka

Szukam możliwości noclegu na Korsyce we wrześniu. Chodzi o tańsze hotele, ewentualnie bungalowy na kempingach. Może ktoś ma jakieś kontakty, adresy, możliwości rezerwacji.

Korsyka

Bardzo proszę o polecenie urokliwych miejsc na Korsyce. Spędzę tam 2 tygodnie i chcę dużo zobaczyć. Pozdrawiam wakacyjnie....prawie:)

KORSYKA

KORSYKA ,2tygodnie ,wczasy pobytowe ,samolotem . Jak to zrobić ? z kim ? i kiedy ?-- proszę o rady i informacje . Pozdrawiam.

korsyka

Wybieram się w lipcu na Korsykę.Mam kilka przewodników i przeczytałem wspomnienia na forum.Niestety mało w nich informacji o cenach w sklepach.Czy ktoś może mi udzielić informacji o cenach serów,wędlin,mięsa,jarzyn,warzyw,soków,piwa itp?

korsyka

Korsyka

Korsyka nazywana jest Wyspą Piękna. Korsyka to połączenie dostojności gór z pięknem morza i dzikością przyrody.

Położenie Korsyki: Korsyka należy do Francji. To trzecia największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Leży zaledwie 83 kilometry od wybrzeża włoskiego i 180 kilometrów od brzegów Francji.

Korsyka - przyroda: Na Korsyce znajdują się przeciwstawne sobie ośnieżone góry i pustynie, sosnowe zagajniki i palmy, górskie jeziora i plaże, winnice i lasy pomarańczy. To raj dla piechurów. Przez góry wiedzie jeden z najtrudniejszych górskich szlaków turystycznych Europy - szlak GR 20.

Korsyka - plaże: Korsykanie chwalą się, że mają najpiękniejsze plaże na całym Morzu Śródziemnym. Najliczniej oblegane są plaże w okolicach miast Ajaccio, Bonifacio i Bastii. Typowo kameralną plażę można odnaleźć w Arone. W jednym z najpopularniejszych kurortów Porto Vecchio plaże są bardziej zatłoczone, ale również ładne.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć na Korsyce: m.in. Półwysep Corse, miasta: Bastia, Ajaccio - stolica Korsyki, Bonifacio, Calvi.