Wszystko o:

kuba

Dagmara Dąbek

Najpiękniejsze plaże Kuby. Varadero wśród najpiękniejszych plaż na świecie!

Najpiękniejsze plaże Kuby. Varadero wśród najpiękniejszych plaż na świecie!

Najpiękniejsze plaże Kuby to z pewnością jedne z większych atrakcji na wyspie. Choć Kuba posiada wiele ciekawych miejsc, turyści doceniają przede wszystkim biały, miękki piasek, turkusowy odcień wody i rozłożyste palmy. Jakie są najpiękniejsze plaże Kuby?

Rosyjscy turyści wracają z Kuby. Rozżaleni, bo nie odpoczęli

Na Karaibach utknęło 17 tysięcy Rosjan. I choć Kuba i Dominikana nie wprowadziły sankcji lotniczych, to unijne i kanadyjskie ograniczenia lotów stoją na przeszkodzie wydostaniu się turystów z wysp. Jak podaje agencja AFP, pierwsi urlopowicze wylecieli z Kuby. Chyba nie dociera do nich, co dzieje się w Ukrainie. Wypowiedzi niektórych z nich są niepokojące.

Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca. Rabaty na lato 2020 nawet o 45%!

Co powiesz na wypoczynek w miejscu pełnym kolorów, muzyki, słońca, lazurowej wody i przyjemnego piasku? Przecież nie bez powodu Kuba nazywana jest wyspą jak wulkan gorącą. To tam wypoczniesz w towarzystwie atrakcji, które nie będą czekać na ciebie nigdzie indziej. To również doskonała okazja do skorzystania z promocji, które sięgają nawet 45%! Sprawdź nasze propozycje.

Kiedy jechać na Kubę?

drogi Mikołaju

ja chce dostać na święta prezent latopa i tableta i Kuba mi bije cały dzień i Kuba nie jest grzeczny a ja tak jestem grzeczna i się nazywam Basia G....

Kuba?.Kuba?.

Fidel Castro wołał "Ojczyzna albo śmierć!". Oni śpiewają "Ojczyzna i życie". Na Kubie dzieją się rzeczy historyczne. Ludzie wyszli na ulice w liczbie niespotykanej. Popycha ich do tego głód i desperacja. Pomagają wyjątkowe działania artystów i internet? -- Moje forum

Kuba

Kuba. Planuje wycieczkę na Kubę w w 2007 kwiecień-maj. Kocham ten kraj, ludzi, kulturę czyt. wspaniałych ludzi, cygara, rum, klimat, itp. Szukam współtowarzyszy wyjazdu na Kubę o tych samych pogladach.

Kuba

Proszę znawców o odpowiedż, na które wybrzeże na Kubie najlepiej jechać na początku maja. Wiem zaczyna się nieciekawa pora, ale chyba nie pada bez przerwy?

Kuba.

Fotografie z lutego tego roku. 1-10.II - Kuba; Hawana, wyspa Juventud, 11-24.II - Meksyk; Yucatan, 25.II-1.III - Kuba; Varadero Wiecej(na razie tylko z Kuby) na stronach: fotogalerie.pl/galeria/galeria_ogabignac

Kuba

Ostatnio był chrzest w kościele i rodzice nadali chłopczykowi imię Kuba. Nie Jakub, ale Kuba. Ksiądz dopytywał, czy na pewno nie Jakub? Ja też się zdziwiłam, bo wydawało mi się, że Kuba to zdrobnienie od Jakuba. Słyszeliście o samodzielnym funkcjonowaniu tego imienia? -- Coraz więcej ludzi

Kuba

Porównajcie sobie lepiej Kubę z innymi szczęśliwymi krajami latynoskimi, grzanymi przez odwłok kwoki amerykańskiej. I wytłumaczcie wpierw dlaczego od półwiecza USA zadrutowało i tłamsi embargiem Kubę. Jakby świat takie embargo zrobił Japonii czy Niemcom, to dawno by wykitowali. A na Kubie

KUba

Porównajcie sobie lepiej Kubę z innymi szczęśliwymi krajami latynoskimi, grzanymi przez odwłok kwoki amerykańskiej. I wytłumaczcie wpierw dlaczego od półwiecza USA zadrutowało i tłamsi embargiem Kubę. Jakby świat takie embargo zrobił Japonii czy Niemcom, to dawno by wykitowali. A na Kubie

kuba

Kuba

Położenie Kuby: Kuba jest największą wyspą Karaibów, należy do archipelagu Wielkich Antyli. Do Kuby jako państwa należy także około 3 tysiące otaczających ją wysepek.

Pogoda na Kubie, kiedy jechać: Na Kubie występują dwie wyraźnie odrębne pory roku, deszczowa (maj-październik) i sucha (listopad-kwiecień). Sezon turystyczny przypada na okres od grudnia do marca. Kuba leży w strefie huraganów tropikalnych. Tworzą się one co roku od czerwca do października.

Najpopularniejsze kurorty, miasta na Kubie: Hawana, Santiago de Cuba, Trinidad, Varadero, Banes, Camagüey, Cardenas, Guantanamo, Matanzas, Moron, Pinar del Rio.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć na Kubie: zabytkowa Hawana, Trynidad i dolina Los Ingenios, Zamek San Pedro de la Roca w Santiago de Cuba, Park Narodowy Desembarca del Granma, Dolina Vinales, Krajobraz archeologiczny pierwszych plantacji kawy na południowym wschodzie Kuby, Park Narodowy Alejandro de Humboldt, zabytkowe centrum Cienfuegos.

Najpiękniejsze plaże na Kubie: Cayo Santa Maria, Playa Los Tainos, plaża w Varadero, Cayo Largo Beach, Cayo Coco.

Warto wiedzieć: Na Kubie nie są honorowane karty kredytowe VISA, MasterCard, VISA Electron. Przy wymianie dolarów doliczana jest wysoka prowizja, najlepiej zabrać ze sobą Euro, gdyż ta wymiana nie podlega dodatkowej prowizji. Komunikacja miejska praktycznie nie funkcjonuje na Kubie. Autobusy, pociągi drastycznie się spóźniają. Posiadacz prywatnego auta ma obowiązek zabrania autostopowiczów. Na wyjeździe z niektórych miast są przystanki gdzie funkcjonariusz rządowy rozsadza autostopowiczów w samochodach. Internet jest dostępny tylko w niektórych hotelach. Jest płatny i bardzo wolny.