Wszystko o:

mapa bieszczad szlaki

Katarzyna Kaleta

Bieszczady: atrakcje, które przyciągają turystów jesienią i zimą. Nowa Chatka Puchatka najpopularniejsza

Bieszczady: atrakcje, które przyciągają turystów jesienią i zimą. Nowa Chatka Puchatka najpopularniejsza

Bieszczady atrakcje turystom zapewniają przez cały rok. Niezależnie od pory roku nie sposób się tu nudzić, o czym świadczą licznie odwiedzający Bieszczady przez cały rok turyści. Sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na urlopowiczów jesienią i zimą w Bieszczadach.

Wakacje w Polsce bez tłumów. Nieoczywiste kierunki, które pozytywnie zaskoczą. Na liście m.in. Kaszuby

Jeśli szukasz ciekawych kierunków na urlop, wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę! Sprawdź wakacje w Polsce bez tłumów. Nieoczywiste kierunki, które mają wiele do zaoferowania i mogą pozytywnie zaskoczyć. Wśród atrakcyjnych kierunków znalazły się m.in. Kaszuby, Podkarpacie i Mazury w dzikiej odsłonie.

Karkonosze. Idealny kierunek na rodzinne wakacje

Karkonosze to pasmo górskie w Sudetach, z Karpaczem jako największym ośrodkiem turystycznym. W ostatnich latach to właśnie on zdetronizował Zakopane w rankingach na najchętniej odwiedzaną miejscowość górską w Polsce.

Gdzie znajdę mapy szlaków pieszych po Alpach Szwajcarskich?

Kiedy w Bieszczady po sezonie?

weekendzie aż do końca czerwca. Wtedy, nawet na głównych bieszczadzkich szlakach jest bardzo kameralnie :),Witaj, Bieszczady cudowne są zawsze. My polecamy Bieszczady jesienią. Naszą szczegółową relację znajdziesz tutaj: http://www.slowdaylong.pl/pomysl-na-weekend-jesienne-i-kolorowe-bieszczady

bieszczady

Bieszczady

Położenie Bieszczadów: Polska część Bieszczadów rozciąga się od Przełęczy Łupkowskiej z zachodu po Przełęcz Użocką na wschodzie. Bieszczady stanowią fragment łańcucha Karpat Wschodnich.

Pogoda w Bieszczadach, kiedy jechać: Klimat Bieszczadów ma charakter górski. Słonecznie jest późnym latem i wczesną jesienią. Powietrze arktyczne często utrzymuje się jeszcze w maju. Najzimniejszym miesiącem jest luty, a najcieplejszym lipiec. Najwięcej opadów jest w lipcu, najmniej w styczniu.

Jak dotrzeć do Bieszczadów: Autobusem - połączenia do Sanoka. Pociągiem do Zagórza z Warszawy, Krakowa, Łodzi Kaliskiej i Gliwic.

Bieszczady atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Bieszczadach: Cerkwie w miejscowościach: Hoszów, Komańcza, Michniowiec, Równia, Smolink, Turzańsk, górskie szlaki na Tarnicę, Połoninę Caryńską, Smerek, miejscowości Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Jezioro Solińskie, największy polski skansen w Sanoku, Bieszczadzka Kolejka Leśna, Bieszczadzki Park Narodowy, Jeziorka Duszatyńskie, Komańcza, Tunel kolejowy w Łupkowie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Bieszczadzka Ciuchcia.

Bieszczady warto wiedzieć: Pogoda w Bieszczadach jest nieprzewidywalna. Ruszając w góry warto mieć ze sobą odpowiednią garderobę i wszystko, co może się przydać podczas złej pogody. W praktycznie każdej miejscowości w Bieszczadach można znaleźć miejsce na nocleg. Warto spróbować tradycyjnych dań kuchni bieszczadzkiej np. pierogów z kaszą gryczaną, placków po bieszczadzku z farszem mięsnym i śmietaną, zupy chrzanowej.