Wszystko o:

marmaris

Zobacz najważniejsze informacje o: turcja

Katarzyna Kaleta

Najlepsze atrakcje Marmaris: czy turyści skazani są wyłącznie na wypoczynek na plaży? Sprawdzamy!

Najlepsze atrakcje Marmaris: czy turyści skazani są wyłącznie na wypoczynek na plaży? Sprawdzamy!

Próbując wskazać najlepsze atrakcje Marmaris, w pierwszej kolejności wymienimy plażowanie i sporty wodne. Osoby lubiące spędzać czas bardziej aktywnie, powinny pomyśleć o wykupieniu wycieczek fakultatywnych - a jest z czego wybierać. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania turystom Marmaris.

Rodos wakacje - rejs do Marmaris

Spędzając wakacje na Rodos, nie zawadzi poświęcić jeden dzień na rejs do tureckiego kurortu Marmaris, by postawić stopę na innym kontynencie.

Turcja Marmaris

Turcja Marmaris. Słońce, piasek i windsurfing!

Marmaris

Myślimy o wyjeździe do Marmaris, czy możecie polecić jakieś wycieczki - co warto obejrzeć?

MARMARIS

Czy jest tu ktos kto byl w Alanyi i Marmaris i moze zrobic male porownanie? Czy w Marmaris jest tez tyle natretnych kelnerow ktorzy stoja przy kazdej knajpie/restauracji/pubie/dyskotece i nawoluja zeby isc do ich lokalu?? ;) Rety jak mnie to wkurzalo....

marmaris

czy ktoś byl w marmaris? bo chcialem wiedzieć czy to jakies rozrywkowe miasteczko czy wiocha dla emerytów?

Marmaris

Wybieram się na początku czerwca do Marmaris. Czy mozecie napisac jakie wycieczki polecacie - raczej nie wybiorę się na krajoznawcze bo jadę z małym dzieckiem ale zastanawiam się nad delfinarium lub rejsem statkiem . Czy ktoś z Was był? czy poleca? W szczególności interesuje mnie delfinarium - jak

Marmaris

hej byl ktos z was w marmaris? wybieram sie tam za 2 mies.na wakacje co warto tam zobaczyc i kupic?

marmaris

witam, jedziemy do marmaris, bede wdzieczna za informacje, rady, namiary na fajne rzeczy, knajpki itp

turcja

Turcja

Turcja, położenie Turcji: Turcja usytuowana jest na dwóch kontynentach. Część europejska, położona po zachodniej stronie cieśniny Bosfor zajmuje jedynie 3 proc. powierzchni kraju, natomiast pozostałe 97 proc. stanowi półwysep Azji Mniejszej. Turcję otaczają cztery morza: Czarne i Marmara na północy, Egejskie od zachodu i Śródziemne na południu.

Turcja pogoda, kiedy jechać do Turcji: Wiosna lub jesień to najprzyjemniejszy czas na spędzenie urlopu w Turcji. Jest wciąż ciepło, ale mniej tłoczno niż w sezonie. Najpiękniejszym miesiącem jest maj, kiedy to kwitnie mnóstwo kwiatów wypalanych w późniejszych miesiącach przez słońce.

Turcja transport, jak dotrzeć do Turcji: Samolotem. Samochodem przez Rumunię i Bułgarię. Promem z Grecji, Włoch, Rosji, Ukrainy i Cypru Północnego.

Turcja kurorty, popularne miasta Turcji: Antalya, Izmir, Kusadasi, Bodrum, Marmaris, Fethyie, Oludeniz, Kemer, Belek, Side, Alanya, Stambuł.

Turcja atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Turcji: m.in. Stambuł, Błękitny Meczet, Efez, Kapadocja, Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia, Pamukkale, Ararat, Pałac Topkapi, Antalya, Diyarbakir, Troja, Oludeniz, miasta Amasra, Safranbolu, Skalne grobowce w Kaunos, Ruiny starożytnego miasta Pergamon, plaże i starożytne miasto w Olimpos.

Turcja - warto wiedzieć: Każde niemowle i dziecko, które przyjeżdża do Turcji musi mieć wykupioną wizę za 10 funtów, co pozwala przebywać w Turcji przez 3 miesiące. Mieszkańcy Turcji słyną z wielkiego patriotyzmu i zamiłowania do symboli narodowych. Stąd wiele flag wywieszonych na budynkach. Liczba wież na meczetach świadczy o ich zamożności i ilości wiernych przychodzących na modlitwę. W Turcji spotkać można niezwykłe koty - Vany, mające jedno oko niebieskie a drugie brązowe. W Anatolii nagrywano film „Gwiezdne wojny” - miasteczko filmowe istnieje do dziś i jest udostępnione turystom do zwiedzania.