Wszystko o:

meksyk

Izabela Nestioruk-Narojek

Dzień zmarłych w Meksyku nie ma nic wspólnego z naszą tradycją. To czas radości i świętowania

Dzień zmarłych w Meksyku nie ma nic wspólnego z naszą tradycją. To czas radości i świętowania

Dzień zmarłych w Meksyku nie wygląda tak jak Wszystkich Świętych i Zaduszki w Polsce. Gdy u nas są to święta wspominania zmarłych, refleksji oraz zadumy, a towarzysząca im atmosfera charakteryzuje się smutkiem, tak w Meksyku Dzień Zmarłych wiąże się ze świętowaniem i radością.

Chcieli dostać się z Warszawy do Meksyku. Strażnicy graniczni przyłapali ich na gorącym uczynku

Dwóch Gruzinów szykowało się właśnie do podróży przez Paryż do Meksyku, jednak ich plany pokrzyżowali strażnicy graniczni. Jak się okazało, mężczyźni posługiwali się fałszywymi paszportami. Teraz zamiast rajskiego wypoczynku grożą im poważne konsekwencje.

Co jest potrzebne na wyjazd do Meksyku? Paszportu i FMM trzeba strzec jak oka w głowie

Wielbiciele dalekich podróży mogą zastanawiać się, co potrzebne jest na wyjazd do Meksyku. Niewątpliwie spakowanie się na taką eskapadę to wyzwanie, ale należy podejść do tematu z rozmysłem i dobrze zaplanować zawartość bagażu. Sprawdzamy, co zatem potrzebne jest na wyjazd do Meksyku.

Szukam tytułu filmu o dziewczynce, która czeka na przeszczep. Ktoś kojarzy?

przeszczep, więc postanawia jechać, chyba do Meksyku kupić na czarnym rynku chyba serce. Tam zostaje poniżany wykrzystany aż spotyka grupę dzieci, które mu pomagają i bardzo się przywiązuje do nich jak się później okaże osoby handlujące ludzkimi organami wybierają dziecko pasujące badaniami do córki własnie

Meksyk

poszukuje na 27 listopada osoby na wycieczke do Meksyku (Cancun 10 nocy) cena 6000 hotel KRISTAL ,byłam juz w Meksyku 2 razy ,polecam ,Riviera Maya to raj na ziemi

Meksyk

Wybieramy się prawdopodobnie w październiku do Meksyku. W planach jest miesiąc: cały Meksyk i Gwatemali część. Intersuje mnie koszt takiej podróży, hotele, transport lokalny, jedzenie. Nie jesteśmy przesadnie wymagający. Czekam również na informacje o trudnościach wynikających z podróżowania

Meksyk

Kto był w Meksyku, proszę o informacje o jakimś dobrym i tanim biurze podróży, które ma wycieczki po Meksyku.

Meksyk

Kilka zdjęć z podróży po Meksyku. Potem może dodam inne.

Meksyk

Szukam koleżanki chętnej na wyjazd do Meksyku "Wielka konkwista" najchętniej marzec. K44

Meksyk...

chcemy sie wybrac na tydzien z naszymi dziecmi do Meksyku w polowie kwietnia. Rozwazamy lot do Cancun. Czy polecacie jakies inne, fajne i sprawdzone miejsca do wypoczynku z dziecmi w Meksyku, jakies konkretne hotele? Dzieki za wszelkie informacje Pozdrawiam -- Agnieszka Adrian Adam (19

meksyk

Meksyk

Położenie Meksyku: Meksyk położony jest w południowej części Ameryki Północnej. Kraj oblewają wody Oceanu Spokojnego oraz wody Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej.

Pogoda w Meksyku, kiedy jechać: Meksyk jest krajem, który odwiedzać można o każdej porze roku ponieważ zawsze jest tu ciepło. Lepiej jednak unikać pory deszczowej, która trwa od maja do października. Najlepszym okresem na wyjazd do Meksyku jest koniec października, listopad albo marzec i kwiecień. Początek października, to czas występowania huraganów.

Najciekawsze miasta, warto zobaczyć w Meksyku: m.in. miasto Meksyk, Guanajuato, San Cristóbal de Las Casas, San Miguel de Allende, Oaxaca, Taxco, miasta Majów Palenqué, Uxmal, Chichen-Itza, Miasto Bogów - Teotihuacan, Tulum, Hierve el Agua, Kanion Sumidero.

Kurorty wypoczynkowe Meksyku: Acapulco, Cancun, Playa del Carmen, Akumal, Puerto Aventuras.

Warto wiedzieć: Najbardziej widowiskowa linia kolejowa świata biegnie właśnie przez Meksyk. Łączy wybrzeże Pacyfiku z górzystym interiorem na północy. Pociąg Chihuahua-Pacific pokonuje trasę geologicznych cudów natury w 16 godzin. Z okien można obserwować ogromne kaniony i wąwozy w Sierra Madre Zachodniej. Pociąg przejeżdża przez mosty nad ogromnymi przepaściami, mija stuletnie osady.