Wszystko o:

moskwa temperatura

Anna Nagel

Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Pilot stracił panowanie nad samolotem i wpadł w poślizg

Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Pilot stracił panowanie nad samolotem i wpadł w poślizg

Boeing 737 linii Pobeda Airlines przewożący 183 pasażerów został ewakuowany po ześlizgnięciu się z pasa startowego i utknięciu w zaspie na międzynarodowym lotnisku w Permie (Rosja). Do incydentu doszło, kiedy samolot lecący w niedzielę do Moskwy nabierał prędkości podczas startu. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

To miasto zimą zamienia się w krainę lodu. "Gdyby dali mi 800 tys. na mieszkanie, natychmiast bym wyjechał"

Puste ulice, długie sople oplatające budynki i ponure mieszkania pokryte lodem. Workuta to miasto, w którym zimą termometry wskazują ekstremalnie niskie temperatury - nawet minus 50 stopni Celsjusza. Zdjęcia i nagrania obiegające internet przypominają niepokojącą krainę lodu.

Turyści uciekają do Egiptu przed zimą. Tym razem dopadł ich śnieg i zimno [ZDJĘCIA]

Śnieg w kurorcie słynącym z upałów? To nie fake news. Choć trzeba przyznać, że białe drogi w sąsiedztwie strzelistych palm napawają zdziwieniem.

Moskwa

Zimowe impresje z cmentarza Wagańkowskiego w Moskwie. Wycieczka dla harcorowców. Spacerowanie po cmentarzu w temperaturze -20 było mało przyjemne. No i migawka zamarzła.

Moskwa Maj 2007

Witam, po tygodniu ciężkiej pracy, w sobotę postanowiłem ponownie zobaczyć Kreml i przyległości - tym razem wiosną - temperatura była bardzo letnia. -- Mariusz www.quercus.kbt.pl/3xm/PODROZE

Moskwa...

pożarnej. Ze względu na wysoką temperaturę strażacy mogli zbliżyć się jedynie na odległość 300 metrów od źródła ognia. Fot. DENIS SINYAKOV REUTERS Uszkodzeniu uległo kilkadziesiąt aut w tym część z pobliskiego salonu samochodowego. Mer Moskwy Jurij Łużkow obiecał mieszkańcom, którzy ucierpieli

Moskwa uczy oszczędzania ?

Pani ministra od klimatu błysnęła pomysłami na oszczędzanie i zaleca nie jak pozostali 19 stopni, ale 17 ? Na dodatek twierdzi, ze już obniżyła temperaturę w domu, co jest pokiekąd zabawne, bo bez grzania obecnie mam 23, może o klimie w ostatnie upały mówi ?

Re: Moskwa

helisiostra napisała: > Spacerowanie po cmentarzu w temperaturze -20 było mało przyjemne. Mogłaś, Siostro, pożyczyć sobie szaliczek od któregoś z kibiców. :)

Re: Rekordowa temperatura w Moskwie... Najcieplej

erg_samowzbudnik napisał: > Czemu ? Zima tez fajna jest. U nas eshe "zolotaya osen'", a v poljakiyanii uzhe zima?! Raz "Zima tez fajna jest", zhelayu vsem polyakijanam vechnoj zimy ;)

Re: Rekordowa temperatura w Moskwie... Najcieplej

yav-anna napisała: > Jeszcze 20 lat temu można było przewidzieć nadejście suszy lub gwałtownych deszczy. Dzisiaj przychodzą niespodziewanie z większą siłą i trwają dłużej. Naukowcy twierdzą, że globalne ocieplenie i związane z nimi zmiany klimatu spowodują wzrost liczby ekstremów pogodow

Re: Rekordowa temperatura w Moskwie... Najcieplej

hcloj napisał: > Bednie polyakijane, > dazhe pogoda vas ne lubit! Czemu ? Zima tez fajna jest.

moskwa

Moskwa

Położenie Moskwy: Stolica Rosji położona jest niemal w samym środku Niziny Wschodnioeuropejskiej, w szerokiej i płytkiej dolinie rzeki o tej samej co miasto nazwie.

Pogoda w Moskwie, kiedy jechać: Moskwę najlepiej zwiedzać latem. Zima trwa bowiem od listopada do kwietnia i bywa bardzo mroźna.

Jak dotrzeć do Moskwy: Pociągiem: pociąg z Warszawy jedzie ok. 24h. Samolotem z większych polskich portów lotniczych. Samochodem, ale to najmniej wygodna opcja.

Zabytki, atrakcje Moskwy, warto zobaczyć: m.in. Kreml moskiewski, Katedra św. Bazylego. Plac Czerwony, a tam m.in. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, GUM i Mauzoleum Lenina. Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy, Cmentarz Wagańkowski, Galeria Trietiakowska, Patriarsze Prudy, ulice Arbat i Nowy Arbat, Łubianka przy placu Łubiańskim, Synagoga Chóralna, pałac Kuskowo, taras widokowy na Worobiowych Gorach.

Warto wiedzieć: W Moskwie jest aż 490 mostów i ponad 400 cerkwi prawosławnych. Plac Czerwony tak naprawdę nie był czerwony. Czerwone ściany Kremla były wcześniej białe.