Wszystko o:

nowy jork

Wiktoria Szydło

Do Nowego Jorku przybyła "Królowa Bożego Narodzenia". Może i naga - ale nie sztuczna

Do Nowego Jorku przybyła "Królowa Bożego Narodzenia". Może i naga - ale nie sztuczna

W sobotę rano 25-metrowy świerk norweski został przywieziony na przyczepie z Queensbury do Nowego Jorku. Odległość między tymi miastami wynosi około 340 km. Olbrzymie drzewko stanęło przed Rockefeller Center na Manhattanie.

Szalona Środa w LOT. Atrakcyjne ceny do Nowego Jorku czy Tibilisi. Oferta obowiązuje tylko do północy

Marzy ci się podróż do Nowego Jorku, Erywania, Tibilisi lub Baku? A może chcesz odkrywać zakamarki Polski? Świetnie się składa! Polskie Linie Lotnicze przygotowało kolejne atrakcyjne promocje w ramach Szalonej Środy.

Najdroższe miasta świata 2022. Na podium Nowy Jork i Hongkong, ale w czołówce także europejskie ośrodki

Hongkong, Nowy Jork i Genewa - według najnowszego rankingu te trzy miasta są obecnie najdroższymi miejscami do życia dla ekspatów, czyli specjalistów, którzy zdecydowali się na pracę poza granicami swojej ojczyzny.

Ile trwa lot z Nowego Jorku do Ghany?

Wybieram się z Nowego Jorku do Ghany z małym dzieckiem. Chciałabym wiedzieć ile trwa lot?

[GRACZE] Jak trafiłaś do Holandii i jak wygląda Twoje życie w Amsterdamie?

Inferno. Myślę, że Amsterdam to tylko mój przystanek na drodze do mojej mekki, czyli Nowego Jorku. Może nie tyle, co myślę, ile mam taką nadzieję. A co do Holendrów, to musiałam zacząć prowadzić bloga, żeby ich sobie z humorem oswoić. Oczywiście żartuję, ale rzeczywiście różnice kulturowe w pewnych

Nowy Jork-Floryda-Nowy Jork

Bilety kupione, klamka zapadła, w kwietniu lecimy do USA. Poniżej przedstawię nasz plan pobytu, może ktoś coś doradzi, odradzi, poleci, skomentuje... 1-4 dzień Nowy Jork 5-7 Lancaster, Waszyngton 8-9 Charleston 10-18 Floryda (St. Augustine, Orlando, Miami) 19-20 Savannah 21- Richmond 22

Nowy Jork

Nowy Jork 2007 -- ...nie ma nic słabszego na ziemi niż człowiek...Homer

Nowy Jork

For those who read in Polish, different view on expat life in NY www.nowy-jork.com

Nowy Jork

Czy możecie polecić książkę o Nowym Jorku (po polsku lub po angielsku)? Będę wdzięczna za pomoc

Nowy Jork

Jak tu takie kosmopolityczne towarzystwo, to moze ktos wie gdzie w Nowym Jorku moglabym kontynuowac nauke francuskiego??? I w ktorym sklepie jest wiekszy wybor plyt (niz trzy na krzyz) wykonawcow francuskich?

Nowy Jork

Chcialabym/ o ile fiananse pozwola/ zatrzymac sie podczas podrozy dwa dniw Nowym Jorku. Czy mozecie mi polecic w miare tani hotel /bezpieczny rejon/ i co powinnam zobaczyc w tak skromnym czasie ? I jeszcze jedno - jakie sa oplaty przy zostawieniu na ten czas bagazu na lotnisku

nowy jork

Nowy Jork

Położenie Nowego Jorku: Nowy Jork znajduje się w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w południowo-wschodnim rejonie stanu Nowy Jork, w połowie drogi między Waszyngtonem i Bostonem. Położony jest przy ujściu rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Główna część Nowego Jorku położona jest na trzech wyspach: Manhattan, Staten Island i Long Island.

W obrębie Nowego Jorku wyróżnia się 5 głównych dzielnic: Manhattan (na wyspie o tej samej nazwie), Brooklyn i Queens (w zachodniej części wyspy Long Island), Bronx (na kontynencie), Richmond (na wyspie Staten Island).

Pogoda w Nowym Jorku, kiedy jechać: Nowy Jork cechuje się wilgotnym, kontynentalnym klimatem. Miasto przylega do oceanu, w wyniku czego zmiany temperatury nie są tak znaczne jak wewnątrz lądu. Każdej zimy pada śnieg.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Nowym Jorku: m.in. Kaplica Św. Pawła, kościół St. Mark's-in-the Bowerie, Trinity Church, katedra St. John's the Divine, katedra Św. Patryka, Ratusz, National Academy of Design, Nowojorska Biblioteka Publiczna, Metropolitan Museum of Art, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Guggenheima, Muzeum Historii Naturalnej, Central Park, Statua Wolności, Times Square, Most Brookliński, Chinatown Greenwich Village, Wall Street i Lower West Side.