Wszystko o:

połczyn-zdrój

Julia Trochym

Ta miejscowość to prawdziwy 300-letni klejnot tej części Polski. Chętnie przybywają tu kuracjusze

Ta miejscowość to prawdziwy 300-letni klejnot tej części Polski. Chętnie przybywają tu kuracjusze

Ta miejscowość to od lat wakacyjna ostoja kuracjuszy. Zachodniopomorska perełka kusi ciekawymi atrakcjami, szeroką ofertą uzdrowiskową i słynnymi na całą Polskę parasolkami. Połczyn-Zdrój to miejsce, które warto odwiedzić - znajdziemy tu ciekawą architekturę, dziewiczą naturę i zwiedzimy pobliski zamek.

Jak wybrać sanatorium? Podpowiadamy, jakie uzdrowiska będą odpowiednie m.in. dla sercowca czy cukrzyka

Wyjazdy do sanatorium w Polsce cieszą się dużą popularnością. Kuracjusze mogą podreperować zdrowie i wypocząć poza miejscem zamieszkania. Już niedługo w życie wejdą także nowe zasady dotyczące wyboru uzdrowiska - teraz to pacjent będzie decydował, gdzie chce jechać. Gdzie warto pojechać z konkretnymi schorzeniami? Podpowiadamy.

Najłatwiejsze trasy rowerowe na majówkę. Zaplanuj swój długi weekend już dziś

Dla kogo najłatwiejsze trasy rowerowe na majówkę to dobry pomysł? Na pewno dla tych, którzy wolne dni na początku maja chcą spędzić aktywnie. O ile tylko pogoda pozwoli, przemierzanie łatwych, często familijnych tras dla cyklistów może okazać się świetnym sposobem na relaks i poznawanie kraju.

 • 15 polskich cudów natury, które powinieneś zobaczyć choćby raz w życiu [ZDJĘCIA]
 • Polska. Pojezierze Drawskie

  Polska. Pojezierze Drawskie

  . *** Zobacz koniecznie: 1. elektrownię wodną w Żydowie 2. park zdrojowy w Połczynie?Zdroju 3. Szczecinek 4. zlot pojazdów militarnych w Bornem-Sulinowie   Wycieczka 9. (234 km): Biały Bór > Żydowo > Tychowo > Białogard > Rościno > Podwilcze > Świdwin > Połczyn-Zdrój >

 • Dwa kółka w przyrodzie

  się ekologiczne produkty zbożowe z młyna w Debrznie, wyroby z witek zbożowych ze Skowarnek, wyroby z masy solnej i garncarskie z Człuchowa. A jak trzeba, to się podleczymy w uzdrowiskach (Czaplinek, Połczyn Zdrój). Trasa: Debrzno - Złotów - Jastrowie - Okonek - Borne

 • Naszyjnikiem przez wertepy

  chyba ze 100 metrów i o mało nie pogryzł. Kąpiemy się w małym, schowanym w bukowym lesie jeziorze, a potem czym docieramy do szosy Połczyn Zdrój. Jedziemy nią kawałek i po chwili odbijamy w lewo. Szlak prowadzi leśną drogą z betonowych płyt. Teren pagórkowaty - co rusz ostre podjazdy. Przed Barwicami

Łódź-Połczyn Zdrój

poszukuje transportu dla 1 osoby z Łodzi do Połczyna Zdroju na 23.02

Re: Pałace - Połczyn-Zdrój

Zamek w Połczynie Zdroju, a właściwie strażnica, w swojej najwcześniejszej formie został wzniesiony w XIII w. dla wzmocnienia ochrony pogranicza przed Marchią Brandenburską i był związany z rodem Gryfitów. Natomiast na przełomie XIII/XIV wieku książę Bogusław IV wzniósł nową budowlę, która w

Połczyn Zdrój

Nie wiem, czy jest to "słynna ulica". Nawet nie wiem, jak się nazywa. Ale nie znalazłam innego wątku dla deptaków, a chce pokazać deptak w połczyńskim uzdrowisku. Dyrekcjo - jeśli mam się gdzieś przenieść, daj znać.

polska

Polska

Wakacje w Polsce mogą być równie ciekawe jak wakacje za granicą. W naszym kraju mamy bardzo wiele ciekawych miast, zabytków, parków krajobrazowych. Możemy jechać w góry, nad morze, nad jeziora. W Polsce jest co robić o każdej porze roku.

Polska najczęściej odwiedzanie miasta, regiony w Polsce to: Kraków, Częstochowa, Gdańsk, Bieszczady, Mazury, Malbork, Oświęcim, Tatry, Warszawa, Wrocław, Zakopane.

Polska, miejsca w Polsce wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz- Birkenau, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Drewniane kościoły południowej Małopolski, Park Mużakowski, Hala Stulecia we Wrocławiu.