Wszystko o:

portugalia temperatury

KatK

Madera: Wyspa Wiecznej Wiosny - raj dla miłośników przyrody

Madera: Wyspa Wiecznej Wiosny - raj dla miłośników przyrody

Madera to należąca do Portugalii wyspa, nazywana Wyspą Wiecznej Wiosny. Jej podzwrotnikowy klimat sprawia, że rosnąca tu bujna roślinność jest wiecznie zielona, a wahania temperatury występują niezmiernie rzadko. Czy nie jest to wystarczająca zachęta do udania się na Maderę?

Portugalia zachwyca także poza sezonem. Polka zdradziła, dlaczego warto przyjechać tu zimą

Okres jesienno-zimowy to dla wielu czas, kiedy z utęsknieniem spoglądamy na zdjęcia z wakacji. Jednak to właśnie doskonały moment, by zaplanować kolejny urlop. Niektóre europejskie kraje warto odwiedzić w szczególności poza sezonem. Jednym z takich miejsc jest Portugalia.

Gdzie jechać w grudniu 2022? To już ostatnie chwile na zakup wycieczki w niższej cenie. Zobacz wybrane przez nas kierunki

Gdzie jechać w grudniu 2022? Kiedy zimą w Polsce temperatury okazują się dość niesprzyjające, w wielu pięknych krajach można odpocząć, spędzając czas na słonecznej plaży. Jeśli nie przepadasz za minusowymi temperaturami, zobacz, gdzie warto się wybrać na zimowe wakacje.

Portugalia-temperatura wody

Witam,chciałabym wybrać sie na wybrzeże koło Lizbony, przełom sierpnia- września, czy ktos wie jaka wtedy może być tam temperatura wody? Trochę sie obawiam bardzo zimnej, ale może się mylę. Czy to zależy tam od pradów, pogody, wiatru? Czy polecacie wyjazd w te regiony? Pozdrawiam! Wanda

temperatura wody Portugalia

Portugal http://www.surfing-waves.com/travel/portugal.htm Water Temperature < patrz tabela na przelomie: sierpnia =~21°C wrzesnia =~18°C ********************************************** Porto http://www.iten-online.ch/klima/europa/portugal/porto.htm temperatura wody=wasser < zerknij

Re: Portugalia-temperatura wody

No nie wiem:) Ja też uwielbiam pływać, z niestety nie popływałam. Ale ja to pestka z moim pływaniem. Bratanek trenujący pływanie od I klasy podstawówki i biorący udział w wielu zawodach sportowych, też nie popływał. Synowi, który nurkował w masce pod falami, niesiony przez wodę kanień wybił sz

Re: Portugalia-temperatura wody

Jak najbardziej polecam, chociaż woda raczej dość chłodna. Do tego jeszcze duże fale urtudniają zarówno wejście do oceanu, jak i samo pływanie. Ale plaże piękne, o złocistym piaseczku i w okoliczy tyle do zwiedzania.

Portugalia - jakie temperatury na przełomie kw/maj

Witam, Wybieramy się do płd Portugalii pod koniec kwietnia (region Algarve - Albufeira). Jakiej temperatury powietrza/wody można się spodziewać? Pzdr

Portugalia-plaże!

Nikt nie wie jak wyglądają plaże na Algarve k. Portimao? Jakie jest wejście do wody;płytko czy od razu głęboko. Czy można normalnie popływać. Czy fale nie są zbyt niebezpieczne. Jak jest temperatura wody w połowie lipca. Czy można bezpiecznie amatorsko ponurkować?

temeperatura wody u wybrzeży Portugalii

Gdzie znaleźć informacje o temperaturze wody u wybrzezy Portugalii we wrześniu?

wczasy w Portugalii

Witam, chcemy na początku czerwca wybrać się do Portugalii (jeszcze nie wiemy czy z dzieckiem czy bez) czy może mi ktoś napisać coś o tym kraju, tzn. jaka temperatura w tym miesiącu tam jest, jakie atrakcje, jaki wybrać hotel itp. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

portugalia

Portugalia

Położenie Portugalii: Portugalia leży w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Na północy i wschodzie graniczy z Hiszpanią, a jej zachodnie i południowe wybrzeże otacza Ocean Atlantycki. Kraj ten to wąski pasek lądu podzielony przez rzekę Tag na górzystą, zieloną północ i płaskie, suche południe.

Portugalia pogoda, kiedy jechać: Temperatura różni się w zależności od regionu Portugalii. Podczas gdy w pasmach górskich leżą w zimie warstwy śniegu, na śródziemnomorskim wybrzeżu południowym, Algarve można się opalać. Średnia temperatura w centralnej Portugalii wynosi latem to ok. 18°C, a na południowym wybrzeżu ok. 27 °C. Pod względem klimatu Portugalia jest doskonała dla osób nie lubiących zbyt dużych upałów. Dzięki oceanicznym wiatrom nie jest tu nigdy ani zbyt gorąco, ani zimno. Na Maderze temperatura jest stała i wynosi średnio 22 °C.

Jak dotrzeć do Portugalii: Samolotem lub samochodem. Podróż z Polski do Portugalii oznacza jednak pokonanie ponad 3 tys. km.

Portugalia najpopularniejsze regiony, kurorty, miasta Portugalii: miasta Lizbona, Porto, Obidos, Tomar, Evora, Fátima, Sintra, Barcelos, Batalhi, region Algarve - Praia de Rocha, Praia de Alvor, Lagos, Armacao de Pera, Południe: Lagos, Tavira , przylądek św. Wincenta, Wyspa Madera - Funchal, wyspa Porto Santo.

Portugalia atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Portugalii: m.in. Klasztor Hieronimitów i wieża Belem w Lizbonie, historyczne centrum Angra do Heroizmo na Azorach, Klasztor Zakonu Chrystusa w Tomarze, historyczne centrum Evory, opactwo Cystersów w Alcobaça, historyczne centrum Porto, historyczne centrum Guimaraes.

Portugalia warto wiedzieć:W Portugalii wszystkie katedry poświęcone są Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, podobnie jak 1/3 kościołów parafialnych. Niezależnie od pokolenia wszyscy kochają tu fado - przejmującą, portugalską muzykę. Fado wzrusza i sprzyja integracji. Mówi o miłości, zdradzie, namiętności, bólu. Lizbona to raj dla wielbicieli ryb. Dorsza można tu jeść podobno przez cały rok i każdego dnia przyrządzonego inaczej.