Wszystko o:

rpa

Magdalena Siraga

Aż 17 martwych rekinów znaleziono u wybrzeży RPA. Wiadomo, kto je zaatakował. "Zostały rozerwane"

Aż 17 martwych rekinów znaleziono u wybrzeży RPA. Wiadomo, kto je zaatakował. "Zostały rozerwane"

Od pewnego czasu naukowcy w RPA zauważyli, że w naturze dochodzi do niespotykanego wcześniej zjawiska. Na plaży coraz częściej można spotkać martwe rekiny. Każdy z nich jest okaleczony w ten sam sposób. Skala problemu okazuje się ogromna. Tym razem znaleziono aż 17 martwych drapieżników.

"Wszyscy myślą, że do pracy jeździłam na słoniu". Polka zdradza, jak naprawdę wygląda życie w RPA

Na myśl o Afryce do głowy przychodzą obrazy pełne dzikich zwierząt i plemion pozbawionych cywilizacji. Okazuje się, że taki obraz wspomnianego kontynentu dość mocno osadził się w umysłach wielu ludzi. Pewna kobieta zdradza jednak, jak naprawdę wyglądało jej życie w odległej krainie.

W RPA spadł śnieg. Istnieje obawa, że to doprowadzi do podtopień i powodzi

Do sieci trafiły nagrania, które ukazują nietypową sytuację pogodową w Republice Południowej Afryki. Zobaczcie, ile w ostatnim czasie spadło tam śniegu.

Czym się kierować, dobierając wino do potraw?

Czy jest jakaś ogólna zasada?Prosta zasada mówi, że do ciężkiego jedzenia pełniejsze wino (dobre Bordeaux, Brunello di Montalcino, Ribera del Duero), a do lżejszego wino łagodniejsze (np. czerwone wina z Doliny Loary, chilijskie sauvignon blanc, chenin blanc z RPA). Pozostałe elementy są kwestią

Rpa

Wlasnie mnie zainteresowala taka oferta .Od dawna mnie interesowala RPA . Mieszkam od 15 lat w Austri.Prosze napisac cos wiecej mailem . christoph

RPA,

może ktos chcialby wybrac sie do RPA, Namibii(moze Bostwana,wodospady Wiktorii). Brakuje nam jednej osoby z prawem jazdy Wylot 28.06, powrót 29.07. Budżet ok1500$,

RPA

czy ktos moglby mi udzielic informacji o RPA? Co warto zobaczyc, czego unikac .... Czy jest tam juz bezpiecznie. Pozdr

RPA

Witam, 5 dni temu wróciłam z RPA. Cudowny wyjazd. Przed wyjazdem (lub w trakcie) zakupiłam kilka rzeczy które były pomocne w podróżowaniu. W Polsce raczej nie będą mi potrzebne. Jeśli ktoś z Was wybiera się w tamten kierunek świata - chętnie puszczę w obieg

RPA

Bardzo proszę o wrażenia z Waszych podróży po RPA, już wkrótce i ja się tam wybieram.

RPA

Styczeń-luty wyprawa wynajetym samochodem po RPA.Czy ktos próbował , w zamian służę informacjami z wyprawy samochodowj po Chile i Argentnie /14000km/ r7777r@gazeta.pl

RPA

Osoby, które były w RPA proszę o podzielenie się uwagami, doświadczeniami. Wybieram się służbowo do Kapsztadu, gdzie spędzę tydzień, ale chciałbym zostać w RPA jeszcze dodatkowo i "urlopowo" 1-2 tygodnie. Czy można czuć się tam bezpiecznie, jakie są ceny, na co warto uważać i na co zwrócić

RPA

Wybieram się w sierpniu do RPA. Czy macie może jakieś sugestie nt. 'dziwnych rzeczy', które należy zabrać – typu łańcuch z kłódką itp.

RPA

Czy ktoś z Was był niedawno w RPA na samodzielnym wyjeżdzie (nie przez biuro podróży)? Jak wyglądało ubieganie się o wizę?

rpa

RPA

RPA: RPA, czyli Republika Południowej Afryki, państwo na południowym krańcu Afryki, charakteryzuje się wspaniałymi warunkami do wypoczynku na wybrzeżu kraju oraz malowniczymi terenami. Jest to państwo bogate także pod względem nowoczesnej infrastruktury.

RPA pogoda, kiedy jechać: . RPA to kraj niezwykle zróżnicowany pod względem pogody, klimat cechuje się dużą skrajnością - od suszy na północnym-zachodzie RPA do maksymalnej wilgotności powietrza na południowym-wschodzie RPA. Pory roku w RPA są przeciwieństwem pór na półkuli północnej. Wiosną (IX-XI) i jesienią (IV-V) niemal w całym RPA można liczyć na ładną pogodę, zima (VI-IX) jest chłodna i sucha, co sprzyja wędrówkom, lato (XI-III) jest parne i często upalne.

RPA wycieczki: W RPA warto zobaczyć: Park Narodowy Krugera, Park Narodowy Natal Rpyal i Giant's Castle, Kapsztad, Góra Stołowa, Namaqualand: Suche równiny wzdłuż zachodniego wybrzeża, Storm's River Mouth, Góry Smocze, Johannesburg, Wyspa Robben, Szlak Imfolozi, Otter Trail (Szlak Wydr), Rezerwat Hluhluwe-Imfolozi, Park Transgraniczny Kgalagadi, Park Narodowy Addo Elephant, Rezerwat De Hoop.

RPA waluta: Walutą w Republice Południowej Afryki jest rand (ZAR). Najkorzystniejszy kurs oferują punkty wymiany zlokalizowane na lotnisku.