Wszystko o:

stambuł

Aleksandra Czapor

Dzielnice Stambułu: odkryj uroki miasta na leżącego na dwóch kontynentach

Dzielnice Stambułu: odkryj uroki miasta na leżącego na dwóch kontynentach

Dzielnice Stambułu tętnią życiem. Jest to miasto na styku dwóch kontynentów, znane jako "miasto tysiąca twarzy", ponieważ podzielone jest na liczne dzielnice, a każda z nich ma własny charakter. Zabytkowe meczety, zaciszne uliczki, tętniące życiem bazary to tylko ułamek uroku Stambułu. Oczaruj się pięknem tego magicznego miasta!

Grupa turystów w potrzasku. Wszystko przez tajemniczą awarię linii lotniczych

Podróżujący z dwóch dużych lotnisk w Stambule musieli zmierzyć się z niemiłą niespodzianką. Linie lotnicze Turkish Airlines dosłownie z godziny na godzinę odwołały loty na egzotyczne wakacje. Wśród poszkodowanych turystów znaleźli się także Polacy.

Celnicy przechwycili cztery bagaże z nietypowym wnętrzem. Ich wartość oszacowano na blisko 192 tys. zł

Zawartość bagaży pasażerów potrafi wprawić celników w niemałe zaskoczenie. Tak też stało się i tym razem. Na lotnisku w Stambule zabezpieczono bowiem aż 10,3 tys. lisich ogonów przewożonych przez dwie osoby podróżujące z Moskwy.

Czy będąc w Stambule można się wybrać na jednodniowy rafting?

wycieczki fakultatywne ze Stambułu

Czy ktoś posiada informacje o zabytkach bałkańskich (np. cerkiew św.Stefana) w Stambule?

Muszę zrobić na prezentację na zajęcia na temat bałkańskich zabytków w Stambule a nie mam pojęcia jakie to zabytki.

STAMBUŁ

Czy warto wykupic wycieczke do Stambułu bedac w Bułgarii???? Dziekuje za wszelkie info.

Stambuł

Witam, wybieram się do Stambułu jesienią i interesuje mnie kilka spraw-na poczatku kwestia bezpieczeństwa-czy kradzieże są rzeczywiście takie częste i czy warto sie ubezpieczać?

Stambuł

Proszę o pomoc : jak najlepiej dojechać z lotniska w Istambule do centrum ? Jak najefektywniej zwiedzić Stambuł w 2 dni. Z góry dzieki.

Stambuł

Miasto wyjątkowe - położone na dwóch kontynentach, na skrzyżowaniu kultur, religii i epok historycznych. Pierwotnie Bizancjum, potem Konstantynopol (Nowy Rzym) i wreszcie Stambuł. Stolica trzech imperiów. Nie pozostawia nikogo obojętnym. Do tej pory nie miało własnego wątku. Nie jest

Stambuł

pełnej krasie. Zapraszam na fotorelację (artykuł napiszę, gdy tylko znajdę kilka wolnych chwil) z mojej wizyty w Stambule: www.mojebalkany.pl/istanbul.html a także do zapoznania się z całością serwisu

Stambuł

Bylem w Stambule z zona na konferencji w czerwcu. Przez 5 dni zwiedzalismy miasto. Ogolnie moje zdanie o Turcji bylo kiepskie (nadwyrezylo sie jednym z pobytow na rivierze kilka lat temu). To miasto jest jednak zupelnie inne niz to co widzialem wczesniej ;-). Polecam goraco. Trzeba sie jednak

Stambuł

Fotki znad Bosforu, na poczatek zycie nocne miasta -- Turcja - grudzien 2009, relacja i 440 fotek vicealigator.geoblog.pl/podroz/9240/przedsionek-azji

Stambuł

www.istanbul2010.org/index.htm - nie arabski, lecz ważne miasto bo w tym roku to: Europejska Stolica Kultury 2010 -- krajearabskie.prv.pl عائش&#

Stambuł

http://www.polskaturka.com/2012/05/istambu.html www.polskaturka.com/2012/05/istambu.html

stambuł

Stambuł

Położenie Stambułu: Stambuł leży na dwóch kontynentach. Zachodnia część miasta znajduje się w Europie, wschodnia w Azji. Dzielnice azjatyckie z europejskimi łączą dwa mosty.

Pogoda w Stambule, kiedy jechać: Do Turcji najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią, wtedy unikniemy uporczywych upałów, a także tłumów turystów. Jesień najpiękniejsza właśnie w okolicach Stambułu.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Stambule: m.in. Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Muzeum Mozaiki, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Adama Mickiewicza, Kryty Bazar, Wieża Galata, Pałac Topkapi, twierdza Yedikule, meczety Selimiye i Suleymaniye, Hipodrom, Akwedukty Walensa, Targ Korzenny, Cysterna Bazylikowa.

Warto wiedzieć: Na południowym brzegu Złotego Rogu znajduje się nabrzeże dzielnicy Eminonu, z którego kursują statki wycieczkowe oraz miejskie autobusy wodne. Warto wybrać się na rejs łodzią "Bosfor" do podnóża twierdzy, która strzeże wejścia do Bosforu od strony Morza Czarnego.

Na co uważać: Dzielnica Stambułu Sultanahmet, gdzie znajdują największe zabytki m.in. Błękitny Meczet, Hipodrom i Hagia Sofia, jest pełna naciągaczy. Handlarze stojący na ulicach próbują zachęcić turystów, aby weszli do ich sklepów. Jeśli nie ma się ochoty na zakupy trzeba po prostu grzecznie odmówić i iść dalej.