Wszystko o:

szlakiem winnic

Wiktoria Szydło

Szlakiem polskich winnic. "Nie trzeba nawet jechać do Toskanii"

Szlakiem polskich winnic. "Nie trzeba nawet jechać do Toskanii"

Zwiedzanie miejsc uprawy winorośli oraz poznawanie regionów winiarskich stało się na tyle popularne, że doczekało się odrębnej nazwy - enoturystyka. Warto rozważyć taką formę turystyki, tym bardziej że na terenie naszego kraju nie brakuje magicznych regionów, które mogłyby konkurować z krajobrazem słynnej Toskanii.

Małopolski Przełom Wisły. Szlakiem polskich winnic

Coraz częstszym celem naszych podróży wakacyjnych są winnice. W ostatnich latach nie musimy już jednak jeździć do Francji, Włoch czy na Węgry. Mamy swój polski szlak winny.

Odwiedziłam "polską Toskanię". Wrażenia? Jest tu jakby luksusowo!

Robert Makłowicz już pięć lat temu przekonywał, że Zielona Góra ze swoją winiarską historią powinna bardziej otworzyć się na turystów. "Dla was wino powinno być tak samo cenne, jak dla Krakowa Wawel" - podkreślał. Sprawdziłam, czy rzeczywiście można ją nazywać "polską Toskanią" i co ma do zaoferowania przyjezdnym.

Małokarpacka winny szlak

Wybieramy się w okolice miast Modra i Penzinok na Vinne Trhy i pozwiedzać trochę winnic i popić trochę wina. Jestem ciekaw wrażeń, może jakieś adresy noclegów, winnic??

Małopolski Przełom Wisły. Szlakiem polskich winnic

To wina ? To żury a nie wina. Dobre wina to są 500 km na południe albo na zachód. Co najmniej 500.

Szlakiem polskiego wina i miodu

W drodze ze Szczecina do Zielonej Góry. Zamiar był taki - spędzić kilka dni w winnicy, zobaczyć inne. Kierowaliśmy się wskazówkami szlaku polskich win i miodów ze strony polskich winiarzy. Niestety życie nieco zweryfikowało nasze plany. Powód - brak miejsc noclegowych w winnicach

braki na szlaku

dlaczego na szlaku wina brakuje winnicy w Górzykowie ( Cigacice) ?

W Małopolsce powstanie sieć przydomowych winnic

no to szykuje się porażka. Przeciez tu nie ma żadnyhc tradycji winiarskich. jeśli jakis szlak alkoholowy to raczej "trakt samogonowy". W sumie pomysł z dofinansowywaniem winnic w młp jest podobny jak sprowadzenie do Norwegii wielbłądów aby bezrobotni imigranci z Afryki mieli zajęcie w tej

Szlakiem wina i miodu wprost do Winnicy Kinga

-w Jeleniej Górze na jarmarku polsko-czeskim były ostatnio 4 stoiska z miodami i wyrobami z miodu; ktoś chyba depcze po piętach... lecz czy to faktycznie zdeterminuje do lepszego rozwoju Lubuskie?

Małopolski Przełom Wisły. Szlakiem polskich winnic

Sorki, ale klimat południa Polski nie różni się az tak znacznie od klimatu Węgier. Co innego, to rzeczywiście brak tradycji winnej, z tym muszę się zgodzić.

Re: Na Śląskim Szlaku IX

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,51891,Czy-winnica-w-Konczycach-zostanie-wyremontowana.html WINNICA W KOŃCZYCACH WIELKICH ZOSTANIE WYREMONTOWANA - Radio Katowice - 24.10.2020

Re: Kościółki drewniane ziemii Gliwickiej

W latach 1975?1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego. Powierzchnia wsi wynosi 501,4 ha. Przez miejscowość przebiegają pięć znakowanych szlaków turystycznych: Karpacki Szlak Wina, Podkarpacki Szlak Winnic, projekt ATLAS, szlak konny ?Karpackie Podkowy?, a od 2014

Re "Winnice Małopolski" Program 2007-2009

Szczegóły Programu na lata 2007-2009: www.tur-info.pl/p/ak_id,29346,,malopolskie_winnice,szlak_winnic.html