Wszystko o:

szwajcaria

Izabela Nestioruk-Narojek

Wyjątkowa wieś na Dolnym Śląsku zapiera dech w piersiach. Nazywana jest "Małą Szwajcarią"

Wyjątkowa wieś na Dolnym Śląsku zapiera dech w piersiach. Nazywana jest "Małą Szwajcarią"

Wyjątkowych wsi nie brakuje w naszym kraju. Często są to niewielkie, ale urokliwe i piękne tereny, do których chce się wracać. Jednak ta wieś na Dolnym Śląsku zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Nie bez powodu nazywana jest "Małą Szwajcarią".

Szwajcaria to nie tylko stoki narciarskie. Opisujemy, co nas urzekło i dlaczego wy też pokochacie kraj czekoladą płynący

Najbardziej strome kolejki zębate, urzekające przełęcze i kręte drogi, historyczne wioski oraz najpiękniejsze alpejskie widoki. Szybko zmieniający się krajobraz na krótkich odcinkach trasy zachwyci każdego. Tutaj droga jest celem samym w sobie. Poniżej opisujemy miejsca i atrakcje Szwajcarii, dla których można stracić głowę.

Szwajcaria pobiła rekord świata w długości pociągu pasażerskiego. Znajduje się tam 100 wagonów

Szwajcaria pobiła rekord świata w długości pociągu pasażerskiego. "Alpine Cruise" mierzy blisko dwa kilometry długości i składa się ze 100 wagonów. Po raz pierwszy wyruszył w sobotę trasą Albula-Bernina z Predy do Bergun.

Szwajcaria

Przedstawiam zdjecia z wycieczki do Szwajcarii - beda to zdjecia z zachodniej Szwajcarii - region Vaud - okolice Lousanne, Yverdonu

Szwajcaria

Jak Szwajcaria poradzi sobie z kryzysem? Co prawda UBS i Credit Suisse maja potezne straty, ale w Szwajcarii jest wiele bankow prowadzacych polityke konserwatywna, z duzymi rezerwami. Co sie stanie z CHF

Szwajcaria

Witam mam takie pytanie na ktorem potrzebuje odpowiedzi. Jaki udział ma kościół , wiara w systemie politycznym Szwajcarii jak duzy wplyw ma kosciol na rzadzenie panstwem - Szwajcaria.I na czym poelga? Pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz Artur

Szwajcaria

Szukam noclegów na lato w Szwajcarii - najlepiej domów wakacyjnych ale mogą też być godne polecenia hotele;)

Szwajcaria

Czy mamy Lobbystkę w Szwajcarii? -- - Czym się różni mózg od rozumu? - Mózg mają wszyscy.

Szwajcaria

Czy ktoś z tego forum wyjęchał do pracy do Szwajcarii? Poszukuję jakiś informacji Warunki pracy, organizacja służby zdrowia itp. itd.

szwajcaria

Szwajcaria

Położenie Szwajcarii: Szwajcaria leży w zachodniej Europie. Graniczy z Francją, Niemcami, Austrią, Lichtensteinem i Włochami. Jest krajem górzysto-wyżynnym przeciętym licznymi dolinami rzek: Renu, Rodanu, Aare i Reuss.

Pogoda w Szwajcarii, kiedy jechać: Różnorodną krajobrazowo Szwajcarię odwiedzać można przez cały rok. Ciepła najlepiej szukać w południowym kantonie Ticino i w okolicy Jeziora Genewskiego. Nad jeziorami w kantonie Ticino temperatury powietrza wynoszą 23-25 st. C w czerwcu oraz 27 st. C w lipcu i w sierpniu. Nad Jeziorem Genewskim jest nieco chłodniej (24-25 st. C w lipcu i w sierpniu). W wysokich partiach gór panuje typowy klimat alpejski i śnieg leży przez okrągły rok. Zimy sprzyjają uprawianiu narciarstwa. W niektórych miejscach na lodowcach szusować można nawet latem.

Jak dotrzeć do Szwajcarii: Samolotem, pociągiem z Warszawy do Bazylei, autobusem i samochodem przez Niemcy, lub przez Czechy i Austrię.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Szwajcarii: Z lity UNESCO: Stare Miasto - Berno, Jungfrau - Aletsch - Bietschhorn, Zamki w Bellinzonie, Monte San Giorgio - Ticino, Klasztor Św. Jana - Müstair, Biblioteka w opactwie St. Galla, Winnice Lavaux, Region Jeziora Genewskiego. Ponadto Augusta Raurica, k. Bazylei, Ballenberg, k. Interlaken, Zamek Chillon, Montreux, Muzeum Olimpijskie - Lozanna, Szwajcarskie Muzeum Narodowe - Zurych, Muzeum Komunikacji - Berno, Szwajcarskie Muzeum Transportu - Lucerna, Kopalnia soli - Bex, Zamek w Aigle, Fabryka czekolady Broc, Miniatura Szwajcarii - Melide, Jezioro Genewskie, Jezioro Bodeńskie, Genewa, Zurych, Bazylea, Berno, Lozanna.

Warto wiedzieć: Pamiątki jakie możemy przywieźć z wyprawy do Szwajcarii to głównie artykuły z których kraj ten słynie, czyli przede wszystkim: zegarki, scyzoryki i przybory piśmiennicze. Szwajcaria to także raj dla smakoszy serów i czekolady. Warto spróbować chociaż kilka rodzajów. Najniższe ceny w Szwajcarii są przed sezonem letnim, w kwietniu i w maju, oraz przed sezonem zimowym, we wrześniu i w październiku.