Wszystko o:

szwecja

Magdalena Zielińska

Co jest potrzebne na wyjazd do Szwecji? Przemyśl dokładnie, co należy zabrać w podróż

Co jest potrzebne na wyjazd do Szwecji? Przemyśl dokładnie, co należy zabrać w podróż

Sprawdź koniecznie, co potrzebne jest na wyjazd do Szwecji. Zadbaj o przygotowanie listy niezbędnych rzeczy, zobacz, jakie dokumenty są wymagane podczas wjazdu na teren kraju i przekonaj się, ile gotówki będziesz potrzebować podczas tygodniowego wypoczynku w skandynawskim kraju.

Stopniał najwyższy szczyt w Szwecji. "To reakcja lodowców na ocieplający się klimat"

Kebnekaise to najwyższy szczyt w Szwecji i popularne miejsce wśród turystów. Szwedzcy naukowcy donoszą, że skurczył się przez rok o dwa metry i nie mają wątpliwości, że to efekt zmian klimatycznych.

"Szwecja jest przepełniona! Nie przyjeżdżajcie do nas!". Dlaczego szwedzki nacjonalizm rośnie w siłę?

Dlaczego w kraju, który uznawany jest za jeden z najbardziej tolerancyjnych i otwartych w Europie, rośnie w siłę nacjonalistyczna partia Szwedzkich Demokratów? Dlaczego płonęły obozy uchodźców? Wiktoria Michałkiewicz postanowiła zbadać ten temat, rozmawiając z przedstawicielami partii, ich zwolennikami, imigrantami, a także zagłębiając się w różnego rodzaju dokumenty w szwedzkich archiwach. Efekt jej pracy możemy poznać w książce "Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie".

 • Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji przedłużony. Rząd podał nową datę

  Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji przedłużony. Rząd podał nową datę

  Z treści rozporządzenia dowiadujemy się, że możliwe są podróże lotnicze do krajów członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), do Szwajcarii, a także do państw, które są członkami Unii Europejskiej, za wyjątkiem Szwecji i Portugalii

 • Wybrali najsilniejsze paszporty na świecie. Polska poza czołówką zestawienia
 • SZWECJA (Królestwo Szwecji)

  . Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Szwecji do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty nowego

 • Szwedzi i COVID-19. "Mieliśmy do czynienia z masową histerią na całym świecie"
 • Zachwycająca zorza polarna. Ciągnie się na 50 km i wygląda jak świetlna kurtyna
 • Sztokholm Szwecja. Atrakcje miasta

  Sztokholm Szwecja. Atrakcje miasta

  Sztokholm Szwecja. Co warto zobaczyć w Sztokholmie? Szwedzka pisarka Selma Lagerlof nazwała Sztokholm miastem pływającym na wodzie. Miejscem, w którym najlepiej można przekonać się o słuszności tej nazwy, jest platforma widokowa na szczycie 155

 • Szwecja wycieczka

  Szwecja wycieczka

  Szwecja wycieczka. Kraj i religia W ostatnich kilku dziesięcioleciach nastąpiła subtelna zmiana stosunku mieszkańców Szwecji do reszty świata. Nie tak dawno ich kraj był zamkniętą fortecą na rubieżach Europy Zachodniej. Wielu Szwedów, wyjeżdżając za

Gdzie na świecie można posłuchać prawdziwego śpiewu gardłowego?

odmianą na świecie jest śpiew gardłowy w Tuwie na Syberii. Ale trochę daleko... Bliżej można spróbować upolować śpiewaka gardłowego w Szwecji, Norwegii lub Finlandii. Oczywiście każda odmiana nieco się różni. A jeśli fascynują cię dziwne współbrzmienia dźwięków, poleciłabym rodzimy śpiew biały

Szwecja

Czy jest tu ktos ze Szwecji? To jedyny kraj, dziala w normalny sposob, zamkneli jedynie uczelnie i szkoly dla starszych dzieci. Jak to sie sprawdza?

szwecja

Dziewczyny! zwracam się do wszystkich kobiet, które mieszkały/mieszkają w Szwecji. Zarówno w małych miastach jak i w stolicy kraju. Interesuje mnie opinia osób, które spędziły w Szwecji więcej czasu i miały okazję poznać bliżej kulturę, ludzi, zwyczaje, sposób życia i mentalność. Rozważam

Och szwecja szwecja :)

www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=7880173 "Only one of Sweden's 50 biggest companies was founded after 1970; and Sweden has the lowest rate of self-employment in the OECD. "

Szwecja

W samym Sztokholmie jest ponad 18 000 Polaków, a w Szwecji ponad 40 000, więc nie wiem skąd się wzięło to 6000 Polaków pracujących w Szwecji, jak podano w artykule... Chyba, że reszta jest na szwedzkim bezrobociu, albo w Gazecie pracują nieuki. Może się mylę.

Szwecja

Mam do sprzedania 100% oryginalny niesort ze Szwecji. Cena 5.95/kg brutto Kontakt kom. 666 724 062 Dolny Śląsk

Szwecja, Włochy...

Włochy to kolejny kraj, w którym władze przejęła partia konserwatywna. Niedawno to samo zdarzyło wię w Szwecji. Coś się w Europie zmienia. -- "Uchodźcy uchodzą masowo do Polski nie do Rosji i to daje do myślenia" - eva15

Szwecja Szwecja Szwecja Szwecja Szwecja

Luteranska Szwecja ma wolne (czerwony dzien w kalendarzu) 6 stycznia i w Wielki Piatek! Betony komuchowe , nie pozwolimy z Polski zrobic robotniczy komuchowo-japonski lagier. 9 krajow UE to madre kraje , dbaja o dobro obywateli. Brawo Kropiwnicki.Podpisze sie rekoma i nogami.

szwecja

Szwecja

Położenie Szwecji: Szwecja to kraj położony w Europie Północnej, we wschodniej części Półwyspu Skandynawskiego, nad Morzem Bałtyckim. Rozciąga się od mroźnej Arktyki po Danię obejmując także wyspy: Gotlandię i Olandię oraz małe wyspy przybrzeżne.

Pogoda w Szwecji, kiedy jechać: Do Szwecji najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Na południu kraju miesiące letnie charakteryzują się wysoką temperaturą, zaś zimy są tu łagodniejsze. W Skanii, Hallandzie, Blekinge czy Bohuslanie, podobnie jak na Olandii i Gotlandii, jest bardzo ładnie, zielono i zwykle słonecznie. Lato jest zazwyczaj krótkie. Na północy śnieg zaczyna padać już we wrześniu.

Jak dotrzeć do Szwecji: Samolotem - podróż z Warszawy trwa ok. 1 h 40 min. Do Szwecji można także płynąć promem. Do wyboru jest kurs dzienny lub nocny. Promy do Szwecji wypływają z Gdańska, Gdyni lub Świnoujścia.

Warto zobaczyć w Szwecji: m.in. Sztokholm, Uppsala, Göteborg, Malmö, Lund, Blekinge, nazywane ogrodem Szwecji, Smalandia, Olandia i Gotlandia, Dalarna, Karlskrona.